• Životopisný

Escobar (2017)

Asi jsem moc ovlivněný tím, že mám nakoukané Narcos, plus jsem četl bichli Zabít Pabla, ale tohle byla slabota. Jako obsazení, kostýmy a atmosféra jsou dobré. Bardem je postavou asi i lepší Escobar než byl Moura, ale stejně to celé nějak pajdá. Kdo ten příběh nezná, tak se podle mě nemá ve filmu šanci moc orientovat. Jsou tam náhodně zamíchané odkazy na důležité momenty z příběhu, ale nezasvěcený divák nemá šanci poznat, kdo je který právník či policajt, proč se najednou odpálí letadlo nebo co dělá Escobar ve věznici-zámku. Spíš se film nese v duchu vzpomínek hysterické novinářky a bývalé Pablovi milenky v jedné osobě.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Bál jsem se, že to bude horší, ale nakonec se z toho vyklubala hezky natočená pohádka. I něco jako zápletka se tam ukázalo. Tvůrci opravdu popustili uzdy fantazie při tvorbě těch magických příšerek.

Finding Steve McQueen (2018)

Krimikomedie o bankovní loupeži s trochou romantiky. Sice víceméně béčko, ale takové oddechové, stylově natočené. Je tam i pár opravdu vtipných scének, děj se většinu času nijak nevleče.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Příjemné překvapení, spousta vtipných scének zpracovávajících běžná klišé z MMORPG her stylu GTA.

Gentlemani (2019)

Velmi příjemné překvapení. Skvěle natočená a obsazená komediální gansterka ve stylu Podfu(c)k. V dnešní hyperkorektní době se nevyhýbá ani pár politicky nekorektním vtípkům.

Hardcore Henry (2015)

Naprosto originálně pojaté akční béčko. Celý film je snímán z pohledu první osoby (ano opravdu celý, ne nekecám). Pokud vím, je to první POV celovečerák. Ze začátku mi trošku vadila rozhoupaná POV kamera, ale po první třetině se trochu uklidnila (nebo jsem si už zvykl, těžko říct). Zápletka je vlastně hrozná slátanina, ale to vůbec nevadí, protože si vychutnáváte syrovou akci očima hlavního hrdiny. Ve filmu se objevuje spousta odkazů na slavné akční hry, například při pobíhání po mostních nosnících se mi vybavil Half Life 2.

Interstellar (2014)

Já tomu Nolanovi asi nikdy úplně nepřijdu na chuť, ty jeho samoúčelně megapompézní scény, kterými se snaží maskovat impotenci scénáře. Ano je to hezky natočené, ale dohromady to vlastně nedává smysl. Zaujala snad jen úvodní myšlenka, kdy dětem ve škole cenzurují technologické úspěchy minulých dob, protože ve zkrachovalé budoucnosti jsou potřeba hlavně traktoristé a na vědu nejsou čas ani peníze.

Irčan (2019)

Promakaná old school gangsterka o životě vrcholných mafiánů. Skvělá kamera i hudba, důkladné kulisy. Jediná výtka je k trochu přehnané délce. Ne že by se divák vyloženě nudil, zas tak hluché pasáže v ději nejsou, spíš je toho ke konci už trochu moc a to stáří-umírání to ještě víc natahuje.

Já, Tonya (2017)

Zajímalo by mě, do jaké míry si tvůrci příběh přizpůsobili a domysleli. Jinak je to perfektně natočené životopisné drama střihnuté černou komedií. Velice efektní je práce s kamerou snímající bruslařské kreace na ledě. Hlavní postavy jsou svérázné a těžce vidlácky stylizované (kdo nemá knírek, není chlap). Margot je tady úplně k nepoznání, protože místo křehké princezny je z ní neřízená střela, která kleje jako dlaždič, pro ránu nejde daleko a ještě umí opravit auto.

Jie wen 4: Wan ťie pchien (2019)

Po choreografické stránce soubojů je to perla, stejně jako předchozí 3 díly. Ale příběh je naivní slátanina.