Království (1994) (seriál)

Nepochybně kultovní seriál s velmi zvláštní atmosférou. To tajemno a duchovno ve vzduchu je přímo cítit.

Komando (1985)

Tohle je ten Arnold, kvůli kterému kluci začínali posilovat! Chybí mi jen počítadlo mtrvých padouchů.:-)

Pojďte pane, budeme si hrát - Potkali se u Kolína (1965) (epizoda)

Proč to v TV vůbec nedávají? Jako malý jsem miloval tyhle dva medvědy, co dokáží morphovat (a dávno před Terminátorem) svá těla do nejrůznějších tvarů. Pravda, ten jeden medvěd je pěkně vypečený.

Kmen Andromeda (1971)

Kniha byla skvělá a byl jsem překvapen, že podobně napínavá byla i filmová adaptace. Výborná sci-fi!

Poslední skaut (1991)

Hustý nářez plný suchých hlášek. Má to švih. Neomrzí ani podruhé, potřetí,...

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Nevím, jestli mám litovat své neznalosti literární předlohy nebo ne, ale tohle je prostě nádhera. Úžasná fantasy. Co dodat. Ano, Peter Jackson je Bůh! Jeho jméno by se mělo tesat už teď zlatými písmeny do dějin světové kinematografie.

Poslední pokušení Krista (1988)

Tenhle film udělal pro církev mnohem víc než všechny náboženské filmy dohromady. Je snad zločin představit Ježíše Krista jako chybujícího a pochybující, ale člověka? Naopak. Nechápu, proč ty zákazy. Willem Dafoe zde exceluje!

Ať žijí duchové! (1977)

Nádherná dětská komedie-muzikál, co potěší i dospělého.

Andromeda (2000) (seriál)

Ztráta času. Kevin Sorbo jako kapitán vesmírné lodi? To ne!

Vesničko má středisková (1985)

Mistrovský scénář, dnes už kultovní dialogy a vše režíruje pan Menzel. To je na Oskara!