xXx (2002)

Takový drsný James Bond. Shodou okolností jsem jej viděl těsně před "Dnes neumírej", takže jsem hned mohl srovnávat. Proř neodpouštět neuvěřitelné kousky Van Dieselovi, Bond předvádí podobné. Standardní akční nářez a z Prahy.

Purpurová barva (1985)

Nádherný, dojímavý film. Přesto, že jsem ho viděl jako náctiletý, dodnes si na něj živě pamatuji.Výkon Whoopi byl famózní.

Zelená míle (1999)

Skvělé, úžasné, nádherné. Trvá to sice tři hodiny, ale jsou to opravdu tři hodiny napětí. Přesto, že to má hodně společného s "Vykoupením z věznice Shawshank", tedy scénář, režie, vězeňské prostředí, tak je to jiný film. Ale kvalitou, nádherným příběhem a poselstvím patří na stejnou úroveň jak "Vykoupení".

Žhavé výstřely (1991)

Tomu říkám parodie. Tvůrci Top Gun by se určitě měli kouknout, nicméně znalost Top Gun není pro užití si filmu nezbytná. Velmi zábavné, a to i závěrečné titulky.

Znamení (2002)

Film má vynikající atmosféru. To NĚCO je přímo cítit ve vzduchu. Samotný příběh je velmi orginální zpracování tématu setkání s mimozemskou civilizací. Opravdu uvěříte, že tak nějak by to mohlo probíhat, včetně pocitů hlavních postav. Pointa je na Shyamalana ne tak překvapivá, což ale nevadí. Po jednom shlédnutí 4 hvězdičky (a kousek).

Zorro: Tajemná tvář (1998)

Kdo dnes zná toho klasického Zorra? Takže chvála za tohle "připomenutí". Romantika, napětí, krásná Catherine, mužný Banderas a Pan herec Hopkins.

Zpívání v dešti (1952)

Klasika, klasika, klasika. Komedie-muzikál je velmi dobrá kombinace. Znalost "Zpívání" patří dnes už k základnímu vzdělání filmového fanouška, vždyť jen kolik je na něj těch citací a narážek ve filmech.

Ztracené duše (1998) (TV film)

Určitě se z námětu dalo "vytřískat" víc, ale přesto je to slušný horor s originální zápletkou a napínavým dějem.

Ztraceni ve vesmíru (1998)

Taková ta typická americká popcornová sci-fi s roboty a se šišlajícím počítačem. Jen doufám, že z toho neudělají ještě seriál.