Hra (1997)

Sbaštil jsem to Fincherovi s navijákem. A rád. Strhující napětí až do konce. Vynikající herecké výkony (Douglas, Penn). A hlavně to člověka pořád nutilo přemýšlet "Jak asi udělali tohle? Šlo by to?". 5 hvězdiček!

Taková normální rodinka (1971) (seriál)

První český sitcom? Ono slovo může mít díky sitcomům ze zámoří trochu pachuť, ale tohle je prostě skvělá zábava. Herecký koncert všech protagonistů.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Lehce nadprůměrná zábava. Sice ona originalita jedničky chybí, ale i tak je tu spousta míst, kde se člověk pobaví.

Sám doma (1990)

Výborná komedie pro celou rodinu. Sice humor je místy drsnější, ale to je humor z Toma a Jerryho taky. Po krátkém zvažování musím dát maximální počet hvězdiček.

Muž na Měsíci (1999)

Řval jsem smíchy při komických scénách. Při scénách nekomediálních jsem nechápal (to ten předsudek "Carrey=jen pitvořník a komik", který jsem ihned odhodil). Jim Carrey byl prostě úžasný. Bohužel Akademie ho má asi pořád ve škatulce "komik" a ne "herec", a nedat mu za tuhle roli ani nominaci na Oscara, to byla opravdu ostuda.

Fontána pro Zuzanu 3 (1999)

Sledování filmu jsem přežil. Píseň "Voda, co ma drží nad vodou" je skvělá, ale film nezachrání.

Hoří, má panenko (1967)

Krásná, milá a lidsky teplá komedie o jednom hasičském bále. Formanovo mistrovské dílo.

Hráči se smrtí (1990)

Plejáda hvězd ve strašidelném thrilleru. Skvělý námět, napětí, strach. Nadprůměrné.

Insomnie (2002)

Zajímavá psychologická partie mezi skvělým Al Pacinem (bílé kameny, které rozhodně sněhově bílé nejsou) a překvapivě nekomediálním (a výborným) skvělým Robinem Williamsem (černé kameny).