District 9 (2009)

Gordon Freeman všechny kreveťáky zachrání:) hezká variace na hry mýho mládí za směšnej rozpocet. Blomkamp rulez.

Snowboarďáci (2004)

Stříííkeeeeeeej! Ve čtrnácti letech mi to přišlo hodně cool.

Blade Runner (1982)

Vypiplaný mistrovský dílko, bodující snad v každým detailu. Když si člověk uvědomí, z kterýho je to roku, je to vlastně jeden z nejlepších filmů, co vůbec vznikly. Ridley šel tentokrát hodně do hloubky i ze strany scénáře, postavy jsou krásně rozebrány a o větách s filozofickým nádechem, jež pronášejí hlavní protagonisté, či mínění a záměru celého filmu, se dá polemizovat hodně večerů.

Star Trek: Film (1979)

Já osobně jsem byl vždycky tak nějak víc Star Wars fan. Důvodem pro zkouknutí tohohle filmu (a vlastně všech dalších s tématikou ST) bylo nepochopení velkýho boomu okolo novýho Star Treku (2009), kterej mě po prvním zkouknutí vlastně moc nezaujal. Po shlédnutí tohohle filmu jsem ale o 180° otočil. Tak dokonale vystupňovaná atmosféra nevědomosti, strachu z neznáma (a přitom se nejedná o žádnej horor) a pocit maličkosti vůči neznámýmu nepřiteli je dokonalá. A to geniální finále...nemůžu dát míň než *****.

Temný úsvit (2006)

Zajímavý lidský příběh, který sice ničím nevyniká nad ostatními filmy Balea, nicméně má hodně co do sebe.

Drsný časy (2005)

Nevím proč, ale řekl jsem si, že tohle Baleovi prostě nevěřím. A potom jsem se zklekl: Sakra, co když zrovna v tomhle filmu moc "nehraje", protože je spíš takovej? Jedno interview v Esquire tenhle můj názor jen potvrdilo - vcelku silné drama o hajzlíkovi, který nakonec dostane, co zaslouží, jenže tohle byste nepřáli ani někomu takovému.

Mechanik (2004)

Hodně divnej kousek, ze kterýho vám bude všelijak, ale určitě ne líp. Bale exceluje na mnohem víc frontách, než jen v téměř smrtelným podvyživení. Pokud máte potemnělou náladu, zkuste Mechanika.

Temný rytíř (2008)

Už v jedničce Nolan dokázal svůj nepochybnej talent na režii, ve dvojce to dotáhl k dokonalosti. Strhující hra kladných a záporných postav, jež nás vtáhne a nepustí po celou stopáž. Nenadarmo jedním z nejlepších filmů roku 2008.

Wanted (2008)

Blýskavé, neokoukané, prostě fresh. James McAvoy překvapuje při cucáckém vzhledu velkým charismatem, krásná Angelina skvěle sekunduje v příběhu, který není tak úplně klasický a velmi zajímavě rozšiřuje žánr komiksových filmů.

Ultraviolet (2006)

Řek jsem si, že když tam hraje Milla, nějak to vydržím a zabiju s tím část nudnýho, zimního odpoledne, ale ukázalo se, že na to jsem hodně slabej...