Serenity (2005)

Dojmy jsou zatím čerstvé, ale...pravděpodobně jedno z nejlepších zakončení jednoho z nejlepších seriálů všech dob.

Mise (1986)

Robert De Niro absolutně exceluje, mladičký Neeson se objevuje ve vedlejší roli a příběh je tak hořce realistický...je opravdu vidět, že se tohle stalo. Žádné epické umírání, žádné vítězství navzdory všem předpokladům. Jen hrstka čestných mužů, kteří nemohou udělat nic jiného, než udělat tu v jejich očích jedinou správnou věc...i kdyby je to mělo stát životy. Působivé.

Temný rytíř povstal (2012)

100%. Může vůbec film být dokonalejší? Odpovědí je, že samozřejmě může. Ale už to půjde jen hodně těžko. Tento snímek je komplikovaný. Zašmodrchaný. Co je paradoxem a ironií je fakt, že i přes dlouhosáhlou stopáž je vidět, že Nolan by potřeboval spíš 200 a víc minut. Je to na škodu? Těžko říct, jedno je ale jisté - pokud jste napoprvé cítili rozčarování, zklamání, přehlcení, nelogičnost, nedoslovnost, spěch...je zde jen jedna rada - PODÍVEJTE SE NA FILM ZNOVU! A dávejte maximální pozor. Objeví se před vámi mistrovské dílo, zpletenec činů, scén a událostí, které do sebe zapadnou jako ozubená kolečka v mistrovském, seřízeném a dobře promazaném stroji. Pět koleček, která stojí za hodnocením každého mého filmu: *Režie (geniální, kamera, triky), *Scénář (spletitý a vynikající, excelentní dialogy), *Herecké výkony (brilantní, Christian Bale, Tom Hardy i přes masku představuje jednoho z nejděsivějších padouchů všech dob, ta animálnost a hrozivá, skrytá genialita!, Anne Hathaway - snad překvapení a rozčarování roku (nejraději bych se jí omluvil za to, jak jsem jí podceňoval)!, Michael Cane, Morgan Freeman, Gary Oldman!), *Hudba (výborná, osudová, epická, další plus za to, že nezapadá do klišé Hanse Zimmera!) a to jedno, nenápadné zlaté kolečko, onen *X-Factor filmu - my god, where do I start?! The Bat? Osudovost? Gradace? Geniální záporák? Christopher Nolan, I love you. Christian Bale, thank you for this role. A naopak. /// Po třech projekcích IMAX.

Harry Brown (2009)

Vynikající Michael Caine, geniální hudba (!!!) a zvuk, tísnivá atmosféra, a nebýt občas mnou velmi nesnášených digitálních triků, které kazí finální dojem, bylo by to na plný počet.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Epická smršť hlášek atakující bránici každého geeka s kadencí rotačního kulometu. Oh yeah, and...Sheldon.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Skvělý casting, kreativní příběhy, a oproti takovému Star Treku má Stargate: Atlantis velké kouzlo v tom, že zdánlivě i pro hlavní dějovou linku "nedůležité" díly vždy alespoň něco málo přihodí do celkového toku událostí. Ano, je to naivnější a ano, scénáristicky je to v podstatě okopírovaná SG-1 (co se týče ústředního týmu - hláškující velitel, cizinec, vědátor a zvíře)...ale ty neuvěřitelně cool postavy je tak příjemné sledovat, že je to vlastně jedno.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Opravdu skvělý scénář, geniální casting, perfektní gradace a velkolepá výprava (na televizní produkci). Tímto seriálem jsem nový fantasy svět s velmi hlubokou a zajímavou mytologií. HBO tedy znovu nezklamalo. Nemůžu se dočkat na třetí sérii, a jsem zvědav kdo ji zaplatí. Rozpočet totiž bude asi...nenažraný. Update po skončení seriálu: Osmá série je epic fail. Nedůstojný konec našich dlouholetých oblíbených hrdinů.

Generation Kill (2008) (seriál)

Then again, the world wouldn't have to deal with the prospect of you returning to your cretinous daughter-fucking trailer-park red-state shithole and producing mutant, whiskey tango, scrotum-faced, bucktoothed, zit-exploding progeny... Prostě gold.

Moje letní prázdniny (2012)

Gibson se vrací do role, která mu je nejbližší - trošičku bláznivý ostrostřelec. Scénář funguje, akční scény jsou natočené na jedničku, film odsejpá a Melovi to jede jako zamlada. Radost pohledět.