Quantum of Solace (2008)

Původní hodnocení po kinoprojekci - **. // Po půlroce s obnoveným zkouknutím Casino Royale musím konstatovat, že tenhle film jsem hodně podhodnotil - i přes nepříliš přehledný příběh je to totiž velmi kvalitně (hlavně řemeslně) provedená jízda, kde občas chaotické střihy krásně zachraňuje plejáda originálních kamerových nájezdů a úhlů. Nemá to na Casino Royale, přesto je Craig nejlepším Bondem a tak nezbývá než si tuhle jízdu užít. Jinak mně osobně jeho změněné chování k agresivnějšímu vůbec nepřekvapuje, vždyť je snad nejvíc emocionálně rozhozen za celou sérii Bondovek.

Saltová (2010)

Mám docela rád zvraty v příbězích a zbožňuju Angelinu. Co z toho vyšlo? Těch zvratů i na můj vkus OPRAVDU hodně, (divil jsem se, že to dokázalo překonat i Modern Warfare II - hráči ví) ale řemeslně, zvukově, a celkovou úrovní to je určitě nadstandard. Sám pro sebe přičítám hvězdu za zmiňovanou Angelinu, ale opravdu nemám sílu dát víc na veřejnosti;)

Mizerové (1995)

První film? Ty vole, já tě fakt žeru, Michaele.

Zataženo, občas trakaře (2009)

Super nápad a super animace od pro mě nepříliš známého týmu, ale scénář a výprava pro mě jednoduše nebyly poutavé natolik, abych dal víc. Místy jsem se poměrně nudil, ale konec byl co se týče epičnosti moc fajn.

Odstřelovač (2007)

Ukamenujte mě, ale já si tenhle kousek parádně užil a nenašel jsem na něm nic, co by se mi obzvlášť nelíbilo. Wahlberg, I finally started to like you!

Po životě (2009)

Ty čtyři si prostě nezaslouží z důvodu podvodu vůči divákovi, aneb o čem budete moci polemizovat na začátku, o tom budete polemizovat i po titulcích. Čekal jsem od toho nějaké geniální rozuzlení, dostal jsem poslední klapku, násilný střih, prostě a jednoduše ufiknutí s myšlenkou "domysli si sám". Jenže narozdíl od takového "No country for old men" to tady působí spíš stylem "prostě to neukončíme, protože to do konce nemáme domyšleno a takhle budeme aspoň vypadat cool".

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

K mému přepvapení, it ain't so fuckin' bad, man.

Repo Men (2010)

Absurdní začátek a z toho vyplívající námět celého filmu; neuvěritelně nudný střed, absurdní konec, který se pomocí milého překvapení stane pochopitelně absurdním. Perfektně řemeslně zvládnuto, ale ničím neoslňuje - na akci se fajn kouká. Průměr. Pokud byla v mých očích všudypřítomná nadsázka ůmyslem tvůrců, přidávám kvůli genialitě ještě hvězdu.

Podivní (2010)

What was that about again?