Ruchoth Raoth (2017)

Na české ale i na světové poměry je to nadčasové. Tohle je ono. Takhle má vypadat horor, takhle se buduje atmosféra. Při jedné scéně mi běhal mráz po zádech. Jenže víc než deset sekund, sakra. To se ještě žádnému filmu nepovedlo... Štěpán Kozub hraje neskutečně - po jeho komických rolích některé z vás jistě tento počin zarazí stejně jako mě... Alena Sasínová-Polarczyk - nemám tušení, kdo je, ale ztvárnila roli matky dokonale. A to je vše. Film měl dva herce a oba byli výborní... Kameru nejde definovat jinak než jako vrchol umění, neskutečný art a snímání okem detailisty. Ryszard Perzynski není známý, ale je to škoda. Hlavně pokud bude spolupracovat s někým jako je Emil Křižka. Sakra takhle skvěle zvládnutý scénář a režii jsem neviděl v Čechách snad nikdy. 20 minut není hardcore čas a lze říct, že ten film vytěžil každou sekundu až na dřeň. Prodloužit stopáž by mohlo znamenat rozšířit počet herců a spadnout do kýče. Kdo ví... Takhle to nemá chybu. Dávám plnohodnotně zasloužených 5*.

VyPlašení (2020) (pořad)

Chtějí peníze na natočení druhé série. Hmm. Rád bych jim zaplatil, ale proto, ať ji netočí... Štěpán Kozub umí hrát očividně jen třema způsobama, o ostatních nemluvě. Vtip? Nejsrandovější byl mojmír, kterej držel hubu. za něj 1*

Hooligans (2005)

"Já dááál do bublýýn foukáám! A jamparýrarááá! A když mi wocas nestojí, tak du se rači bííít!!" ... Twl, to byla sračka. Víte, co vám může dát tenhle film za předpokladu, že nejste úchylové do dementního fodbalu a chuligánů, co se perou o to, jak jejich princezny hrály? Úúúplný hovno!! ("Tak dál do bublýýn foukááám!"). Elyja Vůt nebyl špatnej, jenže ono tady ani nebylo moc co hrát. Ostatní herci vám nic neřeknou. Asi někde sesbíraný na ulici. Až ještě na Marca Warrena. Za něj dávám tu jednu hvězdu. Jeho dojímavý příběch o tom, jak ho minulost dožene, nebyl dost dlouhej na to, aby mě začal srát. On tenhle film ani nemohl nic předvíst, jelikož (protože, nýbrš, ančto, toto, tamto) samotnej základ filmu je na hovno. Banda debilů. Toť vše. A musej se rvát. Twl, tak jo. Demenci by si mělo bejt možný patentovat. Já dávám 1* ("Tak dál do bublýýn foukááám!") ... ... Všechny pravopyssný chibi jsem sem dal jen,,, abych nasral gramatycký nácky. Žble

Smrtící válečníci (2009) (pořad)

O tom jak jsou daná srovnávání v dokumentech věrohodná, by se dalo pochybovat a dohadovat. I tak jde ovšem o zajímavý a dobře udělaný pořad. Když vidíte větší počet dílů, tak už si možná budete stejně jako já více užívat výzkumy daných lidí a jednotek, než jejich závěrečný střet. Nepochybné je také velké množství informací, které tenhle dokument obsahuje. Takže si člověk přinejmenším doplní informace, získá nějaké povědomí a tak dál. Shlédl jsem všechny díly a časem se k dokumentu vrátím. Nemůžu tedy méně než 5*.

Horší než smrt (2010)

Z původních 4 zvyšuji na 5* a souhlasím se všemi, kterým tahle verze přišla lepší než anglická. Ona totiž je. Charaktery jsou zvládnuté líp a humor ten je úplně někde jinde. Důvod proč jsem dal původně o hvězdu míň, je ta nechutná scéna se záchodem. Jenže předevčírem jsem viděl originál a zjistil, že tahle debilní scéna byla i tam. A vzhledem k tomu, že si američani tuhle pitomou scénu z prstu nevycucali (twl, fuuuj) i vzhledem k tomu, že jsem ten film viděl včera i dneska a budu se k němu dál vracet, dávám plnou palbu...

Horší než smrt (2007)

Pár míst se dá jistě vyzdvihnout, neříkám, že ne. Ovšem - za to mě bude spousta lidí nenávidět - americká verze se mi líbí prostě víc. Tady dávám 2* - PS to co je v americké verzi přes čáru, bylo přes čáru už tady.

Box (2009)

Souhlasím se všemi, kterým to přišlo taky překombinované. Retro atmosféra je super. Počáteční tajemnost připomíná Hitchcockovy filmy, což je úžasný... Jenže pak to začne jít do háje. Filmu by neublížilo zkrácení o cca 30-40 minut stopáže, vypuštění překombinovaných hovadin a jen tak mimochodem by se pak mohli tvůrci i vyhnout příběhovým chybám. SPOILERY: Proč jim tu krabičku poslal a pak teprve dorazil? Proč ji tedy rovnou nepřivezl a neposlal jen dopis? ... Proč nechal za zmáčknutí tlačítka trpět jejich syna a ze její smrt i toho chlapa? ... Navrhovaná změna? Nepotřebujeme vědět, co je ten týpek zač. Prostě pan tajemný. Jako třeba v Man from the South... Tohle bylo tak přehnaný, že jsem si chvíli myslel, že se jedná o další "perlu" z pera pana Kinga. Naštěstí ne... Po skvělé půl hodině a uspávacích 90 minutách dávám 2* a víc ani ťuk...

Časové pásmo bylo změněno