Bloodshot (2020)

Rychle a zběsile 36 mě nezajímá, zatímco nový Riddick kvůli problémům s předchozím filmem asi jen tak nehrozí. Tak na co se s Vinem Dieselem podívat a nemít chuť se zabít? Zkuste tohle. Není to vůbec špatný. Guy Pearce je jako záporák taky dost dobrej a narozdíl od Ajron mena nehraje ve filmu plných chyb. Tady je příběh snadnej, akce odsejpá, ovšem kdyby to mělo o půl hodiny dýl, to by mi nevadilo. Takhle jde příběh možná až moc rychle vpřed, ale to nevadí. Chytrá ženská a ukecanej negr kterýho nikdo nezabil, jsou důkazem, že koukáme na sci-fi. Jinak oproti standardům od Mrvelu A Derma kólu se jedná o dobrou akci, která by si zasloužila i pokračování. Já dávám 4*

Běžící muž (1987) odpad!

Po hodině filmu doporučuji zbytek vypnout a důkazy smazat, ideálně spálit. Několik lidí, kteří hodnotili stejně jako já, napsalo, že se film nedrží knihy. A je to pravda. Říct KURVA!!! o tomhle, že je to podle knihy je stejný jako říct o Star Wars že vypráví o druhé světové válce. Takže ke knize: Ben Richards není rozhodně kurvysyn, co by dělal pičoviny jako ve filmu, na to zapomeňte. Měl několik prací. Naposledy dělal v lomu, který lidi dělal sterilními. Navzdory tomu se jemu a jeho ženě narodila dcera. Ben v té práci potom skončil, protože byla nebezpečná, jenže neměl co jiného za práci dělat a dcera mu onemocněla. Tak se přihlásil do programu - Běžící muž. Soutěž je o tom, že dostane nějaký náskok před lovci a po několik dní ho nesmí nikdo chytit. A běžící muž se může ukrývat po celém světě. Lovci ho ovšem vždycky nakonec najdou. Pokud ho do určité doby nenaleznou, dostane ohromnou odměnu... ... Tady dávám - ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!! ODPAD !!!

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

Vzhledem k tomu že znám knihu a dočetl jsem ji dnes ráno, ji mám ještě SAKRA dobře v paměti. A pokud podle ní uděláte film o délce 98 min, nemůžete jinak, než příběh jen letmo proběhnout, nedosáhnout žádné atmosféry a nic moc nevysvětlit. Tvůrci ale námět pohřbili ještě víc: Ubrali logiku, přidali věci které v knize nebyly (Church ani Timmy se nechovali tak, jak popisuje film. Church lovil jen větší zvířata a Timmy říkal lidem věci, co nechtěli slyšet, KURVAAAA!!!) ... Navíc je pod scénářem podepsán sám King. A něco vám řeknu: Ona už samotná předloha není žádný zázrak. Na začátku kniha pracuje skvěle, ale pak se z ní stane nesmyslná fantaskní patlanina. Navíc nezfilmovatelná. Dal jsem 1* za herce a za čas který tímhle filmem ztratili. PS: Chápu, proč tuhle knihu nechtěl původně King vydat.

Le Mans '66 (2019)

Já prostě jen nepochopil, proč museli z Lea Beebeho udělat takovýho hajzla, když to tak nebylo. Jako kdyby se bez toho tenhle příběh neobešel. Všechno ostatní je ale pecka. Díky minimalizaci CGI film působí surově a syrově, Ford GT40 má úžasný zvuk a lze přímo cítit ta síla i fakt, že je to prostě "prasácký" auto, který vyrobily americký hovada a který se jen díky zázraku nevymlátilo v každý zatáčce. Tím zázrakem byl Ken Miles (Christian Bale), který řídil jako ďábel a bůh zároveň, plus se sám aktivně podílel na vývoji vozu. Pro Carrolla Shelbyho (Matt Damon) byl horkým železem a tady zase celkem narážím na příběh, který působí hrozně sveřepě, když nám tvrdí, jak to měl chudák Miles těžký a jak ho Shelby musel hájit a tak dál... Hlavně to působí až na hlavu padle, protože nabydete dojmu, že se k Milesovi chovají všichni přehnaně blbě. To je chybou zpracování: Miles byl ve skutečnosti ještě větší blb a Beebe po něm takhle moc nešel. SPOILER!! A ten závod co údajně poslouchal z rádia, Miles ve skutečnosti jel. Oni ho však takhle "vynechali", aby ušetřili 9 milionů. Udělat tohle u filmu, který stál 90 mega, mi přijde na hlavu. Ale co už. Bezchybná jízda to tedy úplně není, ale nesouhlasím s názory o Americkém patosu a jejich kecech. Vůbec. Ten film působí jako ze staré školy. Jako něco, co se mělo natočit už dávno. Vzhledem k příběhovým chybám odklánějícím od skutečnosti nemůžu a nechci dát plnou palbu, ovšem 4 hvězdy si zaslouží s přehledem. Za co? Za úplně všechno.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Vynikající film plný vynikajících hereckých výkonů. Námět je možná až moc fantaskní, ale znám horší fantasmagorie. Plusy: Film neobsahuje jumpscare a buduje atmosféru, takže ano - je to horor. Zde buzeranti píšící žánry nelhali... VAROVÁNÍ!! Pokud jste neviděli osvícení, vůbec se na něj nedívejte! Ani pokud budete mít pocit, že byste měli! Vůbec NIKDY, NIKDY,NIKDY se nedívejte na tu sračku!! 4* :-)

Psycho (1960)

O svém hodnocení se nebudu dohadovat ani bavit s nikým, kdo nezná knižní předlohu. Jednoduše: Film ztratil oproti knize dramatičnost, vypustil spoustu dialogů mezi Normanem a "jeho matkou" a v neposlední řadě určité věci překroutil. A Hitchcock to taky nezvládl zrovna světoborně. Proč z Batese udělal hubeňoura? Měl bejt sakra tlustej. Další zbytečnost. Za klasickou scénu ve sprše a skvěle zvládnutou kameru dávám 2* a upřímně doporučuji milovníkům klasického hororu, ať si přečtou knihu, poslechnou audioknihu (taky stojí za to - Písařovic má skvělý přednes), ale tomuhle filmu se VYHNOU!

John Wick 3 (2019)

Po příběhově vydařené jedničce a přesrané dvojce přišla trojka a já už teď vím, že čtyřku chtít vidět nebudu. Důvody? Příběh na hovno, dramatičnost chybí, akční scény jsou tak přepatlaný a je jich tolik, že už nebaví, některé CGI vypadá stejně debilně jako v novém Hellboyovi, plus spousta záporáků porušuje zákony gravitace, fyziky a pro jistotu i lidské biologie. Zkrátka: Když vás někdo střelí pětkrát do břicha, nechováte se, jako kdyby se nic nestalo. Pokud si tvůrci hráli na Mortal kombat, pak to byla sakra laciná náhražka. SPOILER: Ten pád na konci by Wickovi zlomil páteř. Ze soucitu dávám 1*

Sviňa (2020) odpad!

Ha! Tak tohle je jasnej důvod toho, proč bysme neměli brát hodnocení a komentáře slovenských čobolů tady na databázi vážně: Dodnes se nanaučili točit filmy. ODPAD!!

Zloba: Královna všeho zlého (2019)

Růženka se chce vdávat, no to je slávy na zámečku, ale pořád se tváří jako nevinná a (skoro) úplně nepolíbená. Za celou pseudo-pohádku protočí několikery šaty a ani jedny z nich nejsou sexy. Růženka totiž musí být očividně jedině ANTISEXY!!! Elvira Michelle Pfeiffer neměla nikdy co ukázat kromě prkenného hraní, kdy krávy zvládala oscarově, takže cena je nasnadě... Takže jediný, kdo má nějaký sexappeal je Angelina Jolie, které když je zabalena do obvazů s rozpuštěnými vlasy může kdejaká obézní píča závidět. U jedničky mi příběh vyrazil dech tak, že jsem neměl slov. Tady sakra nevím, na co nadávat dřív. Příběh na hovno. A očividně za to samý stojí i členové CSFD. Rozdíl jen 4% oproti jedničce? Twl... potřeba přidat pár jakože-podstatných negrů mě přiměla abych se podíval, zda nemá tuhle sračku na svědomí ten samej kretén co novou verzi Zarátače Zaklínače. Na rozdíl od kouzelnosti a jen lehké tuposti (čti - tři debilní víly) prvního dílu, vás tady čeká intrikářská sračka, Růženka s novou porcí tuposti a příběh který se dal využít i jiným než... ehm... Nemůžu jinak, pardon: Úplně zkurveným způsobem. Zloba a její havran příběh lehce nadzvedli, ale... Všechno ostatní je na hovno. Dávám PŘEHNANÉ 2*

Bohemian Rhapsody (2018)

Členové kapely Queen dřív tolik nedbali na svoje soukromí, ale dneska se v tom nechtějí vrtat. Nedivím se: Taky bych nechtěl, aby mě po dvacáté propírali za to, co jsem dělal před cca 40 lety. Takže to odnesl tenhle životopisný film. To znamená jednoduchou věc: Chcete se o Queen dozvědět co nejvíc? Mrkněte na nějaký dokument. Tady to zkrátka nečekejte. Změnit určité informace a jiné neříct není taky dobrá vizitka... Víte, co se týká zfilmování, je tenhle film opravdu fajn. Co se ovšem týká životopisných filmů celkově, kulhá tenhle snímek i na nohy které nemá. Zkrátka - je průměrný. Možná bylo lehce přes dvě hodiny sakra málo času na vykreslení života čtveřice tvořící Queen. S tím měli ale počítat tvůrci. Dávám 3* ale s odřenýma ušima a mám chuť jít níž...