Terkel má problém (2004)

Totální animovaný úlet. Ale vtipný. Autoři se inspirovali v jistém městěčku. A nejvíc je český dabing. Marek Eben je prostě BEST!

Ti druzí (2001)

Dosti dobrý duchařský snímek. Podíval jsem se na něj konečně po dvaceti letech. Tenkrát bych určitě udělil pět hvězd, ale prostě oněch dvacet let propasti. Takže nebylo jaksi nějak tak růžové vše pro mě. Avšak hutná atmosféra, výborná Nicol Kidman a skvělá pointa na konci!

Skrytá identita (2006)

Další majstrštyk od pana Scorseseho. Démonický Jack Nicholson, výborní Damon a DiCaprio, výtečný Mark Walberg a zatraceně sexy Vera Faninga....a další samozřejmě. Snímek je skvělé sestřihán a zrežírován. Filmový mimořádný zážitek. Scorsese musí být filmový kouzelník. Talent v něm je určitě až po uši. PO UŠI!

Space Jam (1996)

Neobjektivní hodnocení: pět hvězd z čiré nostalgie. A pořád je to pro mě nesmírně vtipné, hlavně z animovaného světa Bugse Bunnyho:)

Likvidátor (1996)

Schwarznegger byl vždy top. A tento snímek není bůhvíco, ale hraje tam Arnold a některé scény jsou nezapomenutné - viz pád z letadla nebo s krokodýli. Děj odsýpá a je to s Arniem zábava.

Rallye smrti (2008)

Totální béčko alá Anderson (režisér). Bezduchá zábava z toho činí. Takový filmík na neděli a na jedno podívání. Avšak Statham je totální frajer, k tomu vězeňské prostředí a závody to alespoň trochu zachraňují. Ale repete nedoporučuji.

Starci (2022)

Tahle se chovají staříci ráno v Lídlu a místo vražedných zbraní drží slevové letáky. Inu, filmařská kvalitka na Němce. Avšak velké výhrady k ději. Proč se ze starců stali takový hbití zombíci? Kde získali mršnost a sílu, hlavní aktéři se opět chovají velmi nelogicky, prostě debilně, konec filmu štve.

Horizont události (1997)

Já ten snímek prostě miluji! Témata = peklo, černá díra, vesmírné lodě.... prostě žeru. Velmi tísňivá atmosféra. Brutální scény. Škoda toho natočeného materiálu, který se musel vystříhat a již navždy se ztratil. Navíc můj oblíbený australský herec, Sam Neil (nejen Jurský Park). Anderson, typický béčkový režisér a natočí takovou pecku. Obdobný film je klasika Vetřelec, ale co se týče pointy a atmošky, tohle je lepší. Ať se dá Ripleová bodnout!

Blade Runner 2049 (2017)

Těžkopádní nuda. Jen jsem čekal na H.Forda. Vizuál je úžasný, ale to je tak vše. Na poprvé jsem usnul u toho. A na podruhé málem taky.

Pýcha, předsudek a zombie (2016)

Moje hodnocení zdobí nemilosrdně jedna hvězda. Komedie? Jako fakt? OMG! Jeníček s Mařenkou byla zábavná originální jízda! Tohle nemastný, neslaný...a už vůbec ne komediální.