Ničitelka (2018)

Stačí se zeptat, zda by vás ten film vůbec bez hnusně vypadající Kidmanové zajímal a pokud ne, tak neztrácejte čas. Hrozně zdlouhavý, prázdný, nic nenabízející film, nudnější než deset dílů Ordinace v růžové zahradě v jednom zátahu. Zhnusení budete i vy, při flashbacích, kdy se projevuje jakýsi fetiš Nicole cpát do každého filmu/seriálu scény, kde má vypadat s nabarvenými vlasy, parukou a řádnou péčí botoxových injekcí na třicet, třebaže se strnulou gumovou tváří vypadá spíš jako ztuhlá latexová příšera z osmdesátkových filmů. Ve scénách, kde předstírá milostný vztah s mladě vypadajícím Sebastianem Stanem, se mi zvedal kufr. Příběh je něco jako úplně pitomě poskládaná mozaika z flashbacků, u kterých není třeba se napínat, protože osud postav by dopředu odhadl i desetiletý filmový panic. Jediné překvapení má být závěrečné odhalení, ale úmorné dvě hodiny pitomého ne-artového krimi vám nikdo nevrátí, ani váš pobavený výsměch režisérce.

Syn temnoty (2019)

Dáte do trailerů příslib alternativního originu Supermana, kde se mimozemský kluk rozhodne svou moc využít opačně než jeho předloha. To znělo dobře, ale bohužel to bylo napsané asi tím nejnudnějším způsobem, jako ten nejpitomější horor. Rodiče vidí problémy, ale nijak je neřeší, typická kukaččí matka je přehlíží a až do poslední chvíle se radši zabývá sobecky svými mateřskými city než snahou o přežití. Všechny postavy jsou tady napsané způsobem, že si řeknete "tak ten za chvíli půjde" a máte pravdu. Je to nuda a asi u toho budete hrát na telefonu BBTan. Narozdíl od Supermana, který měl od mládí nějaký cíl, jak své schopnosti využít, si tenhle spratek akorát dělá logo a dělá nesmyslný bordel typu "neříkejte to rodičům", aby mu pak vlastně rodiče a jeho pověst u nich po pár minutách stejně byli u prdele. Nejhorší na tom je, že z traileru nebo synopse jste se v podstatě dozvěděli 90% procent děje a film vám v závěru nenabídne vůbec nic navíc. Strašlivá bída.

Terminátor: Temný osud (2019)

Že mi udělá radost Linda Hamiltonová s Arnoldem, jsem čekal, ale navíc mě překvapila velmi slušná akce a kvalitní efekty nového Terminátora. Bohužel roli spasitelky lidstva hraje opět absolutně nezajímavé herecké dřevo, které nedokáže trapné momenty předvádění budoucích vůdčích schopností nějak rozumně vybalancovat. Dobré byly taky některé nápady zařadit do filmu humorně prvky ze současnosti - migraci z Mexika nebo nahrazování lidí roboty. Samozřejmě to není ani T1, ani T2, ale má to k nim ze všech pokračování asi nejblíž.

Paganini Horror (1989)

Tento film vás může potěšit, pokud máte rádi osmdesátá léta a italské horory a nepohrdnete jimi, ani když se jedná o ty béčkovější/céčkovější, hysteričtější, brakovější, které slouží jako slušná komedie na večer. Paganini Horror má opravdu tak nádhernou brakovou zápletku, že není možné nebýt natěšený, co se z toho vyvine za šílenost. Hrdinové jsou manažerka a členové kapely. Obětavý bubeník, který neváhá zaprodat duši Satanovi pro nový hit poté, co manažerka pohrdne novým materiálem (zprzněným hitem od Bon Jovi). A skutečně, nepublikovaná skladba Paganiniho brzo zvrácená do dokonalého kolovrátkového osmdesátkové pop hitu začne dělat divy. Film ale má i na své poměry zábavného braku své limity, jak už ostatně prorocky naznačí manažerka při natáčení klipu, že se musí vejít do rozpočtu, vypadá to, že i podobně stísněný rozpočet měl sám film a muselo se úchylit občas k improvizaci, která sice může vést k výbuchu cynického smíchu diváka, ale nedělá úplně dobře filmu. Kromě jisté zdřevěnělé osoby jsou efekty a smrti dost bída, jak naznačí už úvodní scéna v koupelně. Herci? Když jsem pozoroval Dariu Nicolodi, jak s naprosto vážnou tváří odříkává hrozivé teorie a dialogy, respektoval jsem její profesionalitu herectví, protože vypadá podobně přesvědčivě bez pochyb jako Karel Gott při projevu na Antichartě. Donald Pleasence je tady jen tak, aby otevřel pár kufříků, rozházel po Benátkách odpadky a to je vše. Mě snímek na veselý podzimní večer stačil, ale pokud chcete opravdu klasicky dobrý děsivý italský film ve stylu Soaviho nebo Argenta, Paganini není pro vás.

Larry, kroť se - Série 2 (2001) (série)

Druhá série je ještě větší zabiják než první. Larryho schopnosti zaplést se do pavučiny komplikovaného průseru a natrefit na zvláštní lidi jsou neuvěřitelné.

Městečko South Park - Ať jedí šlichtu (2019) (epizoda)

Opět nelítostná satira s velmi sympatickým Cartmanem, zřejmě už víc lidí napadlo, jak dopadnou kvůli vynucování vegetariánství a veganství všechny ty krávy, miluju South Park! :-)

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Ústřední herecká dvojice je fajn, oba pánové jsou slušní komici a vlastně kvůli nim jsem se na to koukal, i když mě samotná auto série Fast and Furious nezajímá. Režisér si udělal v minulosti jméno na solidních akčních sekvencích za málo peněz a to pořád tak nějak platí, rvačky jsou fajn a třeba honička Londýnem je slušná. Ale těžko říct, proč jsem se u toho nějak nebavil na plný plyn a tak za týden už nebudu vědět, o čem to bylo, snad kdyby to bylo víc napsané, ještě víc humoru...

Schmitke (2014)

Hlavní plus filmu je kvalitně strašidelná kamera, herci, prostředí a německý úhel pohledu na návštěvu v nepřátelském prostředí českých divochů. Je to velmi atypický a sympatický snímek na místní poměry a přestože se v poslední čtvrtině tak trochu motá v smyčce nejasnosti, dobrý pocit přetrvával.

Odpad město smrt (2012)

Překvapivě působivá adaptace zřejmě dobré divadelní hry nebo německé filmové předlohy, kterou chci někde vidět. Výborné obsazení všech rolí (až je mi líto, že jsem nikdy nebyl na téhle partě v Divadle Komedie v Pařízkově éře) a výkony (opravdu dobrá uvěřitelná líbačka!), díky divadelnosti jsou dialogy dobře napsané. S dnešní dobou tvoří Pechlátův týpek s obavami z islámu a migrace pobavující kontext. Filmu dodává dobrou noční atmosféru zkaženého města kamera a práce se světlem. Kdyby radši vznikalo víc takových filmů.