Neskutečná cesta Billa a Teda (1991)

Je to neuvěřitelné, ale dvojka je místy dvojnásobně dementnější než jednička (díky zlým robotům) a to je třeba ocenit. Zatímco u prvního dílu jsem ke třem hvězdám dospěl díky obdivu k zprznění historických osobností, ve dvojce přináší úlevu a odpočinek od kulomentně nízkého intelektu hlavních postav postava přátelské Smrti, řekl bych, že je to jakýsi pokus autorů navázat na osudy stejné postavy z filmu Sedmá pečeť. Zajímalo by mě, jak by se u filmu tvářil takový Václav Havel nebo Jean Paul Sartre.

Nesmiřitelní (1992)

Otravný žánr o ušlechtilých pistolnících mě bavil jen, když režíroval Sergio Leone nebo Craig S. Zahler. Frajer z Leonovy trilogie Eastwood se pokusil taky natočit po letech vlastní skeptický western. Bohužel je to dlouhá levná nuda, kde se jezdí před nezastavěnými pláněmi a western jen občas připomene městečko a zahradnická chatka ala Baumax, kterou si staví šerif. Zhruba do posledních 20 minut je jediná zábava Gene Hackman a jeho lekce správného šerifa, jinak všichni neustále přemílají, jak je těžké někoho zabít, čekáme zda si abstinent Eastwood konečně lokne whiskey a zavzpomíná si na své mládí.

Nestyda (2008) odpad!

Neuvěřitelně trapný úkaz porevolučního českého filmu. Hřebejk zřejmě už úplně ztratil soudnost a servíruje nám plytkou story s hromadou hrozných písniček odehraných takřka v celé délce během naprosto záživných scén jako Macháčkovy jízdy Prahou na loserovských dopravních prostředcích. Jistěže vím, podle kterého dalšího "talenta" se psal scénář, ale ve spojení s "géniem" Hřebejkem je to smrtící kombinace. Co měly znamenat ty camea Hegerové, Janečkové, atd, odkud to pan režisér opsal, víme? ;) A to, jak pánové zakončili prakticky neexistující příběhovou linii nebo spíš nezakončili, to už se jděte podívat sami a pykejte za to, že podporujete tohohle vola v točení dalších mizerných filmů. Nesnesitelná blbost!! Chudák těch pár dobrejch herců, kteří v tom hráli za kus žvance, jako Divíšková nebo Vašáryová. Snad se pro ně najdou lepší role.

Neviditelný (2020)

Moderní pohled na neviditelnost v kontextu společenských témat a ne vůbec špatně. Hlavní hrdinka se vzpamatovává z traumat ze soužití s narcistním sociopatem, ale pro své blízké je divná a nikdo jí nevěří a možná je i příliš paranoidní. Whanell přináší další povedenou žánrovku se svěžími nápady a vlastně mě nenapadá, co bych tomu vytknul.

Neviditelný na útěku (1992)

V roce 2009 už efekty moc nepřekvapí. Chevy Chase není pořádný tahoun, naštěstí je tu Sam Neill jako klasicky charizmatický záporák. Prostě obyč. Vtípky s kouřením nebo trávením jídla jsou fajn, děj je ale celkem suchej bez zvratů a překvápek.

Nevinné lži (2013) (seriál)

S01E07 Čistá práce 3,5/5 (bezva scénář, dobře zahraný) a S02E03 Na dně skleničky 3/5 (výborná kamera i scénář)

Nevinnost (2011)

Když už chce člověk pokrčit rameny, že Hřebejk natočil stokrát provařený námět, ale aspoň průměrně a neškodně, objeví se trapné odhalení letitého románku a ponurý závěr, asi aby film připomínal něco s pointou nebo s posláním - což Hřebejkovi scénáristi opětovně zoufale nezvládli. Po detektivní stránce je Nevinnost trapná, všechny ženské postavy snad kromě sestřičky jsou psychopatické nesympatické krávy, pánské role buď nadsamci nebo zoufalci neschopní uspokojit partnerku. Scénář na zabití. Deptala mě mírně nesrozumitelná mluva herce Čermáka, kterého mohl veterán Munzar školit v mluvené češtině. Chvílemi se mi chtělo zoufale kvílet nad tradičně nezajímavým soundtrackem s provařeným drnkáním akustické kytary do zpěvu s anglickým textem.

Nevystupuj! (2018)

Solidní oddechovka na večer se spanilou jízdou po Berlíně, nejlepším městě na světě. U Alvarta nepřekvapí zajímavé vedlejší postavy, občasný humor a cit vsadit thriller do dobových témat, což u tohoto filmu znamená developeři a jejich neetičnost. Ke konci, když dojde na nějaké morální dilema postav a začne to zavánět polepšením, tak už jsem se začal mírně svíjet, jinak ale není co vytknout, pěkných 7/10.

Nezastavitelný (2010)

Civilní film o vlacích, ale kolik takových znáte, aniž by v nich jezdily zbytky civilizace okolo světa nebo nějaký virus? Když překonáte počátečné pobavení z modelů Pineho a Dawsonové přesvědčivě předstírající, že rozumí všem těm technickým termínům, a přežijete, že role mašinfuehrera nebude v Denzelově kariéře nijak významnou, čeká vás dobře natočený thriller o obyčejných lidech se spoustou pěkných záběrů z netradičního prostředí.

Nezdolná Kimmy Schmidt - Série 1 (2015) (série)

Ztřeštěný a ujetý humor v únosné krátké stopáži, ideální vycpávka života mezi večeří a pouštěním filmu.