• Fantasy

Železný obr (1999)

Nejlepší animovaný film všech dob. Bez debat. Žádná Pixarovka to nemůže překonat, Iron Giant je zkrátka někde jinde. Animace je na dobu nadčasová a příběh pro animák překvapivě vážný, emotivní a hlavně smysluplný. Věřím, že nejsem jediný, kdo si z toho něco odnesl. Krásná vzpomínka z dětství. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. 1000%.

Temný případ - The Great War and Modern Memory (2019) (epizoda)

Třetí řada začíná docela dobře. Atmosféra, postavy, dialogy, samotný případ, napětí, tempo, to všechno na skvělé úrovni, podobně jako v první řadě. Co mi tam však chybí je nějaká originalita, která byla ve druhé řadě. Tohle je prostě tou základní kostrou příběhu kopie první série. Také je tam pár nelogičností, ale nic hrozného. Co mi tam ale vadí, je to rozdělení do víc časových rovin jako v první sérii, což je tak zbytečné! Hlavně ta prostřední linka. Kdyby to šlo radši po nějakých třech dílech a těmi lety bychom proplouvali postupně. Jakoby se báli po neúspěchu druhé série znovu zariskovat. Jsem hodně zvědav, co bude dál, zatím za čtyři hvězdy. 80%.

Hra o trůny - Série 7 (2017) (série)

Sedmá řada pro mě seriál definitivně pohřbila. A přitom začala tak dobře, první dva díly byly docela v pohodě. Geniální a silné dialogy a promyšlené intriky jsou zřejmě dávno pryč a nahradily je naprosté nesmysly (přemisťování, chování postav, nesmrtelnost hlavních postav). Mnoho skvělých charakterů (Tyrion, Jaimie, Bran, Arya) byly také podstatně pozměněny a ne zrovna logicky. Takhle prostě vývoj postavy nevypadá. A taky nechápu zkrácení o tři epizody. Kdyby jich bylo standardně deset, možná by ty teleporty nebyly až tak do očí bijící. Scénář děravý až hanba a jediné, co to tahá alespoň do průměru jsou herecké výkony, hudba a vizuál. Velká slabota a bojím se že tento můj kdysi milovaný seriál se řítí do záhuby. Osmá řada mě už ani tolik neláká. 50%.