pravo

pravo

kukam filmy, serialy a pod.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 17.7.2008  00:22

Tak do akéhosi pochopenia tohto filmu som sa dostával naozaj veľmi dlho a tak som si film veľmi neužil, čo sa odrazilo aj na hodnotení. Film kladie na diváka veľké nároky hlavne v tolerancií k podivnosti žánru a spracovaniu. Sandler hraje určite jednu z najdivnejších postáv akú som kedy videl a keďže som tvor logický a strašne premýšľavý, tak ma jeho konanie hodne rozčuľovalo a rozptyľovalo. Film majúci určité čaro originality, ale zároveň po dopozeraní som presvedčený, že to bolo moje prvé a posledné stretnutie s týmto filmom.

• 17.7.2008  00:21
    Blázni a poloblázni (1994)

Priznávam sa dobrovoľne, ale po hodine som už sledovať túto “komédiu“ nevydržal a prepol som televíziu na iný program, pretože inde nemohol ísť horší program. Proste som ten humor akosi nechápal a zdalo sa mi to veľmi nudné a o ničom. Keďže AXN svoje filmy reprízuje v hojnom počte, tak možnosť, že daný film ešte uzriem celý je dosť veľká, ale v najbližšom čase určite nie. Možno tak o 5 mesiacov s Vianocami predo dvermi by som mohol dať filmu druhú šancu, keďže ako vieme vianočné televízne vysielanie stojí....

• 15.7.2008  00:14

Veľa filmov s A. Delonom som nevidel a tak mi je zaťažko hodnotiť tento film v súvislosti s ďalšími jeho filmami, ale musím povedať, že tento ma navnadil pozrieť si aj jeho ďalšie. K absolútnej spokojnosti s týmto filmom mi predsa len čosi chýba a hlavne ma riadne naštval záver filmu, keď sa Michel Gerfaut domnieva, že celá zapeklitá situácia okolo jeho osoby je vyriešená. Proste som nepochopil, prečo si myslel, že nejaký zdravotný problém odstráni riziko mu hroziace. Inak mám slabosť pre francúzske nežné pohlavie a Béa vyzerá rozkošne a zároveň si divák príde na svoje aj pri pohľade na jej povaľovanie sa v posteli.

• 13.7.2008  16:02

Aj keď nejako výrazne neholdujem sledovaniu westernov, tak ma táto komédia veľmi dobre pobavila. Plusom pre hodnotenie tohto filmu je určite aj skutočnosť, že ho neporovnávam s predchádzajúcim filmom s podobným názvom s modifikáciou osoby. Skvelé “vtipy“ spolu so zábavnou zápletkou sú v tomto filme dobre zakomponované a aj keď k určitým pasážam (situáciam) mám mierne výhrady, tak nakoniec mi to vychádza, že ide o jednu z najlepších komédií čo som videl a to s ohľadom na rok vtipnosť nezvetral ani čas.

• 13.7.2008  15:55
    Predátor 2 (1990)

Tak ozajstnú džungľu vystriedala mestská “džungľa“ a zároveň sa nám vyparil “charizmatický“ hlavný hrdina. Danny Glover sa môže snažiť oživot, ale jeho boj s Predátorom sa nikdy nevymaní s tieňa Arnolda S.... (dlhé a komplikované priezvisko istého politika). A hoci aj jednotka bola vo svojej podstate iba jednoduchá vyvražďovacia zábava, tak dvojka by sa bez previazanosti názvu a hlavného protivníka na jedničku úplne stratila v mori béčkových filmov minulého storočia.

• 13.7.2008  15:54
    Let Fénixe (1965)

Začiatok filmu ma trocha zaskočil, pretože aj napriek roku natočenia filmu sa mi let lietadlom ako aj havária zdali nejako amatérske, ale ten film je aj tak o niečom úplne inom... . Drám o odhaľovaní charakterov v hraničných situáciách bolo natočených určite nespočet a táto patrí určite k tomu lepšiemu, čo je možno vidieť. Ale napriek tomu mi film pripadal pomerne zdlhavý a filmu trocha chýba väčšia zaangažovanie diváka do deja. Najviac ma dostala scéna, keď osoba, na ktorej závisí záchrana životov prezradí tajomstvo svojho povolania.

• 30.5.2008  01:51
    Žár těla (1981)

Mierne som bol prekvapený sexepílom, ktorý vyžaroval s postavy Kathleen Turner a tak som sa ňou a príbehom nechal unášať k zaujímavému vyústeniu romantickej lovestory. Trocha som musel potlačiť svoju nedôveru v reálnosť podobného konania u osoby s právnickým vzdelaním, ale keďže v ďalšom priebehu vyšiel najavo dôvod, prečo musel byť hlavný hrdina právnikom, tak som to akosi prekusol. Film s úchvatnou atmosférou, ktorý je tak nabitý teplom, že ho odporúčam sledovať za chladnejšieho počasia.

• 25.5.2008  00:50

Tak je zaujímavé, že dvojicu, ktorú som mal v detstve tak rád, teraz akosi nemusím. No napriek tomu som im dal jedného večera šancu napraviť si u mňa opäť reputáciu a môžem povedať, že síce nevyhrali, ale ani úplne neprepadli. Určite najviac ma dostala scéna keď sa medzi sebou pobili a ak chcete vedieť kto z nich vyhral tak si tento docela zábavný western musíte pozrieť. Aspoň spoznáte stromovú techniku boja. Alebo spôsob ako motivovať niekoho pri nesení ťažkého bremena. Alebo.... .

• 24.5.2008  02:41

Wesley Snipes a Alan Alda trocha netypická herecká konštelácia, ale to je hádam najzaujímavejšie na tomto filme. Začiatok filmu síce sľubuje zaujímavý a zamotaný dej, ale dej sa vyvíja pomerne lineárne a žiadnych prevratných zvratov sa divák nedočká. Najhoršie je snáď to prvoplánové predhodenie divákovi podozrivého, ktorý je najmenej sympatický a odmieta spolupracovať. A ak sa vyrieši situácia okolo neho tak je všetko jasné a divák je mierne v rozpakoch, že sa to končí takto nevierohodne. Ale i napriek tomu je to oproti mnohým iným “trillerom“ čo bežia každodenne v telke celkom slušný priemer.

• 24.5.2008  02:40

Zábavné japonské sci-fi. Sú síce tony filmov americkej produkcie s podobným námetom a teda záchrana prítomnosti prostredníctvom zmeny v minulosti, ale určite ani jeden nekonfrontuje samurajov s modernou vyspelou vojenskou technológiou. Ak by však tento film bol s podobným dátumom výroby USA produkcie, tak by som musel z hodnotenia ubrať, ale k Japoncom som v tomto prípade zhovievaví a ich snahu vytvoriť divácky nenáročný film s poslaním hlavne zabaviť diváka kvitujem a dúfam, že ďalšie pokusy budú o čosi zdarilejšie.

• 23.5.2008  01:08

Tia Carrere vymenila pátranie po artefaktov za pátranie po členoch vlastnej rodiny. Film silne vypadá ako stovky trilerov z televíznych produkcií a keďže veľké zvraty či nebodaj prekvapujúca pointa sa nekonajú, tak aj moje hodnotenie nemôže ísť vyššie. Ako veľmi oddychový film áno, ale ak chce človek vidieť ozajstný triller s napätím a ostatnými atribútmi tohto žánru, tak potom nie. Scenár je tu totiž natoľko slabí, že ja osobne sa prikláňam k tomu, že by stačil akurát tak na natočenie jednej časti nejakého krimi-seriálu, ale na film je to málo. Ale aspoň Tia svojim hereckým talentom zahrala svoju krásu do kúta...alebo sa vytratila s vekom...no možno je moje hodnotenie akosi zhovievavé...

• 22.5.2008  01:45
    Krajinka (2000)

Priebežné hodnotenie po prvej časti.

• 20.5.2008  00:54

Zaujímavý film, ale bohužiaľ ma nedokázal naplno pohltiť. Nie celkom som chápal aj konanie hlavnej hrdinky ako aj výlev primára v nemocnici. Čo ma zaujalo bola práca s kamerou a to trocha pohlo mojím hodnotením nahor. No vraj v tej dobe vyčítali filmu malú ideologickú zanietenosť, ale to ja ťažko dokážem posúdiť v kontexte iných sovietskych filmov, ale podľa môjho laického pohľadu je v tomto filme ideológie celkom slušne. Ale aj napriek týmto výhradám sa film dá raz celkom bezbolestne absolvovať.

• 17.5.2008  01:47
    Normálna rodinka (TV seriál) (2008)

Od odpadu tento “seriál“ uchráni hlavne moje porovnávanie s ďalším klenotom danej televízie a to seriálom Priateľky. Plusom je aj to, že v tom hraje Eva Pavlíková, ktorá mi je vcelku sympatická, ale vďaka, že tento seriál sa pozastavil (naveky) a ona sa mi touto polohou úplné nezhnusila. Asi je hodne malo ak sa podarí jeden fór z desiatich, ale Marcin to dokázal posunúť ešte o čosi ďalej. Mám pochybnosť či tento seriál sa bude niekedy reprízovať a asi sa o ňom ďalšie generácie dozvedia iba z ústneho podania. „Vieš synak(dcérenka) boli časy, keď televízie kašlali na diváka a jeho duševné zdravie a tak tvorili a vysielali ...., ..... , ....., ..... (Slováci si doplnia sami a Čechom nebudem napovedať ako si z našej televíznej tvorby môžu robiť srandu).

• 17.5.2008  01:47
    Priateľky (TV seriál) (2008)

Tak tento seriál je proste hrozný, ale napriek všetkému som absolvoval pri jednotlivých dieloch zopár večerov a neskrývam prekvapenie, že tvorcovia sa vôbec neposúvali smerom ku kvalite a absenciu vtipnosti sa snažili vyplniť ďalšou kvázi vtipnou postavou Taliana (I. Gogál). Možno, že ženské publikum má iný zmysel pre humor a stačí mu k šťastiu prezentácia dvoch prihlúpučkých kamarátok a ich zaplietanie sa do vzťahov s ešte hlúpejšími mužmi. Asi neprekvapí, že ako najmúdrejší je v tomto prípade najmladší člen sledovanej skupiny spolužijúcich. Takmer vždy si viem nájsť aj v tom najhoršom seriáli aspoň jednu postavu, ktorá mi je trošilinku sympatická, ale v tomto markizáckom produkte to veru nie je nik...ale aspoň sa aj moderátori danej televízie zahrali na hercov (Ďurianová, Hospodárová, Švajda...).

• 16.5.2008  19:04
    Dogville (2003)

Film sledujúci ľudské charaktery. Príbeh nie je bohvieako originálny, ale zosilňuje ho forma v akej je nám naservírovaný. Divák už od počiatku musí pracovať hlavne s predstavivosťou keď veci(domy,pes...) nie sú reálne a teda viac precíti príbeh a jeho pozornosť venovaná konaniu účastníkom dogvillského dramatu nerozptyľujú maličkosti. Toď aká také pozitívum netradičnej formy, ale film je dlhý...tri hoďky.. a to je hodne...a hlavne ak ho vysielajú v neskorých nočných hodinách. Už od začiatku mi liezla na nervy postava Toma...mám pocit, že mi mala byť aspoň trocha sympatická, ale ani ťuk. Všetko mi vynahradila hlavne Nicole Kidman a trocha ma prekvapilo jej váhanie v aute, ale nakoniec sa situácia skončila jedným mnou očakávaným spôsobom (želaným). A prečo sú autá ozajstné (ha-ha)? Celkovo by som zhodnotil, že film nepovažujem za niečo výnimočné čo som dosiať videl a keďže trpím paranojou, že tu mnou prezentované hodnotenie zaujíma aj tvorcov filmu, tak nemôžem vysoko hodnotiť. Čo ak by si všimli vysoké hodnotenie a v budúcnosti by aj v rámci šetriacich opatrení točili podobné filmy(divadelné filmy- trend 22. storočia)?

• 16.5.2008  09:06

Na obhajobu: film som napriek všetkému poctivo dosledoval, pretože som sa viackrát presvedčil, že hodnotiť neúplne videný film môže byť chyba. Bohužiaľ nudil som sa od začiatku do konca a vôbec som ten film nepochopil- teda čo tým chcel básnik(oprava režisér či scenárista či ktokoľvek) povedať divákovi. Nemyslím, že by som bol zaujatý k filmom s drogovou tematikou, ale toto je aj na mňa až veľmi vyšinuté. Možno je odpad! silné hodnotenie, ale naozaj si neviem predstaviť, že by som komukoľvek s dobrým pocitom mohol odporučiť, aby si pozrel tento film. Ach konečne som videl aj JD v zlom filme (podľa mňa, pretože čsfd-aci mu tu nahonobili 78%).

• 15.5.2008  10:24
    Bolero (2004)

Tesil som sa na zaujímavý pohľad na vraždu, jej pozadie a spôsob vyšetrovania a keďže som mal informáciu, že filmový prípad je inšpirovaný skutočným prípadom vraždy medičky Cervanovej, ktorej kauza zamestnávala súdnictvo SR aj po mnohých rokov, hodne som sa tešil a bum. Zabudol som totiž, že režisérsku taktovku ovláda režisér, ktorý síce dokáže vyčariť obrazovo nádherný film, ale skúsenosti s vystavaním kriminálneho príbehu sú nulové. Postavy ma nedokázali absolútne zaujať a teda film som pozeral absolútne nezaujato čo považujem za obrovskú chybu. Pri tomto filme mi je viac-menej ľúto premrhaného dobrého filmového námetu a nevyužitie solídneho hereckého obsadenia. Najviac ma zaujala postava v podaní A. Polívkovej, ktorú som mal doteraz možnosť vidieť iba druhýkrát vo filme (po Účastníkov zájazdu) a to je na jeden film sakra málo.

• 14.5.2008  21:03

Tak jeden z najzábavnejších dielov, v ktorom popravde divák ani tak zúfalo nečaká na spôsob odhalenia vražednej metódy ako na ďalšie a ďalšie Columbove príhody vo víre gastronómie. Manželka opäť nesklame a keďže peniaze a účty majú pod kontrolou hlavne ženy tak svojmu manželovi napovie... A veľmi podarený je aj záverečný kompliment na adresu Columba, ktorý v danom momente je však dvojzmyselný. A ešte musím pripomenúť, že človek sa učí na vlastných chybách a to bolo naposledy, keď som film s tematikou kuchárčenia a pojedania odsledoval bez pokrmu na dosah ruky....odbiehavanie do kuchyne počas filmu je hrozne nepríjemné.

• 11.5.2008  02:17
    Duch (1990)

Patrick Swayze, Whoopi Goldberg a Demi Moore nie sú zrovna herecké mená, ktoré by ma nalákali na nejaký film a aj preto som sa sledovaniu tohto filmu dosť dlho vyhýbal (až na odsledovanie druhej polovice filmu). Teraz aj po zistení hodnotenia filmu v rámci čsfd som si pozrel celý film a bol som milo prekvapený, že aj napriek rokmi vypestovanej averzií na dané trio sa mi film veľmi páčil... a to romantické moc nemusím. Veľká romantika v kombinácií s humorom a dávkou krimi sa mi pozdáva a možno svoj názor na danú trojicu prehodnotím...a možno nie.... .

• 11.5.2008  02:15
    Carrie (TV film) (2002)

Moje výrazne kladné hodnotenie je ovplyvnené tým, že film vcelku presne vystihuje to, čo si z prečítanej knihy pamätám (hlavne atmosféru a pocity hlavnej hrdinky). Väčšina bude tento film porovnávať so spracovaním Briana De Palmy, ale keďže jeho verziu som nevidel, tak nie som ovplyvnený týmto porovnávaním. Ale v blízkej budúcnosti sa istotne chystám splatiť aj tento divácky dlh voči majstrovi hororu, pretože v mladosti bola Carrie jedna z mojich obľúbených kníh a uvidím či budem musieť hýbať aj týmto hodnotením.

• 9.5.2008  03:13
    Kid (2000)

Bruce Willis je už sám osebe zárukou dobrej zábavy a príjemne stráveného času pri filme. Je jedno či hrá tvrďáka v akčňáku alebo hrá v dráme či komédií proste jeho filmy (teda s ním v hlavnej úlohe) sú vždy pozerateľné. Tentoraz si zahral v rodinnom filme o kríze stredného veku a hľadaní svojho pravého ja. Lietadielko, pes, maximálne ovládanie svojich citov a konfrontácia dvoch odlišných svetov (detského a dospelého) sú čriepkami príbehu, ktorý síce neurazí, ale ani nikoho nezdvihne so stoličky.

• 5.5.2008  02:38

Nenáročná komédia s rôznorodými postavičkami a človek si aspoň pri jednej povie, že podobného človeka pozná či zažil. Striedanie vtipnejších pasáži s mierne nudnými (alebo trápnymi) sa nevyhol ani tento film, ale na tieto nedostatky sa dá povzniesť a príjemne sa pobaviť. V tomto filme som zaregistroval novú tvár v českom filme a to predstaviteľku hlavnej postavy A. Polívkovú, ktorá ma hneď na prvýkrát presvedčila o svojom herectve. Asi nebudem originálny, ale situácia s plánovaním pauzy autobusákmi či situácia okolo podšálok ma pobavili najviac. Za najhoršie považujem obsadenie “herečky“ čo stvárnila sprievodkyňu. Osobne som mal pocit, že na postavu vyhrala posteľový casting.

• 4.5.2008  08:35

Lovci myšlienok spájajú v sebe isté prvky videné vo filmoch Kocka, Saw a v seriály Myšlienky zločinca. V rámci trilerov ide o celkom zaujímavý film, ktorý drží postavu chytrého vraha dlho v utajení a divák je teda celú dobu na pochybách kto a prečo vraždí tak bizardným spôsobom.

• 3.5.2008  01:24

Jediným pozitívom filmu je peknučká Amanda Bynes, ktorá bola jedným z dvoch dôvodov prečo som tento film dopozeral, tým druhým, že v dané sobotné dopoludnie nič lepšie v televízií nebežalo. Zabiť nudu sa dá rôznym spôsobom a teda aj sledovaním tohto filmu, ktorý je maximálne jednoduchý, čo je u teenegerských romantických komédií častá črta, ale podstatný problém je nedostatok humoru, ktorý by mohol aspoň trocha zakryť ten primitívny scenár. Sledovateľné hlavne s absolútnym odstavením mozgového aparátu a v tom prípade si človek užije teplo, pláž a Amandu Bynes.

• 1.5.2008  01:37
    Návrat (2003)

Žiadna dynamika akcie iba pomalé plynulé putovanie otca a synov nielen na ostrov, ale zároveň putovanie k nájdeniu cesty k sebe. Presvedčivé herecké výkony a závan tajomstva okolo osoby otca ako aj zmyslu cesty sú hlavnými zložkami filmu, prečo aj napriek absencií výraznejších dramatických a prekvapivých zlomov, tak neuveriteľne podmanivý a nedovolí divákovi ani na okamih stratiť záujem o vývoj situácie v ďalšom priebehu. Film prináša pohľad aj do ruských pomerov a tak môžeme vidieť aj dosť benevolentný prístup k alkoholu či skromné životné podmienky. Otec, o ktorého osude mnoho netušíme ( iba, že sa prejedol rýb), sa snaží výchovne pôsobiť na svojich synov z nášho pohľadu veľmi drsným spôsobom, ale hlavným cieľom jeho konania je snaha vykresať s chlapcov tvrdých ruských junákov, ktorý sa nezľaknú ničoho a poradia si v každej situácií sami bez cudzej pomoci. Svoju lásku k synom navonok nijako neprejavuje, pretože prejav citov možno chápať ako slabosť a keďže je ich biologický otec, tak z jeho pohľadu ide o samozrejmosť, že ich má rád a teda to akékoľvek prejavy navonok môže považovať aj za zbytočné. Otázka za čím a prečo otec putoval zostáva pre mnohých nezodpovedaná a zahalená tajomstvom, ale v podstate je úplne zrejmá, otec putoval za spoznaním svojich synov a cestou sa im snaží odovzdať niečo zo svojej osobnosti a svojich skúseností.

• 26.4.2008  00:37
    Simpsonovi: Příliš drsný pro TV (video kompilace) (1998)

Videl som všetky uvedené diely a ani jeden nepovažujem za obzvlášť drsný. Ide o výber, ktorý nepredstavuje ani to najlepšie a zároveň ani to najhoršie čo za už mnoho rokov vyprodukoval MG. Niektorý sú schopný dokonca uveriť, že tieto diely neprešli akýmsi cenzorským postupom v USA a preto tam neboli odvysielané, ale každému kto to videl musí byť jasné, že ide o blud alebo marketingový ťah pri predaji daného produktu na nosiči alebo skombinovanie oboch možností. Halloweenske diely patria vždy k tomu lepšiemu a najzábavnejšiemu so Simpsonovcov a z ďalších troch dielov by som vyzdvihol hlavne štvrtý príbeh o elixíre, v ktorom detičky majú obavy o svojich rodičov a v korune stromu dospejú k záveru, že ich konanie ovplyvňuje

• 25.4.2008  17:34

Ach jaj. Tak v tomto prípade sa naozaj čudujem všeobecnej obľube (85%) tohto filmu. Príbeh je strašne jednoduchý a chvíľami až nudný a našiel som len dva pozitíva s ohľadom, na ktoré som bol ochotný považovať film aspoň ako mierne nadpriemerný. Prvým a najdôležitejším je charizma vyžarujúca s postavy stvárnenej C. Eastwoodom a druhým je hudobná zložka filmu, ktorú si väčšinou u filmov nejako zámerne nevšímam, ale pri nudnosti príbehovej časti som bol k tomuto viac-menej donútený. A ešte raz musím vyjadriť počudovanie nad tým, ako sa tento film väčšinovo páči.

• 25.4.2008  03:54

Najväčší problém tohto filmu vidím v tom, že postavy nie sú divákovi nijako priblížené a tak keď dôjde k akcií, tak sa divák neangažuje ani na jednu stranu a celú akciu prežíva s pocitom, že je mu šum a fuk ako sa to nakoniec vyvrbí. Táto chybička by sa dala možno troška vyvážiť megaačnosťou, nepredvídateľnými zvratmi, humornými hláškami a horúcimi posteľnými scénami, ale nič podobné tento film neponúka. V istých pasážach sa to tvári až nebezpečne autenticky akoby nemalo ísť v prvom rade o akčný snímok, ale o polodokument. Škoda, že sa nepopracovalo trocha viac na postavách a hlavne na finálnej akcií, ktorú by bolo najlepšie vymyslieť úplne novú.

• 23.4.2008  21:33

Tak keďže sa natočilo už sedem sezón seriálu Monk, tak ho možno označiť za vcelku úspešný. Prvým krokom však bol práve tento pilot, ktorý divákom predstavil nový druh detektíva a moje hodnotenie sa preto zameria iba na tento film. V tomto filme sa nám predstavia všetky dôležité postavy a zároveň sledujeme vyšetrovanie pokusu o atentát na kandidáta na starostu. Škoda, že práve v pilote bola použitá práve jedna z najmenej zaujímavých zápletok, ale asi išlo autorom filmu trafiť sa do vkusu čo najväčšieho okruhu divákov (teda docieliť minimálne riziko prepadu). Takže moje hodnotenie je o čosi nižšie ako hodnotenie seriálu, ktorý obsahuje omnoho viac lepších epizód ako tento pilot, ktorý aj napriek tomu tvorí pevnú súčasť vynikajúceho seriálu.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13