• Thriller

4x4 (2019)

Ze začátku mě to moc nebavilo, osud šmejda v autě mně byl lhostejný a jediný co jsem oceňoval byl nápad jak s mála dělat hodně, ovšem v poslední třetině to nabralo výborný směr, perfketně mířená kritika řešení kriminality i sociálního postavení lidí. Konec bych udělal úplně jinak, ale hold Argentina není ani Francie ani Německo a už vůbec ne Polsko ovšem i tak spokojenost.

40 let panic (2005)

Komentovat film o přestárlým panicovi v mece paniců - na csfd je fakt legrační, protože někteří zdejší uživatelé překonají sexem nedotčení hranici čtyřiceti let levou zádní a nebude jim činit problém atakovat se svým panictvím hranici důchodu. Pokud jde o příběh, tak je to typická odlehčená romantika s tím, že ani v sektoru pro humor, ani v sektoru pro romantiku se to nějak extremně nehrotí což filmu jen a jen prospívá. Oba žánrové tábory tady po celý film celkem vydařeně spolupracují, takže můj výsledný pocit se dá označit za vítězství filmu nad diváckým očekáváním.

41 (2012)

Spíš než dokument bych to označil za memoár pana Bushe.Pořad mě zaujal, protože George Bushe považuji za nejlepšího americkýho prezidenta, kterýho jsem zažil. K mému překvapení tam má Bushův pes větší prostor než bouřlivý politický vývoj v Evropě, který Bush zažil na pozici prezidenta USA a musím přiznat, že to mně extremně zklamalo, protože já se těšil, že uslyším nové informace o jednání s Gorbou, Kohlem, o bourání zdi, o našem sametu, o válce se Sadámem, ale to bylo projetý strašně rychle nebo spíš vůbec. Zjevně je 41 určená především po americké publikum a nebo nepolitické publikum, neb info o sportech, o domácí situaci, o Barbaře jsou ve většině. Nechybí dobový materiál, fotky, videa a samozřejmě názory George Bushe na všechno.Určitě respekt, že zůstal tak dlouho z jednou ženou, za skok padákem, za vztah ke svý vlasti.

42 (2013)

Film jasně spoléhá na sympatie diváka k hlavnímu hrdinovy, kterej po většinu filmu musí snášet rasistický myšlení bilejch američanů a právě v tom je problém. Já nepochybuju o tom, že koncem 40. let to v USA nebylo v vztahu bíljech s černejma na grupáč, ale tady mě to přišlo extréměn vyhrocený a místama jsem měl pocit, že sleduju nějakej fan club Adolfa Hitlera. Film je vystavěn na přílišném emočním extrému, dialogy jsou zbytečně vyhnaný až do krajní meze, jen aby měl divák s hlavním hrdinou soucit, což se mě ne až tak líbí, protože nepotřebuju vodit za ručičku a nechat si slabikovat co je dobro a co zlo. Film umí zaujmout především díky hereckým výkonům, bavilo mě sledovat Jackiho reakce na rasistický chování americkejch buranů, tady Chadwick zahrál fakt velmi přesvědčivě, docela jsem ho obdivoval jak si poradil s tím trenérem Philadelphie. Další herecký výkon, který stojí za zmínku je ten od pana Forda, myslím si, že Harrison si postavu Branche vysloveně užíval a jeho dialogy si vysloveně adoptoval. Jako ukázka amerického rasistického uvažování v pohodě, jen je škoda, že to bylo tak nepřirozeně vyšroubovaný.

451° Fahrenheita (1966)

Film má určitě velmi zajímavý námět a disponuje takovou sterilní atmosférou bez radosti, bez emocí, přesně tak jak si i já představuju v budoucnosti nějakej ten fašistán. Pardoxně to, co je na filmu nejvíc vvyvedený, tedy ta atmosféra mě i nejvíc vadilo. Chyběl mě tam nějaký prvek dramatičnosti, přišlo mě to bez emocí. Závěr byl pojat velmi netradičně a vydařil se, ale i tak by každej filmař, Françoisa Truffauta nevyjímaje měl dávat příběhům víc než jen myšlenky.

47 róninů (2013)

Nádherná samurajská legenda, skoro až pohádka. Bylo tam všechno, souboje, zlo, láska, čáry máry, ale uznávám s ohledem na zvyklosti samurajů, bych s dovolením skutečně samurajeme nebyl. Neumím si představit, že by mě Zeman řekl, abych se zabil a já to udělal. Ona je otázka co je čest a co debilita.

48 hodin v Paříži (1988)

No, úvod snímku se velmi vydařil, skutečně jsem jenom čekal co se stane,ale postupně to ztrácelo na atmosféřea to je škoda,jinak,ale rozhodně to lepši v žánru krimi -thiriller.

50x a stále poprvé (2004)

Kéž bych se u všech komedí zasmál tolikrát jako u této.

55 dní v Pekingu (1963)

No docela zklamání,příliš dlouhé a poměrně vláčné. Rozhodně bych byl radši 55 dní v Pekingu než se znovu kouknul na tento film. Dvě hvězdy, za ty bojové scény .

6 underground: Tajné operace (2019)

Božský Míša se asi přestěhoval na jinou planetu, kde jsou rychlá barevná autíčka, hodně se tam střílí, skáče běhá po střechách, ale určitě se tam nepíšou scénáře.