• Thriller

Heavy Metal (1981)

Tady se mě víc než příběh- zápletka, líbila animace a hudba.

Socialistický Zombi Mord (2014)

Pokud hledáš film, který by mohl nastalit vánoční atmosféru, tak ze socialistickýho zombie mordu jdou vánoce z každýho záběru. Je těžký hodnotit film, který dělali spíš nadšenci než profíci, ale jak někde kosej zombíky holky v minisukni a kraťáskách, nemohu odolat.

Vanishing Point (1971)

Jak jsem o tomhle filmu nemohl vědět ? Nádhera, když v průběhu jízdy hlavního hrdiny napříš státy, jsem získával střípky ze života Kowalskiho, tak jsem toho chlapa zamiloval a rozuměl jsem mu. Mimochodem krásně nenápadně byla ve filmu zobrazena i americká společnost.

Tropická bouře (2008)

Neuvěřitelnej akční punk, alespon po pár pivech a láhvince šáníčka se to tak jeví. Tom Cruise měl být tanečník !

Králův nesouhlas (2016)

Líbilo se mě, že na místo velkolepých válečných scén se film věnuje spíše dialogové složce a komornímu způsobu vyprávění a já Norům jejich krále jen tiše záviděl, protože my jsme tady ve stejné době měli pána, jemuž nemůžu přijít na jméno a který tuze rád svou zem vydával do spárů těch největších grázlů.

Roma (2018)

Tady někdo umí a umí úplně všechno, vyprávět život přes postavy, točit filmy, jít do nitra diváka, jít do nitra svých postav, sedět a psát krásný scénáře, sedět a umět pracovat s obrazovou kompozicí jak málo kdo na světě.

Aquaman (2018)

Já mám strašnou výhodu, že od podobných filmů fakt nic nečekám, prostě náročnej den, urá do kina na odrfknutí a tohle je přesně ono. Já dostal nádhernou pohádku, plnou fantazie, nápadů, lásky, akce, dobra, zla. A že je to digitální ? No tak, když jdu do jabloňový aléje, tak se taky nebudu divit, že tam jsou jabka. Jaký to mělo bejt ? Loutkový ? Trošku mírná výhrada k hlavnímu hrdonovi, resp. herci. Jasně vlasatej vysokej svalouš, takže holky si užijou, to jo, ale jestli se říká, že máme v mozku 80% kapaliny, tak Jason má brzdovou. Hrozně rád jsem viděl Dolpha s růžovoučkým přelivem a sexy Amber super i když tak křehká holčina tam nakopne frajera, tak, že ho ani google nenajde. Z kina jsem odcházel jako spokojenej chlapeček a to je hlavní.

Polski film (2012)

Film o filmu filmu o filmu, jako filmový punk chvalím, ale prostě trošku nuda v Brně, jak taky jinak.

Jack a obři (2013)

Joo, beru, takhle má vypadat moderní pohádka pro dospěljší. Zlo-dobro, kladas-hajzl, hodně kvalitního digitálu a především napínavý a dynamický děj. Ewan je tady opravdu výraznější než hlavní mužská postava.

Miláčku, miluji tě (2011)

Hned na začátku musím říct své pochyby o autenictě dokumentu, protože tam všichni mluví na kameru, tak jak tvůrci potřebujou dokonce naprosto dokonale konfrontačně v rámci střihu. Ale ok, přistoupím na hru, že je to relistický a v tom případě musím říct, že tolik debilů jako v tomhle dokumentu není ani v Bulharsku. Já rozumím tomu, že si starý evropanky jezděj do Egypta kupovat city, krásný slova, lichotky a zájem, ale že tomu ve finále ještě věřej, to už je docela nářez. Pak přicházej na řadu dvě mladý Polky, což jsou mimořádný krávy od začátku do konce. Celou dobu tam nadávaj na Poláky jak stojej ve všech ohledech za hovno a jaký jsou Egypťani bozi. Obzvláště mě rozesmáli, když řekli jak jsou Egypťani v balení nenápadní, něžní a originální a Poláci jsou trapní a šovinističtí a pak tam jde Polka na ulici a tihle dokonalí Egyptani na ní pokřikujou že je kus, že má hezký nohy a hezký prsa. Taky mě fascinovalo, že ty dvě doroty tam vystupovali jako nějaký bohyně a přitom stáli všeobecně za hovno. K smíchu byl i jejich úsudek jak všichni Poláci jsou v posteli neschopný, tohle když ženská řekne a prosím, může to být klidně pravda, stojíme za hovno, ale já mám pak chuť říct, tak se předved frajerko, protože nejen my chlapi stojíme za hovno, tedy jasně až na Egyptany :) ale některý ženský jsou v posteli dobrý leda tak na převlíknutí povlečení a pravděpodobně přesně tenhle typ mluví o nás. Další kreteni co tam byli k vidění, byli tentokrát chlapi- Poláci, co tam chodili a fňukali, že si u Polek nevrznou, přitom jsou stejný národ a jediný na co se zmohli, že jedný řekli, že má hezkou prdel. Jinak tam byli spolu jak dva teplí bratři a fňukali, místo aby se buď na to vysrali a prostě si užili jinak a nebo prostou matematikou došli k závěru, že když mladí Egyptani balí jejich Polky, tak někde tam musí být osamocený mladý Egypťanky, přece ne ? Poslední skupinou tam byli egyptani, kteří tam machrovali, jak je lehký oprcat evropanku a jak maj Evropanky jako kasičky. No zkrátka v Hurghadě musí být s takovejma kretenama na všech frotnách velká prdel .