• Thriller

Film roku (2021)

Vcelku vydařená satira na herecké a režisérské ega. Vcelku řkám proto, že se mě nelíbil artový nádech který jsem z filmu cítil, ale Pen je pořád charismatická kočka na kterou se kouká jedna báseň.

365 dní (2020)

No pane jo a pak, že pohádky točí jen Jirka Strach, ovšem na takovýmhle scénáři se podílel nejen blbej a blbejší, ale ještě museli zavolat nejblbějšího, aby to za ně vylousk. Ovšdm odpad nedám, to zase je laciný gesto, líbil se mě ten luxus a styl a docela kvalitní úroveň měli šukačky, to zase musím ocenit, točit to já, tak uhnu s filmem trošku jiným směrem a hned bych tady od měl pět hvězdiček od kdejakého prasátka, že ?

Stínohra (2022)

Peter Bebiak umí pracovat s herci skvěle, tady je to jeden super výkon vedle druhýho. Příběh taky dobrý, hlavně kvalitně zpracovaná pointa se v česko-slovenských luzích a hájích až tak často nevidí. Minus za kameru při rychlích scénách, to je hnus a ne umění

Bomba (2021)

Docela mě překvapila nemalá česká stopa ve filmu a tím nemyslím jen značku auta. Film úplně blbej není, příjmně odsejpá, nehraje si na nic složitýho, jediný že od jisté části člověk asi tuší, kdo je asi pachatel.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Trošku mrzelo, že hodně věcí bylo na dost tmavým pozadí, jinak docela hezká čínská báchorka plná efektů, triků, kung-fu, koukalo se na to moc hezky. Jako historickýprvní film na Disney + jsem si zvolil dobře

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Je to taková neškodná akční bláznivinka, kde nám akční různí sauři a třeba na Maltě to byla vysloveně luxusní nahánečka za kterou by se nestyděl ani 007. Samozřejmě oceňuji i původní trio a několik záběrů, které jako by vypadly ze starých dobrých filmů Steven Spielberga. Je to čistokrevná zábava, která ale vinou dlouhé stopáže někdy ztrácí na zábavnosti a přitom nemá ani čas využít svůj vlastní potenciál, ano mluvím třeba o jednom ze závěrečných sauro fightů, který tvůrci úplně vzdali, nepochopím proč.

Slunce rošťáků (1967)

Miluji ty francouzsky vymazlený osudový konce, těším se na ně u každýho francouzskýho filmu natočenýho v době kdy Putin ještě bydlel v paneláku v NDR, ale bohužel tady mě to nepřišlo právě tak vymazlený, spíš osudově zkracený.

Silverton v obležení (2022)

Zajímavá událost, docela bych rád věděl jak se film lišil od reality, nicméně ta kombinace politiky netflixu jak točit filmu s filmařským pojetím není příliš dobrá, protože je z toho až moc cítit, že je to dělaný na sílu. To dění v bance na mě působilo až moc netflixovsky = zkratkovitě s jasný cílem a názorem. Škoda bylo to jinak zajímavý a potenciál to v sobě má.

Le Léopard (1984)

Koukám, že kolega Willy Kufalt mě vzal dost myšlenek a argumentů co jsem měl, napsal tady hezký a trefný komentář. Víc takových uživatelů na csfd. Já to mám stejný, když jsem na začátku viděl jméno Broca ožil jsem, je to pro mě záruka kvalitního dobrodružství s výborným soundtrackem navrh. Tady se jede podle typickýho mustru, muž drsňák s neandrtálským chováním (mě sympatický ) a nóbl dámička vyžadující od může především getlemanství. Je to hozený do krásný exotický krajiny se spoustou nebezpečí, tak aby si postavy mohli postupně sbližovat. Mě se tenhle mustr alá Afričan nikdy nepřejí, tady akorát o nějaké souvislosti scén nemůže být řeč, teda mě to nějak zásadně nevadilo, snil jsem jak s nějakou kočkou něco podobnýho zažívám a bylo mě dobře s tím, že Claude Brasseur byla trefa do černýho z hlediska hlavní pánské postavy.