• Thriller

Policajt v Beverly Hills II (1987)

Podobnej druh filmu, kde si dává rande vydařené akce s vydařeným humorem můžu kdekoli a kdykoli. Kvůli tomuhle filmu maj smysl i přerušovaný soulože.

Někdo tam dole mě má rád (2008) odpad!

Úchylnej samoúčelnej sadismus nepodpuruju. Pan Vojkůvka by měl vyhledat odbornou psychiatrickou pomoc. Všechno to násílí bych uměl pochopit, kdyby sloužilo k vyvolání něpatí, hrůzy nebo to mělo podpořit nějakou "vyšší sdělnou myšlenku", ale tohle od hereckých výkonů až po scénář moh klidně dělat medvídek Mýval a dopadlo by to líp.

Každý dělá, co umí (2012)

Hlavní hrdina si po celý film sice vystačí s jednmím výrazem obličeje, ale jeho postava je napsaná tak sympaticky, že ho nelze nemít rád. Jeho eskapády se ženskejma byly super. Film nepostrádal vrchovatou porci vtipu a příjemnou atmosféru. Závěrečné vyznění příběhu působilo až pohádkově romanticky a perfektně tak zapadlo do té celkové pohody, kterou film šíří.

Cesta na sever (2012)

Ono, když se to vezme kolem a kolem, tak pointa příběhu už tu pořádala mejdany v mnoha jiných road movie, takže že bych bych byl vyplavanej z toho jak táta se synem cestují napříč Finskem a dávají dohromady různý rozmrdaný vztahy, to fakt ne. Naštěstí je to vyprávěno s typicky severským smyslem pro humor i pro obraz, takže na film rozhodně není třeba podávat trestní za okrádání času.

Western (1997)

Ze začátku to vypadalo na takovou dvouhvězdičkovou neučesanou komedii a dvouhodinová stopáž budila docela hrůzu. Jenže s každou přibývající minutou jsem zjišťoval, že je mně ve společnosti Paca a Nina hrozně příjemně a že mě to jejich putování po Bretani začíná těžce přirůstat k srdci. Všechny ty jejich příhody vypadaly tak strašně obyčejně a přitom byli někdy až absurdní, jenže v jejich podání v tom byla taková čistá upřimnost. Jak tam chlapi obcházeli všechny ženský ve městě s dotazníkem na "chlapa snů" , aby zjistli, která ženská se nejvíc hodí pro Nina a pak zase ťapali Breťanskou krajinou dál. Bylo to fakt jak v životě, chvíli byli nahoře, chvíli dole, ale nikdy z nich nešla nějaká zloba, nesnášlenlivost (epizoda s černochem francouzského původu bezchybná ). Líbilo se mě jak spolu uměli prožít radost i bolest, jak se nezištně snažili pomoct "synovi" u otce a pak zase šli dál. To jak dokázali přijmat neuspěch mě fakt dostalo. Nemůžu se dočkat dalších repríz, protože v tomhle příběhu vidím to krásný co v sobě člověk dokáže mít a to bylo uplný wellnes na moje srdce.

Očista: Anarchie (2014)

Ještě štěstí, že mě po skončení Očisty Dzeyna nezabila, když u ní film vyvolává takový choutky.To by byla terno fotka pro bulvár, kino plný mrtvol a uprostřed Dzeyna jak houpe sekerou a bulvární nadpis "Toho dne byla Dzeyna poněkud neklidná." Nutno říct, že i já jsem měl touhu se očistit, konkrétně na kreténovi co psal dialogy, protože co tam byla ze sebe schopná vyblejt ta čtveřice zachráněnejch, to se hned tak nevidí, pokaždý když tam začali hlavního hrdinu poučovat, nebo si říkat jak se millujou či jinak fňukat jsem si říkal, že nejlepší by bylo, kdyby se na nich očistil každej Číňan na týhle planetě, aby už konečně držely huby. Já bych se na ně vysral hned jak bych je viděl, hlavně na toho kluka, ten mně vařil krev. Trošku jsem nechápal, proč ty fízlové jdou tak intezivně po těch dvou ženskejch, možná to souvisí s jedničkou, kterou jsem neviděl. Myšlenka filmu není uplně špatná, ale potřebovala dostat buď intelginentní scénář a nebo mnohem hutnější akčně-horrový pojetí, protože jediná scéna, která fakt stála za to, byla skoro hned na začátku, když se nám představí ta zamaskovaná partička.

Manny & Lo (1996)

Scarlettce tady bylo dvanáct let, ale hraje jak Al Pacino v dobách své největší slávy, neskutečný. Z příběhu jsem byl tak trošku vyautován, protože něco takovýho člověk opravdu velmi těžce pobírá ne že by to bylo nějak šokojucí, ale prostě ta zaplétka díky hereckým vykonům působí neskutečně realisticky a přitom takovou zápletkuj by člověk nevymyslel ani kdyby měl v prdeli sloní chobot. Vůbec se mě nechce věřit, že ty holky fakt nikdo nehledal a Elaine taky ne. Z obsahového hlediska to zkrátka trošku ujíždí, ale herecký hledisko je velkolepá kvalitka.

Siddharth (2013)

Film sází na divácké empatie s rodičema zmizelého chlapce. Což není moc problém, protože to co si musel prožívat Mahendra a jeho žena muselo být velký psychopeklo především v tom, že bylo vidět že kompetentní uřády (policie) mají nějaký zmizení dítěte celkem u prdele. Jako by druhé housle hraje sociální podton celýho příběhu, ale přitom právě on je rozhodující proč člověk musí s patrájícm tátou souznít. Ač to téma přímo vybízí k tomu aby diváka citově tlačilo do kouta, neděje se tak, dokonce se myslím že děj je vyprávěn až s příliš velkým citovýnm odstupem. Ve výsledku ale stačila jedna kresba do prachu a byl jsem na sračku.

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Nevěřím, že na světě existuje spravedlnost, právo a pravda, za kterou tady tak krásně bojoval Al Pacino. Dnes a denně vidím, jak mocný stojej nad zákon a i kdyby ne, tak nevěřím v právníky jako tady byl Al PAcino, protože právník by za prachy byl ochoten celýmu světu do očí tvrdit, že Hitler je nevinnej. Z toho vyplývá, že tenhle považuju za silný, za emotivní, za humanistický v tom nezprofanovaném slova smyslu a díky neskutečně přesvědčivýmu výkona pana Pacina je v podstatě nezapomenutelný jenže je to jen pohádka, protože odporný slizáci jako taky Fleming jsou v reálném životě nedotknutelný.

Sto a jedna noc (1995)

Spíš než o lásce k filmu mě to přišlo jako tvůrcova chlouba co všechno viděl. Film je vysloveně přecpanej odkazama na tuny filmů ať už ty s nápovědou (ukázka z filmu, plakát, pomocný dialog ) nebo ty s drobnejma detailama (záběr na boty = Deník komorné ). Odkazy jsou tady fakt úplně ve všem, v dialozích, hercích, plakátech, scénkách, ale třeba i hudbě a to je právě to, pro samé mazlení z odkazy Agnes zapoměl na příběh, na amtosféru na nějakou posloupnost, pointu nebo cokoli, čeho bych se já jako divák moh chytit a nadšeně aplaudovat . Samozřejmě když člověk vidí ty svoje herecký miláčky, srdce pookřeje vždycky, scéna z Delonem vtipná, Beblův odchod v objetí dvou žen typický, atd, atd., ale pořád je to film a ten by v sobě měl mít i něco víc než jen odkazy na filmy. Chtěl bych poděkovat uživatelce playboxguest za výrobu titulků. Je fajn, že zde existuje člověk, který si dá tu práci, abych podobný filmy moh vidět.