• Thriller

BlacKkKlansman (2018)

Bylo to udělaný cyhtře, nepopírám, že jsem se i bavil, Postavy skvělý. PWH začínám pomalu věřit, že je retard. Z černošských hereců mě nejvíc zaujala ta mladá aktivistka, neměla tak velkou roli i když její postava byla pro děj hodně podstatná, hrála to dobře. JDW zkusím ještě v nějakým filmu odchytit, abych si udělal jasný názor, ale hrozně rád jsem viděl Adama Drivera už ve Star Wars mě hrozně bavil a tady byl opět výrazný a naprosto přesný. Jinak všechny ty White power a Black power mě serou stejně jako Spika, ale tím koncem ujel, ne, že by Trump nebyl křupan, ale ten konec mě přišel jako kdyby si Spike myslel, že všichni diváci tohoto filmu jsou kreteni a že se prostě neudržel a zvolil formu zcela mimo scénář a příběh, jen aby jsem znal jeho politický názor.

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Film naprosto zkurvil střih, který udělal z příběho epizodní dění často krát na sebe absolutně nenavazující. Jinak byhc neměl výhrad dech starý gangsterský školy byl cítit, ale tento způsob střihu zdá se mně poněkud nešťastným.

Black Panther (2018)

Po tom co jsem dneska viděl druhýho Black Panthera jsem navšívil Disney plus a šlehnul si jedničku. Tady musím říct, že se jedná o čistokrevnou zábavu, která není špatně natočená a vizuálně je dobře promakaná, některé fight chorea luxusní, ale že by to mělo cokoli navíc, kvůli čemu bych se k filmu někdy v budoucnu vrátil to opravdu ne.

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Možná mě pomohlo i to, že jsem Black Panthera neviděl, takže jsem si užíval objevování světa Wakandy i podmořské říše Namora. Ovšem samozřejmě nejen to, za velmi kvalitní až neblockbusterový považuji  dialog mezi Shuri a Namorem.  Oceňují, že film nebyl přepálen akcí, ale velmi vhodně se dopňoval s příbehem a poznáváním hlavních postav. Vizuálně ani hudebně mě film nezklamal a když k tomu připočtu, že frčel do cíle jak ďas a aby ze mě měl Einstein radost ještě k tomu připočtu dobře vyřešení závěr bitvy, který zejména v dnešní době, plný válek, výhrůžek a napětí rozhodně nevyznívá do ztracena, docházím k rovnítku mimořádně kvalitní marvelovka, jedna z těch vůbec nejlepších.

Black Widow (2021)

Scénář a chování postav bylo zmatený jako chameleon mezi lentilkama. Na akci bylo vidět, že za každou cenu chce být cool. Někdy byla, ale někdy to už i na Marvela bylo přepálený. David Harbour je jasnej masér číslo jedna u tohoto filmu, od pákování v base ("Over The Top Sly" by se totálně nečapal ) mě bavil, bavil a zase jenom bavil. Nemůžu říct, že by to byl srágonec. Tvůrci moc dobře vědí na koho cíli a podle toho hrajou.

Blanche a Marie (1985)

Pokud bych měl ženám doporučit nějaký drama z odbojářskou tématikou ze 2. svět. války, pak určitě Blanche a Marie. Ne proto, že ženy jsou tady hlavní hrdinky, ale proto že příběh je vyprávěn ze ženského úhlu aktivního odboje. Pokud si teď kluci říkáte "ach jo", tak pozor, film má všechny prvky první jakosti. Atmosféru, skvělý herecký výkony, hodně drsný, ale realistický scény a výbornou režii, to všechno na procházce s tímhle filmem potkáš. Jedinou slabinkou je scénář, první část působí díky mnoha postavám najednou trošku nepřehledně, ale pak neskutečně přituhne a není čas se zabejvat kravinama. Ke konci se mě film zdál zbytečně zkratkovitej a 20minut navíc by určitě prospělo, ale závěrečný epilog je ryze francouzský..silný a dokonalý a přitom je vlastně ve formě jednoho souvětí, hold kdo umí, ten umí a kdo neumí ten alespoň komentuje.

Bláznivá dovolená v Evropě (1985)

Chevy Chase je pro mě ikona americkýho humoru let osmdesátých a speciálně po návštěvě rodiny Griswaldových u mě zůstane dobrá nálada na hodně dlouhou dobu. Tenhle díl těží především s konfrontace Amerika versus Evropa. Objednávka jídla v Paříží nebo přítomnost Griswoldů na bavorským festivalu mě dokáží opakovaně rozesmívat už asi dvacet let a to je ta nejlepší vizitka téhle komedie.

Bláznivá komedie (1990)

Hvězdy lidového italského humoru se sešli v tomto filmu a vyšla z toho příjemná groteskní fraška .

Bláznivá komedie 2 (1991)

Přeci jen tento díl ubírá na vtipnosti, oproti dílu prvnímu díky tomu, že příliš tlačí na pilu šíleného humoru . Nicméně smích mě nechyběl ani u tohoto dílu. Jen mě to občas přišlo jako nastavovaná kaše .

Bláznivá střela (1988)

Dokumentární film s prostředí české policie.Ne Teď vážně Zucker na nás vystřelil skutečně hezky bláznivou komedii. Vtipy na nás chrlí v kadenci ta ta ta ta.