• Thriller

Alex a já (2018)

Chtěl jsem vidět něco nenáročnýho na pohodu a přesně tohle mě vyplnil film Alex a já, je to sice velmi ohrané téma, ale minimálně za poznání Alex Morgan jsem rád, vypadá to na zajímavou ženu co jsem si o ní ted přečetl a ještě jedna zajímavost i když to ani zajímavý není, ale četl jsem že hráčka Alex nastupuje s číslem 13 no a Reagan má ve filmu taky 13.

Loli paradička (2019)

Když na začátku filmu říkala pani producentka, že je ve filmu použito šariš nářečí nevěnoval jsem tomu příliš pozornost, bohužel pro mně se to nakonec ukázalo jako fatální, protože mnohým dialogům jsem absolutně nerozuměl a na aj title jako pomocníka jsem neviděl. Na druhou stranu to není vyčítka směrem k tvůrcům, protože i já jsem zastánce toho , aby mluva byla co nejvíce autentická, takže je to tak trochu paradox, vyčítám filmu něco, co na druhou stranu chválím. Jenže největší devíza tohoto filmu je ve vtipných dialozích (bohudík části jsem i rozuměl ), důraz na regionalitu a snaha o autentičnost postav z toho právě ty dalogy mě často unikly. Hlavní dvě postavy působily mile a uměly rozesmát. Konec byl povedený, letní pohodová amtosféra s nevtirávým sociálně rasovým podtextem povedená. Když o tom přemýšlím, abych se k tvůrcům zachoval fér, rozhodl jsem se film nakonec nehodnotit, protože není jejich chyba, že se rozhodly pro regionální dialekt, stejně tak ale není moje chyba, že jsem film chtěl vidět.

Stárnoucí gigolo (2013)

John Turtourro mě naprosto ohromil, do zcela obyčejných záběrů dokázal dát zamilovanost, osamělost a s Vannesky udělal krásně křehkou eteritckou bytost. Film měl úsměvný model, ale mě se spíš libilo, že šel do lidského nitra. Scéna, když je John v posteli se Sharon a Sofií a Sharon řekne, podívej, on je zamilovanej, byla nádherná, totéže Vanneska u zdi, krásná barevná kompozice. Já v tomto filmu vidím kvalitní náhled na mužské duše.

Labyrint - Série 2 (2017) (série)

Příliš mnoho postav, vztahů a zápletek to zákonitě rozmělňuje divákovu pozornost což není úplně nejlepší situace, zejména ne i seriálu s týdenním cyklem o kameře ani nemluvě, uvidíme dál, ale zatím průměr.

Vinnetou (2016) (seriál)

Vinnetou mého mládí byl, je a bude navždy jen jeden, ale vím že dobá jde stále vpřed a nová doba si žádá i nového Vinnetoua a mám velkou radost, že tentokrát se (zatím) žádný velký průser nekonal. Jistě představitel Vinnetoua, není zrovna vizitkou vydařeného castingu, na druhou stranu kde chcete v dnešním Německu najít indiána ? Takhle kdyby se tam točila Alibaba a 40 loupežníků, to by bylo kandidátů. Nový Vinnetou v sobě nemá tu nádhernou romantickou složku dobrodružství, ale zase se blíží víc celkové reálnosti (chování postav, prostředí ), svý k tomu říká i nová hudební kompozice, byť o hudební podkres Martina Böttchera rovněž nejsme ochuzeni. Celkově oceňuji vypravěčskou invenci i snahu cílit na nové publikum, ale současně neurážet fanoušky původní klasiky.

Svět pod hlavou (2017) (seriál)

Po prvním díle to vypadá tak že Ivan Trojan přesahuje všechno a všechny o titanic a když říkám všechno, myslím tím všechno, třeba i scénář. "Jednou buzeruje někdo tebe, jindy zase zbuzeruješ ty někoho.Musíš tu buzeraci posílat dál, jinak se ti usadí na játrech"

Trpaslík (2017) (seriál)

V tomhle seriálu má asi bydlet humor, ale v prvním díle nějak nebyl doma...no snad co nejdřív dorazí je očekáván i s večeří.

Pařížská blbka (2015)

Ta ženská byla sice blbá jak vidle, ale byla s ní docela prdel

Quarry - Člověku voda nechybí (2016) (epizoda)

Po prvním dílu jsem vysloveně smutný, protože nevěřím tomu že další díly mohou překonat první díl. Naprosto skvěle napsaný všechno postavama počínaje, dialogama konče a atmosféra, herecký výkony, kamera, režie, zkrátka žádná z filmařských složek nezaostává za genialitou celého prvního dílu. I když mě byl po drtivou většinu času hlavní hrdina nesympatický, na konci mě ho bylo vysloveně líto, tohle byla přímá cesta k vnitřní samotě, facky od společnosti lítaly ze všech stran a když pak přijde záverečný direkt od osoby nejbližší, je jasný, že osobnost každýho člověka dostane knockout na celý život.

Místo zločinu Plzeň (2015) (seriál)

Co to je za klauni ? Tohle je kriminální seriál nebo krmení pro prasata ? ČT asi neví co s prachama a tak zavedla nový sport, hod koncesinářských poplatků vzduchem, kdo vyhodí víc, vyhrává. Po prvním díle samozřejmě nehodnotím, ale už abych pomalu šel otevřit popelnici ať mám ten odpad kam vysypat. Pomyslný souboj režisérů seriálových kriminálek ČT Strach vs. Hřebejk vyhrává Jirka v prvním kole stylem K.O. .