• Thriller

Hvězdy (2017)

Fotbal, Femme Fatale, komunismus, láska, kamarádství a já si vybral na Netflixu jeden z nejlepších filmů od té doby co si ho předplácím. Celou dobu to bylo "jen" silné a poutavě vyprávěný film, ale na konci mě to zasáhlo do srdce. Takže nevahám s hodnocením nejvyšším a to už vůbec nepočítám výborný civilní projev Mateusz Kosciukiewicze a překrásnou Karolinu Szymczak. Vlastně ten film si už svým názvem říká o mé nejvyšší hodnocení a má ho po právu i mít.

Cesta za smířením (2021)

Koukám, že Norové si ty víkendy na chatách umí docela užívat.

Zásek (2021)

Asi každej z nás už má situace kolem Covidu po krk a proto jsem strašnně rád, že se nám narodil film. který si z toho všeho dělá prdel a kdo jinej by to dokázal lépe než Francie a když Francie a když prdel, tak Dany Boon. Tohle je to nejaktuálnější téma dneška, bohužel pořád a Danny to udělal, krásně po francouzsku to znamená s citem, ale nekomprimisně sázel fór za fórem na všechny ty situace, názory i typy lidí v souvislostí s koronáčem a musím říct, že jsem se nejdnou válel na gauči smíchy, trefoval to fakt pěkně. Je vidět, že když Francouzi nemaj potřebu do filmu tahat politickou korektnost, pořád maj v sobě ten krásný a jedinečný humor, jak ho známe z dob dávno minulých a já jsem za to strašně moc rád.

Bitva v ústí Šeldy (2020)

S válečňáky z Nizozemí se nepotkávám příliš často, takže když na mě Netflix udělal baf s tímhle kouskem, hrábnul jsem po něm a dobře jsem udělal. Jednak jsem zase o jednu krvavou událost z 2sv. chytřejší a jednak jsem dostal kvalitně natočený biják s nepříliš krásným osudem některých lidí.

Poslední souboj (2021)

Tohle je přesně ten typ filmu, který by se měl líbit jak chlapům, tak ženám. Příběj je postupně vyprávěn očima tři hlavních postav, kde prim hrají především dialogy a méně i více drobnější detaily jednolivých scén. Vše krásně graduje a výustí ve velmi kvalitně natočený závěrečný fightek alá středověk. Rozhodně se nejedná o nějaký velkobiják plný rozmáchlých bitev. Naopak Ridley chce daleko víc jít do nitra mužů a žen a jejich práv, pocitů, povinností a tradic ve 14 století. Některé scény jsou mimořádně silné (dotazy na  Marguerite ) a některé i poměrně brutálnější, takže o dobovou atmosféru netřeba se strachovati. Poslední věc, Ridley umí skvěle vést herce. O Adamovi asi už všichni víme, že je hodně, ale hodně dobrej herec, Matt Damon mě sice nikdy nepřišel jako nějakej oscar herec, ale umí si vybírat postavy a režiséry, takže taky na pohodu a na závěr jsem si nechal růži mezi trny Jodie Comer, absolutně dokonale trefila tu kombinaci ženské křehkosti a vnitřní síly, naprosto skvělá. Jo a ještě je tam vlastně Beník i u něj si myslím, že z něj Ridley vymlátil maximum možnýho. Zkrátka kvalitní filmový zážitek po všech stránkách.

Hyacint (2021)

No Poláci umí i líp. Hlavně ten konec teda to nebylo úplně z kategorie "věřím ti" . Retro atmosféra dobrá, prostředí homoušů sice nemusím, ale když se divám na film, kde je jasně daný že je to z tohoto prostředí nemůžu se pak divit, že je to hodně homosexuální. Hlavní hrdina mě extremně připomínal "delonovi policajty", ale mám pocit že větší napěti bylo hratelný.

Duna (2021)

Čím víc plátno, tím víc Duna, protože Denis Villeneuve předvádí doslova vizuální kouzelnictví, které mě ve spojení s dalším hudebním superkouskem páně Zimmera (samostatně neposlouchatelné ) doslova uhranulo. Příběh by si jistě více užil, kdybych znal knížku, protože některé aspekty a souvislosti s postavama mě zůstanou asi navždy tajemstvím, ale bohudík film je vyprávěn tak, že vše podstatné se do mě vsáklo velmi lehce. Herecky se mě líbil dokonce i Mamoa, natož taková Rebecca Ferguson, ta mě herecky doslova zraje před očima. Jsem rád, že film je svým pojetím spíš artový blockbuster než velkolepě pojatý digitální velkocirkus,protože to mě umožňuje větší ztotožnění nejen s postavama, ale i s celým "duna světem". Vizuální a vypravěčský talent Denis Villeneuvea se mě opět dostal do hlavy a pevně věřím, že v ní ještě nějakou dobu bude kempovat.

Noční zvířata (2016)

Ten film mě na tolik zaparkoval v hlavě, že ho budu asi ještě dlouho zpracovávat. Ten dvoudějový kontrast z hlediska postav a prostředí je fakt skvělý. Když k tomu přidám kvalitní herecké výkony, hudbu, kameru dostalo se mě opravdu hodně dobrého zážitku a naplňujících pocitů.

Love Island (2021) (pořad)

Co tady zase předvádíte za ubohosti ? Takže jenom shrnutí, panstvo - Vy se díváte na něco čemu dáváte odpad ? To je Váš život tak na hovno, že ho travíte s odpadem ? A nebo tomu dáváte odpad, protože TV Nova a reality show a na tom se přece dá lehce nahonit odpadová póza. Samozřejmě ty lidi jsou schopný pro prachy udělat cokoli kromě práce, (alespoň tak působí, abych jim zase nekřivdil, neznám je). Aby tě Nova vnímala jako člověka, musíš být modelka nebo model jinak asi neexistujeme. Co mě však šokovalo, že ze všech těch spoře oblečených holek se mě líbí jen jedna jediná, to sem ze sebe až zklamanej. Jinak mě to baví sledovat vždycky buď mezi filmy a nebo těsně po práci. Takový pomalý vypnutí mého života a mých emocí a postupné vniknutí do reálně nereálníého světa v jedné vily, kde se to páruje a rozchází jak si dramaturgie a scénář žádá.

Zázrakem uzdravený (1987)

Ach tohle je přesně ta komediální Francie, kterou mám rád, trefný humor, satira, výborný scény, zajímavý konec, prostě komedie s velkým K