• Thriller

Expedice: Džungle (2021)

Chce se mi napsat "typický Disney" a jít k bazénu za mojitem, ale budu dobrák a mírně to rozvedu. Už delší dobu mě přijde, že obří fabriky na filmy jakou je Disney nebo třeba Netflix mají univerzální osnovy na to jak dělat všechny filmy stejně. Uznávám, že to jsou profíci a film udělat umí, ale třeba speciálně tady mě přijde, že "spielbergovo filmové srdce a duše dítěte" nahradí digitálem a všichni si myslí, že to vyjde na stejno, ale nevyjde, ten tlukot nadšeného filmaře mě tam hrozně chybí a přesně vypočitaná kalkulačka na diváka možná bude mít ekonomický efekt, ale za pár lét si ho nepustí ani jeden z Vás co čte můj komentář. Dobrý, jdu na chvalozpěvy.  Frank a Lilly jsou určitě zajímavě napsané postavy a sami o sobě dodávají filmu šmrnc a zábavu, méně už, když jsou pohramadě, ta chemie mezi nimi nejiskří, jak bych v takových situacích a u takových postav očekával.  Příběh nabídne občasná příjemná překvapení a svěží akční scény u některých mě bylo až líto rychlého střihu. Líbilo se mě to kompletní retro loď, kostýmy. Na běžnou kino konzumaci je snímek dostačující i když filmu teda vládne digitální totalita až to hezký není, ale klasický filmový nasírač tohle bohudík není.

Zabijákova žena & bodyguard (2021)

Z filmu je znát, že na place se hlavní představitelé dobře bavili, myslím si, že by se bavil i divák, kdyby to nebylo tak dlouhý. Salmička si svou roli vysloveně užívala, já tu svou - diváckou už méně. Jasně bum-bum ve film znělo skoro nonstop, ale někdy méně znamená více.

Chyby (2021)

Už dlouho jsem neviděl český film, který svým zpracovaním i příběhem má opravdu ty nejlepší evropské parametry. Moc se mě líbil scénář, který si mě nejdřív připravil a pak ťal a to do hodně živýho. Přát a fandit Emě a současně sledovat neuvěřitelnou malost a pokrytectví místních lidí to opravdu bolelo. Třeba chování Tomášova "nejlepšího" kámoše byl skutečný vrchol sráčovství i když mě ho pak bylo spíš líto, když o tom přemýšlím. V poslední části výrazněji rezonuje romantická složka filmu, ale působí naprosto přirozeně a s ohledem na poslední scénu hodně realisticky. Vlastně mě to připomělo první filmy Fatih Akina, takovýto ponor do lidských povah ve jménu lásky ze solidní a na český poměry věrohodnou zápletkou. Honzu Prušinovskýho chci ještě pochválit, že se nebál film obsadit herci, kteří zatím neměli s velkým filmem tu čest, že na rozdíl od mnoha svých kolegů nebyl línej, nejel svoje partičky a vybíral v divadlech nové, talentované tváře. Vyplatilo se na 100%. Pavla Gajdošíková je absolutně fantastická, nominace na Lva je jistá a má cesta do Ostravy k Bezručům taky. Jan Jankovský to samé v zeleným, jen si vyjedu místo do Ostravy do Ústí. Opravdu po dlouhý době český film, který umí vyprávět, má emoce, profi filmařinu a skvělý herecký výkony. Velký palec nahoru !

Major Grom: Morový doktor (2021)

O tom, že rusáci umí točit i blockbustery nepochybuji. Má to mě sympatickou myšlenku, akční scény jsou dostatečně akční, ale z mého pohledu přepálená stopáž, která vršila díry ve scénáři.

Chlapi sobě (2019)

Jsem šťastněj, že jsem chlap a tenhle film odpovídá na otázku, "proč?". "Koupila jsem si plavky. " Jo, plaveš nebo skáčeš? " "Oboje" "Tak mě naskoč na ptáka. " Královská zábava.

Annette (2021)

Docela jsem se bál jak nějakého artového bizáru, ale byl jsem mile překvapen, jak svěží příběh zabalený v muzikálovým obalu jsem se dostal. Songy jsou součástí děje a nějak nenarušujou příběhový kontext. Vizuální stránka filmu je absolutně úchvátná a Adam Driver hraje v oscarové formě.

Black Widow (2021)

Scénář a chování postav bylo zmatený jako chameleon mezi lentilkama. Na akci bylo vidět, že za každou cenu chce být cool. Někdy byla, ale někdy to už i na Marvela bylo přepálený. David Harbour je jasnej masér číslo jedna u tohoto filmu, od pákování v base ("Over The Top Sly" by se totálně nečapal ) mě bavil, bavil a zase jenom bavil. Nemůžu říct, že by to byl srágonec. Tvůrci moc dobře vědí na koho cíli a podle toho hrajou.

sKORO NA mizině (2020) (seriál)

Kolečko je možná obrpíča, ale bez skoro na mizině bych prosmál o několik hodně minut svýho života míň a to by mě kurva mrzelo. Langoš absolutní TOP. Vašek Neužil versus Štěpán Kozub, naprosto vynikající. Druhá série ještě přebijí tu první v humoru. "Já když nevím co mám udělat, tak stáhnu kalhoty a jdu prcat ."  Díl Zával mě rovněž odrovnal. Nikdy bych neřekl, že Lanošovi nedělá problém veřejně si ze sebe dělat prdel, ale zvládá to i s Adélkou, která je btw. těžce sexy mimořádně kvalitně. Opravdu spojení Ostrava - Praha vymyrdlo nejlepší humor za posledních x let. Já snad pojedu za Langošem do Pyšel a pak rovnou za Vavou a ve finále se nechám dorazit od Štěpána Kozuba a celé té "mírovské" party. Tohle je nejnakažlivající mutace humoru od dob Menšika, i covid a jeho slavná delta můžou jen tiše závidět.

Vyšehrad: Seryjál (2021)

Jedná se o seriál, kterej se zmrdnul ve film a ne o ten film, ten bude pokud covid dovolí bude později. Dal jsem si to hned z několika důvodů. Nebyl jsem si jist jestli jsem kdysi viděl všechny díly a protože Kubá Štáfek působí sympaticky a role Laviho, pokud tedy nepřijde Othello někdy je jeho životní, dali by se říct že by s ní moh randit. Jediný, že Kuba je letenskej a přitom zelenobílá by mu jistě slušela víc, ale hold nikdo není dokonalý. Další důvod je, že tohle je přesně to kvůli čemu vidím smysl letňáků, cisterny chlastu a nějaká ta filmová prdel a upřimně neumím si představit lepší chod. Jasně film Oscara nedostane, jednotlivé díly jsou tam nastřihaný na kapitolky. Ale kdo má rád fotbal a nebere se nějak vážně ani nemá potřebu dokládat "jsempan/paní já mám vkus a jsem nóbl" , tak nevidím jediný důvod proč se Lavimu a jeho trablům nezasmát. Jinak Lavi by mě ideál pasoval do francouzskýho naroďáku, ne Limbereský, ale celej Pogba

Do větru (2018)

No po tolika měsících v lockdownu, vidět yachtu, moře a slunce...celou dobu jsem myslel na tu svobodu, vůni. Autorka se beztak nemohla vyžvejknout co vlastně chce říct. Všechny katarzní situace působili uměle. Jenofeba skvělá herečka. Jinak jít na yachtu ve složení 2 kluci a 1 holka, to teda navždy beze mě.