Souboj s oceánem (1992) (TV film)

"Tak co říkáš na tento klenot televizní survival zábavy?"

Netvor bez tváře (1958)

První dvě třetiny až na pár zajímavých záběrů kapku nuda, ale poslední patrnáctiminutovka parádní a díky ní Fiend Without a Face mocně aspiruje na čtvrtou hvězdu. [spoiler] Monstrum v podobě centrální nervové soustavy? No ty vole! Dokonalé.

Luna de miel (2015)

Lehce šablonovité, přesto v mnoha ohledech nápadité a "okouzlující". Bez mučení se přiznám, že při "prstové" scéně jsem musel odvracet zrak, což se mi u filmu už hodně dlouho nestalo. Závěr potěšil. Inu, Mexikánci. To nejsou žádný bábovky.

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Ten seriál má neskutečné množství fascinujících aspektů, ale jeden z nich mě vždycky překvapí. Jednotlivé díly totiž u mě vyvolaly velmi silné podezření, že minimálně polovina obyvatel Kalifornie neumí plavat a většina z nich si to navíc patrně vůbec neuvědomuje. No ještěže tam ty záchranáře mají.

Evidence (2012)

Před deseti lety by mi pointa pravděpodobně přišla jako geniální a neváhal bych s vyšším hodnocením, dneska už to působí trochu jako neschopnost vymyslet něco originálnějšího. I tak velmi zdařilá jednohubka, bez zbytečných lekaček, hutnou atmosférou a lehce vypatlanými hlavními hrdiny. Silné tři.

Zhasni a zemřeš (2016)

Už podle názvu je jasné, že čekat jakákoli překvapení je docela zbytečné. Ale to nakonec vůbec nevadilo. Děj je takový hezky přímočarý a nechybí některá klasická klišé typu sanatorium, elektroléčba apod. Skoro bych řekl, že to celé působí tak nějak osmdesátkově, nebýt samozřejmě té tuny lekaček. Celkově má film jakési roztomile přiblblé kouzlo a jsem rád, že ve výsledku předčil má nepatrná očekávání. A už se těším na dvojku: Zhasni a Zemřeš: Zrození Zla. (kino)

V zajetí démonů 2 (2016)

Škoda, že si Wan tak strašně ulehčuje práci zbytečnými „baf-lekačkami“ a „strach“ je v divákovi vyvoláván pouze extrémně hlasitými akustickými efekty, namísto toho, aby si tvůrci pohráli s jeho fantazií (já vím, to píšu vždycky). Zamrzí to zvlášť, když je jasně patrné, že režisér umí hutnou atmosféru budovat i jinak, ale bohužel tomu nedává průchod. Každopádně musím ocenit pěkný výběr exteriérů a důraz na detail. Škoda zbytečně dlouhé stopáže. Očekávání byla víceméně naplněna, třetí hvězda čistě za kino (obávám se, že doma by to ani zdaleka tak nefungovalo). PS: zatím budu čekat na seriál, který mi pěkně naservíruje příběhy všech těch věciček ze skladu Warrenových.

Zlo nikdy nespí (2016)

Hororové psychologické drama? Proč ne, bohužel poněkud nedotažené a trpící zvrácenou potřebou současných mainstreamových tvůrců nacpat do každého filmu, který jde do kina, alespoň několik těch lekaček, ať už se tam hodí nebo ne (začínám mít podezření, nebo v to spíše doufám, že za tím nebude ani tak režisér, ale studio, které si předepsaným počtem lekaček podmiňuje přidělení finančních prostředků na natočení filmu). Minimálně ve druhé polovině filmu totiž Flanagan ukazuje, že nějaký ten talent pobral a správnou hororovou atmosféru navodit umí i pěkně chytře a pomalu. O to víc je pak mrzuté, když se uprostřed takové scény objeví bez jakéhokoli smyslu typický stupidní křiko-ksicht, který v kontextu působí jako pěst na oko a celou budovanou atmosféru zase potopí. Téma celkově dobré, jako obvykle nutno dodat, že by se dalo vytěžit ještě výrazně lépe. Bubák sympatický. Závěr poměrně neuspokojivý, respektive trochu nesourodý se zbytkem filmu. Škoda té nevyváženosti, umím si představit, že některým scénám bych napálil i plný počet, jindy to bylo na odpad. Takže celkově pěkný průměr.

German Angst (2015)

I. Final Girl: Až příliš okaté tlačení na pilu a děj ve výsledku působí poněkud nepřesvědčivě (3/10). // II. Make a Wish: Pěkná povídka o násilí. Kdo je oběť a máme vlastně na výběr? (6/10). // III. Alraune: Vizuálně i dějově nejpovedenější součást antologie. Touha, sen, realita, strach. (7/10). Ve výsledku trochu zklamání po kdysi viděném traileru. Obávám se, že tvůrci nakonec zcela nenaplnili původní ambice, ale za tu jednu projekci to určitě stojí.

Hledání vidiny (1985)

Hmmm, Booker Dewitt (BioShock: Infinity) měl v určitých situacích taky problémy s krvácením z nosu!