Shutter (2004)

Tak zase jedna japonská duchařina, která má, tuším ,už opět americký remake. Jelikož ani tímto snímkem jsem nebyl kdovíjak nadšen, tím americkým si snad ani nebudu kazit náladu. ohužel ani příliš strašidelné v klasickém slova smyslu, i když něklik opravdu solidních scén tam bylo. Nejhorší bylo to, že jsem se neleknul toho co jsem viděl, ale spíš zvukového efektu, který se na mě z nenadání vyvalil z repráčku, když jsem to zase ztlumil, nebylo slyšet slova (ne že bych tý hatmatilce rozuměl. Aspoň, že se daly skoro všechny lekačky předvídat, tak jsem všas ubral hlasitost. No nic, je to prostě jen takovej průměr, viděl jsem lepší :).

The Changeling (1980)

Velmi zajímavá duchařina, která má jistě něco do sebe. Drsný začátek vystřídá celkem pomalý děj a rozplétání souvislostí. Klasický obraz domu z pohnutou minulostí, ale dál nebudu spoilerovat. Dobrá režie a solidní herecké výkony. Na konci mi to možná připadalo až trochu příliš přhnané, přece jen ten vozíček.....no dobrá, ale pak ten výbuch....Ten konec prostě film v mých očích poněkud strhnul.

Bourneovo ultimátum (2007)

No a poslední Bourne. Ještě propracovanější, ještě rychlejší a ještě drsnější. V podstatě vše důležité je napsáno v Douglasově komentu, ale pro mě bohužel nejsou všechna tato fakta pozitivní jako pro jiné. Tento moderní zběsilý styl mi prostě nějak nesedí. Na mě se musí pomalu...pohoda, klídek, pivečko.

Bournův mýtus (2004)

Možná krapet lepší než jednička, ale pro mě tyhle moderní akčňáky něco postrádají. Možná je to ta "duše", kterou měly klasické osmdesátky. Ale i samotnou filmařskou práci je nutno ocenit, proto i třetí hvězda.

Hausu (1977)

Tak Hausu, to je případ sám pro sebe. Mám velice rád experimentální filmy, ale tohle bylo trochu mimo mou mísu. Obdivuji nesmírnou originalitu, nápaditost a velice zajímavou vizuální stránku filmu. Už mi trochu připadá, že poslední dobou kazím filmům s málo hodnoceními celkový průměr. I přes jmenovaná pozitiva jsem se totiž u tohoto filmu nesmírně nudil a docela se těšil na konec. Horor z toho nakonec ani nebyl, ale to by v podstatě vůbec nevadilo. Celkově až příliš moc barevné a ta hudba. Tu hudbu, kterou zde někdo zmiňoval jako dobrou, to bylo snad to nejhorší. Celým filmem se linula v každé situaci taková slaďoučká znělka, která už mi na konci lezla extrémně na nervy, a proto jsem byl rád, že alespoň závěrečný song byl jiný. Ani ty mladé ječící Japonky mě nijak nezaujaly. Nejlepší byla asi postava tetičky. Hodnocení je nejisté, protože film byl oproti mým očekáváním dosti zklamáním. Asi tak, místy 2* místy skoro až 4*, ale to jen hodně vzácně. Budu shovívavý a prozatím, za tu originalitu, dávám tři, ale je klidně možné, že ta jedna ještě časem ubude.

Městečko prokletých (1960)

Zajímavej filmeček, hned jak jsem to viděl, tak jsem si vzpomněl na to, jaká narážka se na to objevila v jednom z dílů Simpsonových.

Věž živoucích mrtvol (1972)

Celkem zajímavý horor s dobrou atmosférou, ale jinak asi nic víc. Jak napsal Koly, průměr.

The Slayer (1982)

Trochu příliš schématické a velmi podobné dalším filmům tohoto žánru v 80. letech. Neni to zaměřeno pouze na vraždění, ale jinak se tu toho moc neděje, takže mezi několika vypjatějšími scénami jsou dlouhé chvíle nudy. Pro toho, kdo má tento žánr rád je to jistě milé zpestření, velkou měrou také díky zajímavému závěru. Já však přece jen dávám přednost trochu jinačím hororům.

Podraz (1973)

Určitě je to velice dobrý film a nemíním ho nijak shazovat, ale přesto nemohu hodnotit tak vysoko jako ostatní. Problém je však asi ve mně, dvojici Newman a Redford jsem si nikdy moc neoblíbil, což je asi zásadní. Nevyhledávám zas tak filmy s touto tematikou, ale i tak jsem nějaké viděl a tento mi nepřišel v mnoha směrech lepší než jiné. I když mam tuto tématiku poměrně rád, děj mě nijak zvlášť nezaujal, ani nepřekvapil. V podstatě asi nejslabší film v ČSFD top 20. Když si to tak promyslím a ujasním, vidím to na nějakých 70%, možná kousek přes.

Havran (1963)

Hororová komedie s Vincentem Pricem a snotnou dávkou fantasy. Navíc se zde objevuje i několik dalších, ať již starších, nebo ještě skoro neznámých hvězd. Nejzábavnější je asi Peter Lorre, protože ož jen pohled na něj vás rozesměje. Jinak tohle musím bohužel označit za jednu z horších Cormanových adaptací E. A. Poea. Proto jen 3. Ke konci už jsem se začínal trochu nudit.