Plán útěku (2013)

Ať už se Plán útěku snažil být čímkoli, tak na všech možných úrovních bohužel působí příliš nedomrle, než aby si z něj divák něco odnesl a snad si jej ještě za týden pamatoval. Těch pár vtipných gagů to už nezachrání. 50%.

Iron Man 3 (2013)

Tvůrci se snažili dát divákovi vše, co od Tonyho Starka očekává. Bohužel to dopadlo jen tak nějak napůl. Špatně načasované a křečovitě vtipné hlášky, naprosto nezajímavý hlavní hrdina (rozuměj, diváku je zcela ukradené, co se s ním nakonec stane), „mechanik“-pasáž krátká a nudná, stejně jako nové hi-tech serepetičky, obleků spousta a přesto málo - viz koment uživatele "legas" (navíc závěrečný ohňostroj (??)), děj průměrný. K tomu nezáživné, předigitalizované a nepřehledné akční scény. Celkovému dojmu nepřidá ani absence nějakého výraznějšího soudtracku. Hlavním tahounem se nakonec stává stylový záporák Guy Pearce. Nevím, jak hodnotit takový blockbuster. Bavil jsem se? Ani ne, ale neusnul jsem. Není to zase tak děsivě špatné, jak by se z výše napsaného mohlo zdát, ale prostě mi to vše bylo tak nějak zcela jedno, což by asi nemělo (pro srovnání musím pořád myslet na Avengers, kteří ani jeden z výše uvedených nedostatků nemají a jsou pro mě ve všech ohledech ideálem komiksového blockbusteru). Chtěl jsem dát tři, ale vlastně pro ně nenacházím ospravedlnění. Zatím nejhorší díl IM. A třeba to bylo jen tím zbytečným tři-déčkem. Rozhodně tomu dám ještě jednu šanci.

Bundy: Dítě Ameriky (2008)

V rámci žánru poměrně povedený kousek (rozuměj celkově dosti průměrný), podle dalšího počinu stejného režiséra (H. L. Lucas) až překvapivě zajímavý (rozuměj, není to totální sračka). Škoda, že se režisér nesnažil ještě trochu zapracovat na Bundyho charakteru, nebo se nepokusil přidat „něco“ navíc, film ve výsledku působí poněkud tuctově a zapadne mezi mnohé jemu podobné. Kladem je pro mě zajímavě využitá hudba. Český distribuční název velmi nešťastný, umožňující dosti dezinterpretující výklad díla. Lepší dvě.

Henry Lee Lucas: Sériový vrah a lhář (2009)

Ta druhá hvězda je stejně jen za zábavnou montáž ("Dancing Ghoul"), bez které se žádný kvalitní film neobejde. Jinak nepříliš dobře natočený pohled na zajímavou otázku k osobnosti a "kariéře" Henryho Lee Lucase. Segrestor dobře poznamenává, že po stránce podobnosti se skutečnými charaktery tenhle film poněkud zkresluje, potože ani Henry, ani Ottis zde jako retardovaní vidláci moc nevypadaj.

Lesní duch (2013)

Totální absence atmosféry, laciné lekačky, překombinovaný závěr, už trochu omletý gore s pouze několika zajímavějšími scénami. S takovou výbavou Lesní duch neobstojí ani v rámci žánru. Příliš snadno zapomenutelný a naprosto tuctový horor bez špetky invence. A děsivý? Tak to už tuplem ne. Šel jsem do toho s čistou hlavou, bez jakýchkoliv očekávání (pozitivních či negativních) a výsledkem je lepší jedna. // EDIT: Ok, po další projekci (květen 2023) to jde o hvězdičku nahoru.

Tales from the Hood (1995)

Povídkový blaxplotation horor? No proč ne?! Povídky zajímavé a kvalitativně dosti vyvážené. Ve druhém příběhu zaujme racionální podání klasického tématu – noční příšery navštěvující dětský pokojík, spojené s trochu inovovanou woo-doo tematikou. Poslední (čtvrtá) povídka zase pobaví černou parafrází na Mechanický pomeranč. Ale i když k blaxplotationu rasová vyhraněnost patří, tak premisa, že co bílý muž, to duševní zrůda a co černoch „zrazující“ černého bratra, toť ta největší možná špína (která vždy skončí nejhůř), je poněkud trapná a jinak dějově velmi dobře vyvedenému povídkovému hororu, ubírá trochu na kvalitě (i na hodnocení). Že by se na vyznění přece jen projevilo jméno výkonného producenta - Spika Lee, aneb nejzarputilejšího rasisty Hollywoodu (copyright kiddo)? Takže stojí to za to, ale svědomí mi nedovolí hodnotit výš.

T.M.A. (2009)

Slepit do jednoho filmu pointy z několika jiných hororů očividně nefunguje. Snaha se cení, ale bez zamyšlení se nad výsledkem to nemohlo dopadnout jinak.

Krvavá hra (1990)

Ono to mohlo být dobré, dokonce velmi dobré. Ale celkový dojem kazí ta extrémní přehnanost v tuposti a vidlákovitostí všech upocených vidláků, kteří jsou schopni si tak maximálně vyhonit, neustále popíjet pivo, a pak mačkat plechovky o čelo. Oproti nim tu máme bandu správných ženských v kurvo-dresech, ale naštěstí ani ty nevykazují přílišnou inteligenci, takže aspoň v tomhle směru se to trochu vyrovnává. Jinak spíše směšné, v první polovině především hloupé, pak už „zaujmou“ jen krásné zpomalené záběry a závěrečné flashbacky. Kvůli podtextu si bohužel nejsem schopen takový film ani užít, ač jinak podobné vidlákovské filmy můžu a mám rád. Po deseti pivech by to možná bylo lepší. No snad nikoho ani nepřekvapí, že to točila ženská. ;)

Hry na cestě (1981)

Drama bez dramatu, thriller bez napětí. Když už se objeví náznak atmosféry, zabije ji nevhodný vtípek. Co to teda mělo být? Nepovedený thriller nebo nepochopená komedie? Já vim, neškatulkovat, ale tenhle kousek mě neoslovil, ať už měl být čímkoliv. Výsledek?: nuda, šeď, špatně napsané, lehký podprůměr. Občas zábavný pouze hlavní hrdina a krátký výstup Jamie Lee. Celkově možná jedna nebo dvě opravdu dobré scény.

Hra na zajíčka (2010)

Věřil jsem, že Bunny Game bude přesně to, co mám rád. Samotná projekce mě ani příliš nenudila, ovšem veškerý dojem z filmu ze mě odtekl ihned po skončení do pisoáru. Škoda zmařeného potenciálu debilní kamerou a urputnou snahou šokovat. (Otrlák, 2012)