Joy Division (2007)

Přestože jsem film/dokument viděl nedávno, už si z něj moc nepamatuji. To hovoří za vše. Corbijn se snažil zachytit kořeny a prostředí ze kterých vyrůstala jejich hudba, nebo-li důvod proč byla tak temná. Osobně mám radši hudbu New Order.

Kmen Andromeda (2008) (TV film)

Na to, že kvality TV filmů (tento je dvojdílný) nejsou obecně valné, tak právě adaptace Kmene Andromeda se dost povedl. Možná z části díky velkému rozpočtu, Benjaminu Brattovi, profesionálním dialogům zahrnujícím několik oborů, Jinovi z "Lost" a trikovým efektům. Film bez problémů udrží divákovu pozornost po celé 2,5h, snad jen ten konec odehrávající se v laboratoři mohl bejt míň jalovej. Nicméně můj verdikt je, že Nova by se za tenhle film rozhodně nemusela stydět, místo aby dávala neustálé prostoduché katastrofické filmy, které už jsou snad dělané sériově pásovou výrobou.

Nejhorší obavy (2002)

Doufám jen, že příběh filmu byl řádně zprzněn šílenými hollywoodskými scénáristy, jinak bych musel říct, že nedoporučuju nikomu číst knihy Toma Clancyho. Tak ohavně stupidní příběh s nacionalistickými prvky sem viděl snad naposledy v Pearl Harboru. Každý kdo se aspoň trochu vyzná v oboru Mezinárodní vztahy, resp. Bezpečnostní studia by film okamžitě ve vzteku zničil. Radši ať už se Clancy netočí. Všem se uleví.

Nezvaný host (2007)

Mělkej film nezávislýho ražení pro úterní večery na čt2.

Šestý smysl (1999)

Něco mezi dramatem, hororem a psychotrhrilerem. Je to v pohodě, ale to je tak všechno.

Stalo se (2008)

Shyamalanovi filmy sem nikdy nemusel, nepřišli mi nikdy příliš strašidelný, pouze "jiný" a "divný". To mě na něm stále přitahuje, že se snaží hledat nový a zajímavý témata, nebo ty starý natočit novým způsobem (Signs). Z toho důvodu každej jeho film očekávám s nadějí, že snad konečně přijde trhák. Tenhle film to nesplňuje ani z poloviny. Téma Shyamalanova filmu je, že příroda dělá bububu, poněvadž sme jí zničili. Samo o sobě celkem zajímavý téma, nicméně tady to vypadá jako kdyby záchrana vlastního života byla stejně fascinující, jako poslouchat desky Jamese Lasta. Dost nelogický je, že když je člověk dezorientovanej, jak může mít tolik orientace, aby se byl schopnej systematicky zabít. Taky ztráta sebezáchovy znamená, že mi na mým životě nezáleží, ale ne, že ho chci aktivně ukončit. Dvě scény lze vypíchnout jako zajímavé - zastřelení těch dvou zmetků co starýmu pánovi bušili na dveře a setkání s typicky "Shyamalanovskou" postavou, starou pání na samotě u lesa, který z toho mírně ruplo v bedně. Minus tohohle filmu je, že je špatně nastíněný motiv toho co představuje nebezpečí, strach, neznámo. V Signs to bylo kukuřičný pole a ufo, ve vesnici to byl okolní les, ve šestym smyslu duchové a tady příroda. Ruku na srdce, kdo se bojí kytek. Ten film má jasný poselství - není za 5 min. 12, ale už je 12. Prohráli sme, skončilo to, finnito, můžem to zabalit, prostě bude po nás a už s tim nemůžem nic dělat.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Něco jako sraz střední školy po 60 letech, kam si největší frajer ze třídy přived vnouče a setkal se se svojí bejvalou středoškolskou láskou. Harrison stárne - a je to vidět. Hlavně na tom jakou akci pro něj Spielberg zvolil, většinou nic moc fyzicky náročnýho, pokud to jde, tak si Harrison svojí prdel vozí, za to jeho mladší verze se vesele houpe na lijánách jako Tarzan. Je docela fajn sledovat kontrast mezi LaBeoufovým dětinským xichtem a jeho drsným chováním. Začátek je poněkud topornější, ale pak už se člověk rozhodně nenudí. Aspoň ne dokud si postavy nepovídaj, protože dialogy jsou spíš slabá stránka tohohle filmu. Ray Winstone tam byl vyloženě jako křoví. Co bych ještě vytkl jsou nelogičnosti jako, že miniaturizace elektronických součástek dosahovala v 60. letech takový úrovně, že bylo možné vyrobit sledovací zařízení velikosti palce u ruky atd, ale to mi obecně vadí téměř u všech filmů. Nevím komu se chtěl Spielberg zavděčit, že stvořil tak pitomej konec filmu, čekal sem něco mín sentimentálního. Sérii Indiana Jones sem nikdy nemusel a tak sem doufal, že s náročnějšíma trikama bude tenhle film o třídu výš a musím říct, že se to splnilo.

Rallye smrti (2008)

Skvělá akce od začátku do konce, člověk se nikdy nenudí. Dobře promyšlená likvidace zločinců a nakonec happyend. Ty obligátní kočičky jako spolujezdkyně tam bejt nemuseli, aspoň by se ušetřilo. Jediný co filmu můžu vytknout jsou trochu zbytečný záběry na hlášky typu: Fuck, Damn, Hell apod., což může trošku rušit průběh děje a stejně sou samoúčelný. "I love this game."

Producenti (2005)

Skvělá trhlá zábava. Opravdu čistě pro určitou specifickou skupinu lidí.

Iron Man (2008)

Wow, wow...tleskám Roberte Downey jr., tvý charisma i hlášky bych chtěl mít. Výživnej byl i Jeff Bridges jako Obadiah Stane, jehož sem na velkým plátně už dost dlouho neviděl. Akce byl dávkovaná přesně v míře pro mě přijatelný (žádná megalomanie jako ve Wanted, ale sem tam něco). Supr komix, kterej se roznodně řadí mezi ty nejpovedenější.