Pátek třináctého 3 (1982)

Jason si najde svou slavnou masku, zandá pár fatalitek, ukáže se poprvé ve své plné kráse. Pěkný úvod.

Pátek třináctého 2 (1981)

Jeden z dobrých Pátků. Jason sice nemá svou legendární masku, jen farmářský vohoz a pytel přes hlavu, což mu ale nesnižuje kvality. Pomsta za mrtvou maminu je jasná, Jasona nikdo nezastaví... nebo snad ano?

Pátek třináctého (1980)

Úvodní film pro již kultovního zabijáka Jasona. Jason je ještě na pozadí, ve filmu má prostor jeho mamina. Slabší rozjezd, který nastavil tempo sérii, která se stala populární mezi milovníky hororů.

Ztratili jsme Stalina (2017)

Komedie, která nesází na infantilní humor, ale na absurdnost a historické zasazení, které bylo využité dobře. Dialogy jsou skvělé, ty postavy, kterou jsou historicky skutečné (samozřejmě) mají sebou uvěřitelný vztah. Shrnul bych to dvěma slovy: dobrá satira.

Rubber (2010)

Jo, tohle bylo šílený a bizarní. A to dost. Ozvučení snad nejlepší ve filmu, co jsem kdy viděl. Nutno dodat, že film není pro každé. Je velká pravděpodobnost, že po dokoukání budete jen opakovat: "Co jsem to sakra viděl?" a já to chápu. Film je o myšlence, že ve filmech nemá většina věcí smysl a o tom právě Rubber je. No ne snad? Vraždící pneumatika v poušti nemá moc smysl, nebo ano?

Sám doma (1990)

Jeden z filmů, bez kterého se Vánoce prostě strávit pořádně nedají. Již kultovní záležitost, další díly už byly méně kvalitní.

Teheránská tabu (2017)

Drsný pohled na svět žen v prostředí muslimů. Nutno dodat, že mne zaujalo grafické zpracování, které dodalo filmu body k dobru.

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Moc velký průměr na očekávaný horor. Klišé "dětem se nic nesmí stát ," zničilo jakoukoliv atmosféru. Uvidíme dál...

Vadí nevadí (2018)

Nevím proč tvůrci zvolili démona , který se vyznačuje tím , že posednutý člověk má úsměv jak Jack Nicholson , asi chtěli na sebe upozornit. Ale moc se jim to nepovedlo. Nuda od začátku do konce.

The Human Centipede III (Final Sequence) (2015)

Doktor z jedničky a hlídač ze dvojky se spojili (haha, chápete, spojili) a dostali se do třetí a naštěstí závěrečné epizody nejnechutnější filmové série všech dob. Tenhle film už není zdaleka o strachu, který jakž takž panoval v jedničce, ale spíš o tom, jak si Dieter Laser vyřve hlasivky. Ne, vážně. Ten chlap CELÝ FILM ŘVE. Jo a btw, samotná lidská stonožka je pořádně až ke konci. Škoda sledovat, to už radši znovu tu jedničku.