Hanebný pancharti (2009)

Legendární klasika, kdo neviděl, je heretik. Druhá světová, nacisti v Paříži, skvělý audiovisual a ještě lepší scénář. Masterpiece.

Hannibal (2001)

Upřímně jsem čekal víc. Celý film závisí na Hopkinsovi, který v roli Hannibala valí. Ale sám to neutáhl. Jeho scény jsou skvělé, ale zbytek nezajímavý a zbytečně natahovaný.

Happy Tree Friends (2006) (seriál)

Už nevím jaký web to byl, snad i herní, kde jsem narazil poprvé na HTF. Drsná gore zábava schovaná za malebnou až pohádkovou animací. HTF je už klasikou, ale ničím neohromí, ani nezklame. Máte-li brutální choutky a DOOM vás už nebaví hrát, tak vás tento kreslený počin nezklame.

Hardcore Henry (2015)

Kdyby byl Hardcore Henry hrou, tak bude COD-like FPS s průměrným příběhem. Naštěstí se tak nestalo a vznikl ojedinělý typ filmu z první osoby, který je plný skvělé akce doplněné dobře sednoucím soundtrackem. Nečekejte deep příběh ani zápletku, očekávejte akci, kterou si díky úhlu kamery užijete na 100%.

Havel (2020)

Co k tomu říct. Bylo zajímavé vidět Havla v jiném světle než jako absolutně bezchybného člověka. A o tom je v podstatě celý film - de facto ukázat, že i Havel v životě párkrát něco pokazil. (ten nápad o společném bydlení mluví za vše) A to je všechno. Doslova nic víc. Ten film je tak prázdný, což bych u životopisu o Havlovi nečekal. Jediný, co tohle melodrama oživuje, je Hoffman, který tam má skvělou roli, která mezi nezajímavými a nudnými postavami vybočuje. Jinak nic.

Hladová srdce (2014)

Další film s Adamem Driverem, kde dostává bídu od své manželky. Tentokrát se se svou ženou poprvé setká náhodou na toaletách, okamžitě se do sebe zamilují, zandají nějaký ten koitus a narodí se jim syn. Avšak jeho matce Míně lehce jebne v hlavě a stane se z ní typická ezomamina - bojí se nečistoty, krmí syna různými pseudo-léky, olejíčky a další nezdravými věcmi. Pochopitelně to má následky; dítě neroste a vypadá to s ním zle. Driver pochopitelně nenechá syna na holičkách a snaží se ho zachránit před jistou smrtí. Povede se mu to?

Hledá se Dory (2016)

Slabší sequel, místy až depresivní, nesplnil očekávání jako např. Úžasňákovi 2. Příběh je o rodičích Dory, proč je taková, jakou ji známe. Jasně, je to opět barevné, autobusák Rejnok se opět objeví, ale celkově se to nepovedlo tak, jak mohlo. Bohužel. Ale furt dobrá komedie.

Hnüs (2019)

Pokus Netflixu navázat na slávu Bohemian Rhapsody. Film je o kapele Mötley Crüe, její počátky, vzestupy a pády. Film má až moc podobností se zmíněným BR (některé scény jsou téměř stejné) a jediným rozdílem je nekorektnost, takže ve filmu nechybí nadávky, koitus, nějaký ten kokeš a herák. Celkově film sráží srovnání a poměrně nedynamický příběh.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Bruno je osmiletý kluk, žije v rodině jednoho z esesáků, který vede pracovní tábor. Bruno na to brzy přijde, tábor objeví a seznámí se tam se stejně starým klukem, Shmuel, který je Žid. Stanou se z nich přátelé. Vydrží jejich přátelství?