Dave (1993)

Jeden z nejkrásnějších filmů na klasickou variaci "jak jeden dobrák ke štěstí přišel". Kevin Kline je zde naprosto úžasný...

Drsný časy (2005)

Poměrně zajímavá studie psychiky vojáka s traumatem, vojáka, který je v nitru roztříštěn do dvojky - drsný chladnokrevný necitelný a necitlivý, arogantní a sobecký, krutý a příliš zmagořený; a ten druhý, citlivý a překvapivě vnímavý muž, který si svou druhou půlku neuvědomuje. A potom najednou ta druhá půlka exploduje. Poměrně nudné, ale pečlivě vystavěné tempo, které klade důraz na rutinu všedního dne vysloužilce, který si s sebou nese cosi... Dal bych 3,5*, leč to nejde, takže zaokrouhlím nahoru - hlavně kvůli poslední strhující dvacetiminutovce, přesto si myslím, že právě o dvacet minut kratší snímek by byl mnohem kompletnější. Jo, a počet vulgarismů je místy až moc...opravdu ano. :-)

VALL-I (2008)

Na myšáka Remiho sympatický robotek nemá, ale i tak si zaslouží plné hodnocení, byť jen za animaci a za pěkné provedení človíčků a jejich života na vesmírné lodi. Zaujalo mě i, jak málo bylo potřeba slov, aby se příběh odvyprávěl. Skutečně jich není moc, aby příběh plynul hladce a měkce lehtal vaši bránici. Kromě animace bych vystihl ještě hudbu a neskutečnou odvahu, s jakou se Pixar pustil do kritiky jak americké konzumní společnosti, tak do ekologické agitky. P.S. Příběh končí až se závěrečnými titulky.

Wanted (2008)

Druhá projekce nepřinesla nic nového. Kulervoucí akce na začátku a pak nic, nic, nic, nic, nic, nic, nic, nic, nic, kulervoucí akce na konci, blbá pointa a nazdar.

Hrdina (2002)

Když se povznesete nad vizuální stránku věci, dokopete se samotného jádra...a objevíte smysl vizuální stránky snímku. Není to o boji, není to šermování se meči, není to o létání. Když se přes to přese všechno přenesete a nahlédnete pod slupku snímku, objeví se těžká nosná myšlenka a opravdu krásná báje o tom, jaký hrdina může být. A jaký by měl obyčejný člověk být. A Director's Cut považuji za zbytečný, byly rozšířeny scény (pokud si dobře pamatuju), které rozšířeny být nemusely a na celkové vyznění díla nemají vliv.

Comeback (2008) (seriál)

Zatím se stotožňuji se zdejším hodnocením. 51% Dejdar je fajn, ale ten pupek má vycpanej otřesně, kulisy jsou chudé a první díl měl jednoduchounký "scénář", zato je nacpaný fajn osazenstvem (kromě Dejdara jeho "brácha" Matonoha a jeho "neteř" Leichtová, která stojí za pohled)... Mno a některé vtipy se povedly, jiné byly trapnější, ale což. První díl je první díl a třeba se to rozjede a nebude to takovej otřes jako jiný sitcomy...EDIT: Už se nestotožňuju, ale zvedám na 75% - konečně českej sitcom, kterej má koule na to, aby bavil.

Kráčející skála (2004)

Ale jo, dejme tomu, že zavřu obě oči a nebudu pod slupkou tvrdého tupého filmu hledat něco víc. Potom to nakonec uteče celkem rychle a kupodivu ta kláda Dwaynovi i sluší. :-)

Kate a Leopold (2001)

Jemný nadprůměr (3*) - jedna hvězda navíc za úchvatného Hugha. (dabing otřesný, doporučuju originál, Hugh má krásnej hlas)

Simpsonovi (1989) (seriál)

Téměř se zdráhám hodnotit, protože s každým novým dílem u mě postupně zájem o Simpsonovic famílii uvadá - za první série bych se nestyděl dát pět hvězd, ale již sedmou sezónu jsem začal považovat za trapnou...a tak dále a tak dále. Celé to dle mě klesá k postupně trapnějších a předvídatelnějším vtipům a kvalita jednotlivých epizod klesá s nimi. Chápu to nadšení, ale nechápu, jak vás může postupná linearita bavit stále. A protože tři hvězdičky seriál nesesadí z prvního místo, s klidem je dám. Nakonec.

Doodlebug (1997)

4,5* - půl dolů za možná dříve odhalenou pointu (nebylo by lepší jej nejprve zamáčknout a teprve potom ukázat, že se jednalo o jednoho a téhož člověka? Konec by byl asi údernější), ale i tak - atmosféra, hudba, kamera, střih - všechno ukazuje na budoucího velikána současné filmografie...