The Seed (2008)

Nothing can disappear. But everything can be hidden. Díval jsem se třikrát, než jsem jakžtakž pochopil, počtvrté už jsem si jen užíval orgie... Kdo zná trochu kapelu Linkin Park a některé artworky Josepha "Mr.Hahna" Hahna, bude si to užívat ještě krapet víc. Joe je dobrý režisér a je vidět, že si vychutnává videoklipové prostřihy, v krátkých deseti minutách i jakousi rozhozenou chronologii a celých těch deset minut je prostě akčních, bombastických a možná víc působivější, než některé filmy na obdobná témata. Schizofrenie? Sci-fi? Je to na vás, co si vyberete. It's in your head.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Repete odhalí řadu chyb a chybek, které tempu vyprávění dost škodí, ale od prvního zhlédnutí se toho jinak moc nezměnilo - laxní Brad Pitt je v každým ohledu sympatičtější než chladná a vypočítavá Angie, která se pak jako mávnutím vrbovýho prutu změní v ufňukanou manželku, která div ten volant hlavou nerozmlátí. Sranda končí přibližně ve chvíli, kdy v domě Smithových už není co rozbít a čím toho druhýho zabít, a film pak pospíchá ke svýmu konci s blbě napsaným finále, které v podstatě příběh absolutně nijak neukončuje. Hlavní ale je, že pan Smith může před Fichtnerovým manželským poradcem hrdě ukázat deset prstů. Jo a John Powell je v závěr úžasně bourneovský.

Spiknutí (1997)

Naprosto špičkový snímek, kterému chybí jen málo - ale to, co přebývá, všechno nahrazuje: skvělé obsazení, skvělá muzika, skvělá režie, dobrý scénář a špičkové úvodní titulky.

15 minut (2001)

Tenhle film je Karel Roden, který také znamená tu jednu hvězdičku navíc, než si film zaslouží. Celkem zajímavý nápad byl utopen v celkové nevýraznosti, z níž vyčnívá právě Roden. Je jen škoda, že tahle hollywoodská role byla pro něj ze světa na druhé straně velké louže ta nejlepší. Roden má totiž navíc, než na průměrný snímek, který sám nahoru nevytáhne.

Smallville (2001) (seriál)

Krásná teenage sratschka :-)

Hvězdný prach (2007)

Je to pohádka a co od pohádky čekat jiného? Tohle je prostě a jednoduše upřímně natočené, zahrané a nazvučené dílko, které nepotřebuje triky, super velkolepou výpravu a ani ultra-impozantní scény, aby vás pobavilo.

Černočerná tma (2000)

Jestli je pro mě nějaký film kultovní, pak je to Pitch Black...

Riddick: Kronika temna (2004)

4* za samotnou kvalitu filmu - je to průměr, sice pěkná kamera, pěkné triky, pěkný zvuk, ale potratila se atmosféra z Pitch Black. 1* za Vina, ač jej tedy nějak spešl nemusím vidět :-)

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Kultovní nekultovní... Na pět hvězdiček mi to přišlo až příliš dlouhé a zdlouhavě nudící, na průměr na tři hvězdičky je to zase přeci jen povedenější. Jeden z mála filmů, které jsem odkládal tak dlouho, že jsem se bál, že budu až moc zklamaný, až jsem to nakonec přeci jen zkouknul (někdy na podzim roku 2006) a z toho křesla se hrabal přeci jen ne tolik nadšený, ale ani ne tolik zklamaný...

Statečné srdce (1995)

Nejlepší historický fílm?? Možná ne, možná jsou přeci jen historicky korektnější snímky, ale nejsou tak skvěle natočeny a nejsou tak skvěle zahrány. Jedna z nejlepších bitev filmové historie byla ta u Stirlingu. K tomu skvělý Mel Gibson a neúprosně tikající čas tří hodin, které vám ve spletenci osobních dramat, lásky, pomsty a zrady utečou jako nic.