Po strništi bos (2017)

Dostali jsme se do let, kdy jsou hlavními problémy jestli mě zmlátí kluk od vedle, proč je tráva zelená a proč táta poslouchá Londýn, čas je pro mě abstraktní pojem. Alespoň takto na mě trailer působil a to jsem od snímku čekal. Bohužel se mi to splnilo asi tak napůl. Celý film sice byl z pohledu malého Edy, avšak ty "dětské problémy" se řešili jen chvílemi a film se hodně propojil s druhou světovou válkou. A v tomto momentu nastal ten problém, propojení. Snímek byl nesourodý a příběhově se nedalo čeho chytit, nějak mi ta hlavní pointa mizela. Do hloubky se totiž neřešil žádný problém, který měl nádherně připravený "píseček", jako například rodinné vztahy mezi "Vlkem" a dědečkem, škola, Edova psychika, na kterou měla vliv válka. Po strništi bos ale nemá jen stinné stránky. Má skvělou hudbu, která nádherně pasuje, skvělé herce, hlavně ty nejmenší viz. Eda, a jak už bylo vidno z traileru nádhernou kameru, která zachycovala tu klasickou vesnickou přírodu.

Buffalo Running (1883)

Od koně jsme se dostali k buvolovi. Zajímavá historie, avšak "příběhově" žádný posun od snímků z r. 1878, tedy running horse. Hold pokusy, pokusy!

Dvojhra (2012) (studentský film) odpad!

Jestli jsou tohle dostačující výkony k udělání zkoušek bakaláře na FAMU, tak už jsem bakalářem minimálně 15x. Snímek prakticky bez příběhu a to, co se odehrálo, se dalo narvat úplně v pohodě do 3 minut, určitě ne do 20ti nudných minut, kdy jsem častokrát přeskakoval některé části, jelikož jsem už dopředu věděl, že se příběh nikam neposune. Opravdu mě ale zaráží, co vlastně ty žáky na té FAMU učí, když mají tak špatné ročníkové práce?

Saw 5 (2008)

I přes špatný čtvrtý díl jsem se podíval na pětku a musím říct, že to nebyl vůbec špatný nápad. Konečně se dozvídáme něco více o Jigsawovi a jeho pomocníku Hoffmanovi. Pasti jako vždy skvěle promyšlené, tempo se oproti čtyřce trochu pozvolnilo a tvůrci Jigsawa nám poukázali na velice podstatnou věc, a to že skládačkový vrah nevraždí, nýbrž nabízí vykoupení a každý člověk, který byl polapen do jeho pasti má vždy šanci přežití.

Saw 4 (2007)

Některé pasáže byly velice nelogické a tím film trochu postrádal smysl. Přispělo tomu také to, že jsme se vlastně nikam neposunuli a jedinou novinkou byly více propracované pasti. Snímek měl také na rozdíl od ostatních rychlejší tempo a nezabýval se zbytečným vysvětlováním pastí a myšlenkových pochodů Johna Kramera, skládačkového vraha. Z hlediska příběhu nás tento díl ale nikam neposouvá a divák ho může klidně přeskočit.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Připadal jsem si jako na půdě, když jsem tohle viděl. Takový ten pocit, když přijdete na půdu, oprášíte staré krabice s názvem hračky-dětství a podíváte se dovnitř. Žádné zbytečné cédéčka s hrami, žádní superhrdinové z komiksů, ale jen panenky, knoflíky a vzorované kusy látky. Svět, který nám rozpíná naši fantazii a s naší myslí najednou dokážeme vytvořit věci, o kterých si můžeme nechat jenom zdát. Vše je podkresleno pohádkovou hudbou, která nádherně doplňuje "hluchá" místa a můžu s klidem říct, že se to vyrovná Mrtvé nevěstě nebo The nightmare before Christmas od Tima Burtona.

Saw (2003)

Taková rychlá ukázka toho, o čem vlastně bude celá série Saw. Nic přelomového, nic co by nám otevřelo oči.

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Pěkná československá pohádka, na kterou člověk může koukat pořád dokola a nikdy mu nepřijde stará. Taky zde můžeme vidět, že film nemusí mít v popředí geniální efekty a záleží na hercích, kteří v tomto snímku nádherně vystihovali postavy, které hráli. PS: Zdá se mi, že jsme narozdíl od ostatních států taková "továrna na nádherné pohádky", jelikož neznám zemi, která by jich měla více a stejně dobré i po tolika letech. Glo glo glo glo Gloriaaa!