Smoke (1995)

V podstatě obyčejné příběhy obyčejných lidí, kteří hodně kouří. Ale díky skvělým hercům se na to dobře kouká. A finální povídka byla moc hezká.

Turks fruit (1973)

Provokativní to bylo. Dobře zahrané taky, ale nějak mě to neoslovilo. Ke konci už jsem se docela nudil. Nejlepší z celýho filmu byl otec na křesle pobrukující si melodii z gramofonu.

Star Trek (2009)

Prostě zase jednou biják, kterej musíte milovat.

Oprávněné vraždy (2008)

Konec dokáže pohřbít celej film. Celou dobu dobrá kriminálka s bezchybnými herci a pak musí přijít pointa, která se navíc dala čekat už jen kvůli stylu natočení vražd. Hůl bych nad tím filmem ale nelámal, ztráta času to není.

Vzhůru do oblak (2009)

Opět poctivý, perfektně natočený doják. Hrozně se mi líbilo začáteční rychlé projetí harmonického manželství. A nejlepší postava je jednoznačně ten malej skautík.

Zábavný park (2009)

Upřímné, se skvělými herci. Nevím proč, ale hrozně mi to připomínalo Ghost World.

Samuraj (1965)

Opravdu mnohovrstevnatý příběh! Odehrává se na sklonku éry samurajů, kdy se Japonsko začíná otevírat západnímu světu. Jedni to chtějí, druzí ne a divák je vržen přímo doprostřed rebelské frakce proti šógunovi, která se snaží najít zrádce mezi nimy. Podezřívají právě ronina hraného Toshiro Mifunem a zkoumáním jestli je zrádce nám tu postavu vlastně představují ve flashbacích. Toshiro Mifune je prostě opravdový samuraj a jeden jeho pohled stačí k tomu uabyste věděli, že to je fakt drsňák. Zde je ale jeho postava vesměs tragická. Film má opravdu silné scény a vždy jsou spojeny s Mifunovým (nevědomky) špatným rozhodnutím, které ho uvrhá víc a víc do zkázy. Nevím jestli film měl být varováním před touhou po penězích, protože jen kvůli nim se zaplete se spiklenci, ale osud hraje opravdu proti němu a já jsem s ním vesměs sympatizoval. Tahle samurajská tragédie mě opravdu připoutala hlavně díky rozvrstvení děje, které slouží ale jenom k dokonalému pochopení hlavního hrdiny.

Náhradníci (2009)

Nápad to není špatný, ale stejně nechápu proč by lidé Náhradníky používali. Většina by jich musela být stejně znechucená jak Willis. Dále jsem nepochopil, jaktože necítili bolest, když se tam líbali atd. Aspoň ten Willis je furt jistota. Zase má problémy se ženou, rozbitou držku a za jízdy střílí bouchačkou na robotku na střeše svýho auta. Ten film se mi prostě docela líbil.

Velké ticho (1968)

Zasněžený western. Drsná krajina tu hraje velkou roli a krásně se na ní kouká. Je tu všechno, co má dobrý western mít. Málomluvný (zde němý :) hrdina, co nikdy nemine cíl, krásná žena a démonický padouch. A k tomu všemu ultra dávka naturalismu. Na konec jsem fakt koukal s otevřenou pusou a v duchu si říkal "wow." Tohle jsem tedy opravdu nečekal! Jako třešnička na dortu je k poslechu servírován Ennio Morricone. K dokonalosti chybí snad jen o něco charismatičtější hlavní hrdina (ne že by tenhle byl špatný).

Ikarie XB 1 (1963)

Už jen za tu odvahu něco takového realizovat u nás si to zaslouží ovace. A ono to je navíc opravdu koukatelné. Vesmírná loď je udělaná hezky a nejvíc se mi líbil ten robůtek. Samotný příběh je taková ta sci-fi klasika, kdy při výzkumném letu nastanou neočekávané komplikace. Zde v podání uspávacího záření temné hvězdy. Dojde také na filosofování víra vs. věda a konec je správně otevřený avšak vyznívá spíše optimisticky s příslibem nadějí.