Rande na jednu noc (2008)

Romantickou komedii s dvacátníky jsem snad ještě neviděl. A žvejkačka byla jedna z nejnechutnějších věcí vůbec. Btw čeští distributoři si názvem zase jednou zvedli laťku.

40 let panic (2005)

Parádní komedie! Smál jsem se fakt nahlas až se mě všichni v práci furt ptali na co to koukám, že se furt gebim. Všichni herci jsou tam super a měl jsem z toho prostě dobrou náladu.

Připoutejte se, prosím! (1980)

Na jedno zkouknutí si ani nejde zapamatovat všechny ty skvělé fóry, ale nejlepší byl autopilot. :)

Gándhí (1982)

Výpravný velkofilm, který přináší spoustu inspirujících myšlenek jejichž funkčnost je navíc ověřená praxí. Navíc v něm Ben Kingsley předvádí po zásluze glorifikovaný herecký výkon. Tohle dílo nabízí téměř všechno, co film jako médium dokáže nabídnout.

Komici (2009)

Něco jako Muž na měsíci, ale sympatičtější a civilnější s tím že Sandler neumře, ale dokonce se z toho dostane. To přináší zajímavý vývoj postavy, páč on už je smířenej se smrtí a když se uzdraví, tak vlastně nemá pro co žít. Což jsem snad nikde neviděl, protože vždycky když má ve filmu někdo chorobu, tak umře. Jevištní scénky jsou opravdu všechny vtipné. Ten film je opravdovou poctou stad up vystoupením. Problém ale je, že se snaží být moc komplexní. Střídá mnoho nálad, má příliš postav a je moc dlouhý. Nebýt sympatických herců, byl by to průšvih.

Hele kámo, kdo tu vaří? (2005)

Podle mě fakt vtipná komedie. Všichni si tam furt ukazujou čuráky a je to sranda. Navíc jsou tam dobrý herci, prostě na pobavení fakt príma film.

Paranormal Activity (2007)

Hrozně dlouho se nic neděje a strachu je tu docilováno, jednoduchými, dá se říci až amatérskými způsoby. Jenže ústřední duo je fajn. Hlavně chlápek byl fakt sympaťák a samozřejmě začne přituhovat. Nejhorší na tom byla ta bezmoc, páč duch si s nima fakt dělal co chtěl. Graduje to sice hodně pozvolna, ale ten konec je fakt hnus brrr.

Až tak moc tě nežere (2009)

Moc hezká romantická komedie. Takový ty s hodně postavama mám nejradši. Nejsympatičtější mi byla Jennifer Aniston s Benem Affleckem a Justin Long s tou bláznivou holkou jak jí furt radil a pak se do ní (nečekaně :) sám zamiloval.

Rebel bez příčiny (1955)

Co může být v padesát let starém filmu stále zajímavé? Charisma Jamese Deana, které bude fungovat navždy. A jeho hádky s rodičema budou taky stále aktuální. Skřípala mi tam jediná věc a to, že Buzzovu smrt v podstatě nikdo neřešil.

V přístavu (1954)

Nejvíc se mi líbilo, že všechny postavy měly svá pro a proti a že se Elia Kazan nebál nechat hlavního hrdinu klidně pořádně proplesknout. Finální scéna se zmláceným Marlonem Brandem jdoucím po molu, kdy se kamera klátí skvěle navozujíc dojem, že on už chudák nemůže a následné pomalé zavření vrat symbolizujíc novour éru v přístavních docích se povedla moc. Dobrej byl i akční nebojácnej kněz.