Kontakt (1997)

Nejvíc se mi na tom líbila konfrontace střízlivé osoby, opírající se o fakta, s něčím vědecky nevysvětlitelným, čemuž lze jen věřit. Když byla Jodie Foster nechtěně přinucena převzít McConaugheyho rétoriku o víře, tak to byl hodně silný moment. A díky němu dostala McConaugheyho postava konečně smysl. Natočené to bylo hezky, nejsilněji na mne ale působila smrt otce hned ze začátku. Samotná scénka po průletu červí dírou mne trochu zklamala. A dost mě iritoval John Hurt v roli jakého nejvyššího ilumináta, nebo co to mělo bejt.

Taxikář (1976)

Většinu filmu působí Travis Bickle jako nesympatickej magor, co bere holky do pornokina. Začal jsem ho mít rád, až když se zajímal o mladou Iris. Špína ulic je tam vyobrazena skvěle, ale stejnak mi přijde, že abychom mohli přesně pochytit, co tím chtěl mistr říci a identifikovat se s tou atmoškou, museli bychom v New Yorku v 70. letech žít. Takhle to bude něco ve stylu, jako kdyby New Yorčan koukal na Dědictví aneb Kurvahošigutntag.

Metro Manila (2013)

Drsný, ale napínavý příběh v kombinaci s exotickým prostředím a opravdu sympatickou rodinkou na mě fakt zapůsobil. Přál jsem jim, ať se z těch sraček vyhrabou a bál jsem se o ně. Navíc se mi líbilo, že to nebyl prvoplánový ubulený doják, ale že tam fakt o něco šlo.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Přišlo mi to natočené na jistotu. Je sice fakt, že v biblickém příběhu těžko hledat inovace, ale např. Aronofsky stejnak svého Noeho pojal trošku originálně. EXODUS neobstojí ani v konfrointaci s ostatnímy Ridleyho historickými eposy. Prostě jsem se chvílemi nudil. Mojžíš mě nejvíc bavil, když si myslel, že je Egypťan. Jakmile mu naroste bíbr, tak jen čumí a bůh terorizuje Egypt pohromami. Finální apokalyptický přechod přes moře je sice fajn, ale už to nevytrhne. Navíc si musíte říci, že ti Židi jsou vlastně pěkný močky, když se nedokázali osvobodit sami a potřebovali k tomu hypercheaty od boha. Alespoň že měl Mojžíš opravdu pěknou ženu.

To byl zítra flám (2010)

Vůbec to nedávalo smysl a všechno se tam odehrávalo dost nahodile. Hlavně ženský postavy se chovaly nepochopitelně. Ale jako pobavil jsem se. Nejlepší byl Crispin Glover.

Interview (2014)

James Franco tam byl fakt hrozně divnej. Snažil se hrát blbce, ale prostě to nebylo vtipný a furt se strašně divně tvářil. Co se týče filmu, tak jsem se občas zagebil, ale čekal jsem větší bžundu. Ukousávání prstů bylo ale hyper. Škoda, že to zase točil Seth Rogen sám. Filmy, kde pouze hraje mi přijdou vtipnější.

Špinavý trik (2013)

Majstrštyk. Ze začátku jsem se na to sice nemohl vůbec soustředit, kvůli tupé a pupku Christiana Balea, ale pak jsem si zvyknul. Tam jsou prostě divný všichni. Amy Adams furt tasí kozy, Jeremy Renner vypadá, jak antigravitačně naondulovanej Elvis a Bradley Cooper má pornotrvalou. Každopádně O. Russel umí točit hrozně živočišně. Úplně cejtíte, jak se tam ten korpulentní Bale potí a jak je Cooper nadrženej. Bylo to napínavý a vtipný zároveň, až mi to režijní sebejistotou připomělo filmy od Scorseseho. Vždycky, když už myslíte, že to nemá čím překvapit, tak Jennifer Lawrence udělá nějakou psychopatickou věc, nebo se tam objeví Robert De Niro a má to furt větší a větší grády. Já se každopádně nejvíc gebil, když Bradley Cooper v prostřihu mlátil svýho nadřízenýho.

Semena zla (1981)

Totálně nezvládnuté béčko. Vědátoři tam stále zmateně běhají po základně, přičemž nelze identifikovat, co vlastně dělají, nebo jaký má jejich jednání vlastně účel. Nejlíp to vystihuje scéna, kdy jedna vědkyně uvízne a nemůže se vrátit na základnu. Navíc jí přestane fungovat vyhřívání skafandru, takže brzo zmrzne. Místo aby jí šli ostatní na pomoc (jsou tam dokonce i členové venku) tak řvou že to nejde, ale neřeknou proč. Poradí jí tedy, ať spojí modrý a žlutý drátek, čímž si opraví vyhřívání. Ona ale hystericky řve, že to prostě nedá a místo toho si začne neúspěšně řezat nohu. WTF? Pak je asi nejlepší moment filmu, jakási surreálná scéna inseminace jedné z hrdinek. Přičemž není moc jasné, co se vlastně děje a jestli se jí to třeba nezdá. Mno každopádně se z ní pak stane vraždící maniak a je to neuvěřitelně nudné. Titulní příšerka se objeví až v 72. minutě a udělá naprostý HOVNO. Což považuji za velký podvod na divákovi. Veškeré mordy spadají na vrub zmíněné blondýny tzn. tenhle film je ignorováníhodná sračka.

Tirák Turner (1974)

Meganářez. Isaac Hayes se svym kámošem loví zločince a nonstop hláškujou za doprovodu sedmdesátkového funky. Hlavní postava je neuvěřitelně super. Namakanej negr, co žije ve špinavym bytě, pije pivko, má motherfuckin' kocoura, v práci provrtá pár kriminálníků obří koltovkou a pak se jde vykousnout za svojí holkou do vězení. První půlka je dost odlehčená. Pak přituhne a na Trucka začnou nabíhat pimpové ze všech stran, ale ten je střílí s kadencí Dirty Harryho. Nejvíc mě pobavil způsob, jak se zbavil svojí holky, aby jí ochránil. Prostě správně neučesanej film, se spoustou vtípků, ale i solidně zvládnutou akcí, kterej se fakt vyplatí vidět. Navíc Isaac Hayes má fakt charisma a ta role mu vyloženě sedne.

Konzultant (2013)

Začíná to pozvolna a dost nudně, jelikož se tam Fassbender filosoficky baví s Bruno Ganzem o diamantech a je to jalové až běda. Tento neduh bohužel z filmu nikdy zcela nevymizí a stává se, že místo aby nějaká postava řekla "seš v prdeli, nepomůžu ti" tak radši předvede desetiminutovou úvahu na téma životní volby a světa ve kterém žijeme. Jinak mi to ale přišlo super. Jakmile se začne něco dít a máme možnost sledovat sabotovanou "zakázku" tak je to fakt napínavé. Herci byli všichni skvělí a prostě mě to bavilo. Líbila se mi přestřelka u hovnocucu, ale (spoiler) myslel jsem, že chlápek z kartelu s uzinou zabil noshledy Cameron Diaz a tím pádem odvezl zásilku plánovanému majiteli. Tzn. ona by z toho neměla mít prachy. A i když vzala prachy Bradu Pittovi, tak to mu mohla udělat i v Americe a nemusela kvůli tomu sabotovat jejich byznys s hovnocucama. Asi mi někde unikla dějová nitka, ale tohle jsem nepochopil.