Zataženo, občas trakaře 2 (2013)

Barevnější, než Avatar ale už hodně pro děti. Je to roztomilé, ale jednička byla hravější. Tohle je spíš snůška gagů se záporákem, který velmi silně evokuje Stevea Jobse. Měl jsem radši neživý žrádlo z jedničky, než pobíhající tacodýly nebo co to bylo.

Fargo (2014) (seriál)

Z celovečeráku si to vzalo to dobré, a přihodilo luxus v podobě desetihodinového vývoje postav. Líbilo se mi to více, než film, a to hlavně díky perfektnímu obsazení. Martin Freeman, kterého mi bylo ze začátku líto, se měnil v pěknou svini, až jsem si z toho vzpoměl na Waltera Whitea. Jeho protipól je až mystický killer Billy Bob Thorton, který s kamenným ksichtem, nebo předstíraným žoviálním "howdy partner" úsměvem trollí celou severní Minnesotu. Mě ale k srdci nejvíce přirostla korpulentní policajtka. Po řemeslné stránce je to perfektní a nemám tomu co vytknout. Jediné co mi trochu drhlo, byla, z mého pohledu, nezavršená linie Stavrose Milose, krále supermarketů. A pak také naprostá submisivnost zafačovaného týpka v nemocnici, který personálu ani nehlesnul o Lesterově útěku. Stejně jako u True Detective si nepřeju druhou sérii, protože si to podle mě nemůže udržet laťku. Budu rád, když se zmýlím.

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Takhle by vypadala Liga Výjimečných, kdyby nebyla debilní. V první sérii máme grupu složenou ze staršího gentlemana-dobrodruha sira Malcolma, posedlého média Vannesy Ives, mladého Dr. Frankensteina a drsnýho pistolníka z Ameriky Ethana Hunta. Doprovází je vždy ještě sluha, Afričan s kudlama. Hlavní dějová linie je dost slabá a je o tom, že egyptskej megaupír unesl dceru sira Malcolma, Minu Harkerovou a oni se jí snaží najít. Spočívá to v tom, že vždycky jdou na tajemné místo, tam profackujou a zabijou desítky upírů a odejdou s nepořízenou. Mezitím mají vždy dlouhé porady, kde se hádají a každá postava navíc řeší svoje soukromé trable. Nejvíc mě asi bavily potíže emo frankensteinova monstra. Bylo mi ho fakt líto. A vůbec ty interakce mezi jednotlivými postavami jsou fajn. Nemají se zrovna v lásce a scénář se někdy nebojí jít až na dřeň. Takže - bacha spoiler - můžeme vidět, jak Evu Green mrdá neviditelnej ďábel (ano je tam na to sama, ale zahrála to hezky :D ) nebo vyprsknout smíchy, když vám dojde, že Josh Hartnett je vlastně teplej vlkodlak. I když kvalita dílů trochu kolísá, tak to vynahrazuje bombastické zpracování. Londýn vypadá lépe, než v hodně filmech. Opravdu z něj čiší, špína a ponurost a to se seriál nebojí servírovat i docela davové scény. Prachy jsou rozhodně vidět. A věc druhá je megasilná herecká sestava. Všichni zůčastnění hrají skvěle. Eva Green má samozřejmě nejvděčnější roli a může se tam ksichtit do aleluja. Hartnett hraje na kvalitní jistotu, ale třeba takový Dalton toho tvrdého britského lorda, bez soucitu hraje fakt parádně. A, pro mě neznámý, Rory Kinnear mi utkvěl možná nejvíc. Měl jsem díky němu Dr. Frankensteina rád, a žral jsem i ty jeho morální dilemata. Za první sérii dávám pěknejch 70% a druhou si rád pustím.

A zase jedna Popelka (2008)

Taneční filmy pro dvanáctiletý holky mě bavěj. Alespoň u nich můžu obnažit svojí něžnou stránku. Selena je sympaťačka, ale největší prdel stejně je, že všechny tyhle filmy mají naprosto stejný rozložení postav. Tady, ale kralovala opravdu vtipná Jane Lynch, coby vyžilá popová hvězda, co rapuje v reklamě na přípravek, proti akné na zádech :D

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Ve svých nejlepších momentech opravdu perfektní seriál. Bohužel si nedokáže držet úroveň po celou dobu. První série je dokonalá. Má to tajemství, bizarní humor a skvělé postavy. Druhá série začíná taky parádně, jenže po pár dílech se vyřeší vražda Laury Palmerové, ale seriál nekončí. Prostě to pokračuje a neděje se tam naprosto nic zajímavého. Vždy jen přijde nějaká nová postava, např. transvestitní agent FBI David Duchovny, chvilku nudně oxyduje a zmizí. Tahle prostřední část zabírá fakt hodně dílů a je opravdu bolestivé na to ždímání, předtím tak dokonalé látky, koukat. Vše se začne k lepšímu obracet, až když na scénu dorazí Windom Earle a zase to postupně graduje do fakt psychopatického finále. Atmosféru to má, v těch dobrých dílech, parádní, ale hlavně to táhnou postavy. Kyle MacLachlan je jako hlavní hrdina agent Dale Cooper k sežrání, ale totálně nejvíc válí Ray Wise jako Leland Palmer. Každá jeho scéna je geniální, ten jeho úsměv a tanečky mě fakt rozesmívaly celou dobu. A hrají tam hezké holky. Moje favoritka je jednoznačně Shelly. Určitě to doporučuju zkouknout, protože takhle absurdní humor fakt nikde jinde není. Jen je nutné přežít prostřední část druhé série.

The Divide (2011)

Po příchodu debilních futuristických vojáků jsem si říkal, co to bude za sračku. Naštěstí byli pro děj naprosto irelevantní a film se soustředil na to, co se stane, když jste zavřený v bunkru s debilama. Fakt jsem nečekal, že to na konci bude až tak zvrácený, ale díky tomu mě to bavilo.

Minnie a Moskowitz (1971)

Na mě tam bylo možná až příliš hereckého exhibicionismu. Všichni dost řvou a furt mají nějaké výlevy. Moskowitz mi spíše, než nějaký bezprostřední dobrák přišel jako docela dotěrnej chlap a Gena Rowlands na mě pokaždé působí, jako kdyby se měla nervově zhroutit. Moc jsem nepochopil, kdy ho vlastně začala mít ráda, jelikož se furt jen hádali a ona před nim zdrhala. Scéna u večeře s matkama každopádně vládne a byl jsem rád za happy end. 70%

Čas vlků (2003)

Plyne to odnikud nikam, ale to docela dává smysl. Co má taky matka z města se dvěma dětmi dělat. Prostě spoléhá na druhé. Vadilo mi, že nebylo řečeno v čem je přesně se světem problém. Pochopil jsem, že měli nedostatek vody, ale to je vše. Celkové živoření mi přišlo vyobrazeno dobře a události, které přerušovaly obecnou apatii byly většinou neradostné. Nejradši jsem měl dceru a jejího kámoše výrostka. Účel posledního záběru z okna vlaku mi zůstal skryt.

Miracle Mile (1988)

Má to dobrý námět a docela tempo. Navíc to občas zaskočí nečekanou brutalitou viz. policajti na benzině. Ale bohužel mě to úplně nestrhlo. Nevím proč, ale přišlo mi, že strašně snadno sehnal vrtulník a všechno, ale pak do něj prostě ne a ne nastoupit. Finální rabování v ulicích bylo až tromácky přehnané. Prostě mrazivý pocit z příchodu nukleárního holokaustu jsem měl pouze ve scéně v kavárně hned po osudovém telefonátu. Poté převládla juchů osmdesátková nálada. Navíc moc nechápu, proč se hlavní hrdina snažil tak urputně přežít, když si právě nabrnknul neuvěřitelně ohyzdnou ženštinu. Smrt by byla vysvobozením ze dnů strávených vedle toho jejího účesu. Potěší cameo Dr. Silbermana z Terminátora (sedí s transkou v hospodě) a trochu větší roli tam má i perverzní policajt ze Scary Movie.

Do morku kosti (2010)

Boduje to syrovou atmosférou opravdu velmi nehostiného prdelákova. Děj je neotřelý a líbilo se mi i prozaické neakční vyvrcholení. Mám rád tyhle americké filmy, kde si různé rodinné klany vyřizují účty a každý je dobrý pouze, jako jeho slovo.