Zloděj z Bagdádu (1978) (TV film)

Příjemná oddychovka, ale místy se trochu vleče. Herci jsou bezvadní (hlavně Roddy McDowall), zato výprava dostala nařezáno a to i na svou dobu. Skvostný českÿ dabing. Ach jo, kde ty časy jsou.

Černý korzár (1976)

Tyhle dobrodružný filmy já rád a tenhle má navíc naprosto výborný soundtrack, Bedy je ďábelsky charismatický, záporáci správně záporní, ženy bezbrané, proslovy ideálně patetické a vlastně všechno je tak jak má být. Velká, velká spokojenost. Skoro se mi ruka chvěje nad pěti, ještě možná upravím.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Možná kdyby se bitky neodehrávali pod vodou nebo za tmy a něco v nich bylo pořádně vidět, byl bych schovívajší. Ale takto mě zaujala snad pouze vřava v Hongkongu a to je málo, protože jak si nedávaj přes držku roboti s emzákama je to strašný peklo. Elba je fajn, řekněme i Perlman, ale zbytek bolí (hlavně ti dva dementní vědci). Ale zase bych chtěl mít pekáč buchet jako má hlavní model (ehm řidič). Na del Toro hodně špatné, zpátky k menším látkám a hlvně žádní roboti.

JFK (1991)

V té změti faktů jsem se ztrácel to se přiznám bez mučení. A stejně věřím tomu, že je to tak ultimátně ohnutý, že by zase nějakej republikán natočil film o tom, že JFK odstřelili maskovaní hipísáci (teda nevím jestli už ti tehdá byli, ale tj fuk). Není to nuda, ale cennější spíš pro Američany než našince.

Maniak (2012)

Netradiční přístup k látce, kdy Wood hraje vlastně až na vyjímky svým hlasem se mi hodně líbí. Působí to hodně atmosféricky a trochu to maskuje fakt, že hlavní herec zrovna není prototyp chlapa co by ručně mordoval ženské. Na druhou stranu ksicht má hodně psychopatický a to je určitě plus. Gore je možná místy samoúčelné, ale i to se počítá.

Kolonie (2013)

Po půhodině jsme si říkali: Hlavně ať tu nejsou zombíci :) Kanibalové jsou tak přijemným překvapením, ikdyž v konečném důsledku to vychází skoro nastejno. Ze začátku je zde (relativně úspěšný) pokus o jakousi atmosféru (hudební motiv ne úplně nepodobný legendární Věci). Druhá půle už se láme ve standartní naháněčku, kde některé postavy prodělávají lobotomii. Zcéna, kdy parta opičáku s nožíkama porube jenom o trošku menší partu s kvérama, je snad ještě horší než obdobná šaškárna z poslední planety opic. Tzn, extrémně dementní. Aspoň, že se najde tu a tam trocha toho gore. Pokud člověk nic nečeká, asi ho to vysloveně neurazí.

The Doors (1991)

Spíš než nějaký přesný životopis se jedná o popis doby. A to je docela cenné, nejen protože ta doba je mi mnoha věcmi sympatická (ikdyž ono každá má to svoje - až na devadesátky :) Ono sledovat věcně sjetýho nebo ožralýho blábolícího Kilmera je poměrně těžký zážitek. Ale jinak se opravdu vyznamenal, to že to navíc celý nazpíval je neuvěřitelný, zní to vážně skvěle. Režie taky vynikající, film hodný pozornosti.

Náhlý úder (1983)

Za to, že film souzní s mým světonázorem, že s ksindlem je třeba bez pardónu zatočit, tak přihodím půlhězdu. Režije je trochu statičtější, ale atmosféra je příjemně temná a Clint je samozřejmě zarputilej až běda což je super. I příběh není španý, celkově mě film docela zaujal a byl jsem spokojen.

Tora! Tora! Tora! (1970)

Líbilo se mi, že se film okrajově věnuje i politice a tomu proč, kdo jak a kdy. Ale jinak mi nenabídl nic co by mě zaujalo, tak jenom tak letmo prošuměl kolem mě. Nenudil jsem se ale nic extra. Lepší tři.

Gigant Shaolinu (1980)

Asi dílem nostalgie, ale tenhle kousek je po obligátních komnatách (hergot já si je snad pudu pustit) můj nejoblíbenější klasický kung-fu snímek.