Snídaňový klub (1985)

Žádný existenciální přehled o životě jsem z toho nevykoukal, nicméně se mi to díky fajnovým hercům a místy slušnému scénáři líbilo. Film obsahuje některé z mých osmdesátkových druholigových oblíbenců, super soundtrack a celkovou příjemnou atmosféru, nějaké to moudro k zamyšlení, tu a tam humor a není to trapné. Ally Sheedy super šik.

Ray (2004)

Délka je trochu napálená, o tom žádná a film vlastně není ničím extra výjmečný (samozřejmě kromě milionkrát zmíněného Foxxe), neobsahuje žádnou ultimátní scénu, ale jako celej je docela fajn, na slabší čtyři to vyjde.

Sharknado 2 (2014) (TV film)

O kus slabší než jednička a proto o jednu míň. Už tam není takovej ten WOW efekt, sice se tvůrci snaží vymyslet občas nějakou tu velkou zhovadilost (jako je třeba ultimátní předpověď počasí), ale nemá to prostě štávu. Dialogy jsou zase vážně psané rovnou z pekla a Tara Reid vypadá na čtyřicítku poněkud vyžile. Což je možná účel :)

Tygr a drak (2000)

Moje první setkání s wuxia (dnes mi to zní skoro neuskutečně). Kromě příjemných soubojů, ze kterých jsem tehdá valil bulvy ,ač v HK kinematografii nejsou nic světoborného, má film docela slušný příběh s kralujícím, charismatickým Chowem. Tehdá pecka a i dneska moc dobré koukání.

Královna Alžběta (1998)

Výborné drama se skvostně charismatičkým Rushem, ale historicky velmi nepřesné (aspoň mi to přijde z toho mála co vím :) Stojí za vidění.

Zátah 2 (2014)

Nemá to takový drive a tah na bránu jako téměř bezpříběhová jednička. Což sice tolik nevadí, protože Evans chce Raid někam posunout a příběh i postavy jsou dostatečně zajímavé, ale to nadšení se u mě už nedostavilo. Souboje jsou samozřejmě pořád parádní, ale už to není ten WOW efekt jako byl u jedničky. Nemůžu říct, že bych nebyl spokojený, bylo to bezva, akce super, ale už to nebylo ono.

V zajetí démonů (2013)

Natočení je to docela pěkně, ale všechno už tisíckrát viděný. Prostředek je navíc takový unylý, tam se neděje nic a i závěr by mohl mít slušnější grády. Pár šik scén samozřejmě je, ale chtělo by to víc.

Na hraně zítřka (2014)

Sice jsem se netetelil v kine blahy jako minuly rok u Rivalu nebo Gravitaci, ale nakonec dávám pět, protože ten film opravdu uháni dopředu jak splašené stádo koní, není trapný, patetický(!) a dokonce ani přiliš hloupý. Ano hnidopich najde díry, ale proboha, je to film o mimozemštanech a maníkovi co prožívá to samé dokola. Akce je přehledná, kamera necuká, prostě všechno tak jak má být a mě moc těší velmi pozitivní reakce (snad film vydělá). Věřím, že většina lidí nechce sledovat patetické proslovy (pokud to není guilty pleasure od Emericha), nepovedené emoční ždímáky apod. Tom je navíc sympaťák (mám ho fakt rád), Emily o tom škoda mluvit (ikdyž tady je to takovej polochlap :) SPOILER: Ne že bych Tomovi nepřál šuk s Emily, ale ten konec se mi moc nezdál.

Sixteen Candles (1984)

Na teen romantickou komedii film obsahuje podezřele vysoký počet zábavných wtf scén, které velmi dobře balancují na hranici trapnosti, ale Hughes velmi dobře ví, kde už má přibrzdit a to je vlastnost, které se bohužel dnešním obdobným filmům nedostává. Jinak romantická linka filmu mezi Molly (která se mi poprvé ke konci libila) a velmi nevýrazným Schoefflingem je nulová, ale naštěstí nehraje vůbec prim. Režisér asi věděl jaký poklad má v ultimátním Michaelu Hallovi, který si imho krade celý film pro sebe a je jednoduše boží a tak dostal hodně prostoru. Také ten Číňan je hodně ultimámátní postava, celkově je to absolutně feel good záležitost, hodně jsem se smál a jsem velice spokojený. A na party hraje Patti Smith - tak to má být :)

Útěk robotů (1984)

Hodně nudné béčko, kde trochu mdlý Selleck honí vraždící toustovače. Ač ho mám z jiných rolí docela rád (ne že bych jich zase tolik viděl), tady mi pořád na mysl vyskakovalo - díky za toho Indiho :)