Krvavá pěst II (1990)

Chtěl bych někdy vymýšlet ty příběhy k podobným béčkům. Tenhle je o nasteroidovaných kulturistech (ehm zápasnících), kteří vydrží patnáct kopaček do ksichtu a jsou fit. No aspoň to je "vědecky" zdůvodněno :) Jinak je to klasa, ale poslední půlhodka je fakt hodně bitek, což zvedá film trochu nahoru. Ženská hezká, to je taky plus. U takových filmů by mě zajímaly pocity maníků co evidentně bojové sporty znají, že vždycky musí totit takové nereálné (místy až směšné) bitky. Ale možná by to bez toho nebylo ono, kdo ví. Lepší dvě.

Anna Karenina (2012)

Po režijní stránce zajímavé nápady, ale scénář mi přišel myšlenkově hodně prostý, což je u adaptace pekelně tlusté Tolského knihy trochu překvapující. Hraje se tedy spíše na výraz tváře než mocný proslov. Těžko říct jestli je to k užitku, ale po emoční stránce je to hodně slabota. Film rozhodně nedojme (čímž neříkám, že by měl). Keira je docela OK, Jude Law perfektní, zato Aaron je až přímo nelidsky slizký a toporný. Což je nejspíš schválně, vlastně nemůžu říct, že to je špatně, prostě zvláštní. Slabší čtyři, ale nenudil jsem se. Proti loňské Jane Eyrové je to ale slabota.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Nakonec docela přijemný návrat do Středozemně. Některé pasáže jsou zcela zbytečné, stejně jako postavy, ale celkově se v poměrně poutavě podaném ději ztratí. Představení trpaslíků a vůbec úvodní nástřel se mi hodně líbil, pak tempo na chvíli hodně povadne (zlobři, roklinka), ale poslední hodka už je fajnová fantasy akční jízda. Jinak co mi hodně lezlo na nervy, že trpajlzlíci dostávaj celej film pořádně naprdel, snad se trochu pochlapí v dalších dílech :) Jednoznačně největším kladem je Martin Freeman, který je výborný, ikdyž i Richard Armitage je fajn.

Nindža odplácí (1982)

Bruce Le a Chick Norris představují hodně ujetou bizardnost, která kopíruje kde co, od Bonda po Cestu draka. Ve spravné společnosti s podporou nějakého alkoholu, ale může slušně pobavit. Je svým způsobem zábavně dementní, dialogy jsou opravdu peklíčko, stejně jako herečtí představitelé. Korunu tomu dodává ultimátní rychlodabing, který zvyšuje WTF efect o sto procent.

Resident Evil: Odveta (2012)

Ty předešlé díly jsem ještě nějakým záhadným způsobem vzal na milost, ale tohle peklíčko bylo na mě už bylo prostě moc. Děj měli zpíchnutý fakt za minutu, protože vymyslet story o tom, že ženskou zajmou a pak zase zdrhá z nějakýho vězení, nemůže zabrat moc dlouho. Prostředí vypadá neuvěřitelně uměle, CGI tam přímo řve "tady jsem bejby" a vizuál je hnusný. Tu a tam pobaví neskrývaná demence, ale jinak je to bolest nad bolest. Milla, ve které se probudí mateřské pudy je samozřejmě marná. A úlisnej štramák v kožárně co nosí melouny v podpaží je jenom na konci. Hlavně to ale vůbec nikam neposunuje celé univerzum, ženská prostě zdrhá z basy celej film. Teda ne že bych si tu mytologii nějak extra pamatoval ...

Vražda na večeři (1976)

Vtipná komedie/detektivka, která si utahuje z různých žánrových klišé, exceluje hlavně dobře napsanými charaktery, které si evidentně s chutí střihli výborní herci. Asi nejvíc kraluje zhrbený Peter Falk trousící drsňácké hlášky jako Bogartův dvojník. Po tomhle filmu musím o to víc ocenit Hoffmana v Capote.

Ve službách papeže (1965)

Naučný úvod se mi hodně líbil, ale film samotný už trochu kulhá. Příběh o sochaři, který se sice brání, ale nakonec TO namaluje, je zajímavý, ale nemá žádnou dynamiku. Herci to tentokratát (aspoň u mě) nezachrání.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Konečně má Amerika takovýho badass prezidenta jako je Putin. Shodou okolností ho musel vyobrazit v tom pravém světle zrovna Rusák, ale pokud byste čekali, že to značí menší porci patosu, méně mouder a vůbec zcestných pouček, budete vedle jak ta jedle. Proslovy o rovnosti, rasismu a vůbec takový ty obludnosti pasují na námět o el prezidente se sekerou, kterej mastí upíry, asi jako romantická procházka k nočnímu Cejlu. Hlavní pásek má charisma míň než poslední podržtažka v zavšiveným openspejsu, to samé se dá říct o jeho mentorovi, kterej to aspoň dohání brutálním přehráváním a "cool" brýlema. Jinak ty dvě hvězdy za fakt hodně jackass akce na koních (to je hodně velkej WTF) a ve vlaku (to je trochu menší WTF). Pustťe si jenom je a víc ni minutu.

Amazing Spider-Man (2012)

Na podobných filmech mám rád, že loosera, na kterého se žádná ženská ani nepodívá hraje vždycky takovej výstavní model. To pak hned dodá punc věrohodnosti. Jinak je Garfield docela sympaťák a největší výhoda filmu (no Emma taky ujde:). Zbytek je ale chabší zvlášt když do věčných lovišť odpluje Martin Sheen, pak už se není čeho chytit. Souboje jsou hodně nudné a repetetivní, dialogy místy taky... jako peníze jsou vidět, není to zdaleka taková bolest jako třetí Raimiho kousek. Takže 50%, tentokrát zaokrouhlím nahoru, pač stejný hodnocení jako Parker s patkou si to nezaslouží.

Jednoduchý plán (1998)

Trochu pomalejší rozjezd, který stojí hlavně na výborném Thorntonovi. Děj nicméně hezky graduje a poslední třetina už je hodně napínavá. Celkové vyznění filmu je pěkně temné, to já rád. Poctivý thriller, který neurazí. Když už tady všichni zmiňují to Fargo, tohle se mi líbilo více.