Amerika 3000 (1986)

Přiznám se, že nevím jak tuhle totální zběsilost hodnotit. Je to krapet mimo standartní hodnotící meze, ale nějakým záhadným způsobem to má svoje kouzlo (nebo to jsou ty piva). Každopádně jsem se u toho docela bavil, ale velkou výtku bych měl, film je to na takový brak poněkud cudný a nejsou ani vidět žádné ženské vnady. Trocha to vynahrazují pekelné osmdesátkové trvalé zůčastněných ženských. Vidět to s českým rychlodabignem přes němčinu, asi bych přitlačil, leč nezadařilo se. Na druhou stranu i ta angličtina je hodně, hodně divoká.

Ronin (1998)

Příjemná krimi s výborným, charismatickým ústředním duem, pár fajn honičkama a trochou solidní akce. Když člověk vidí ty krásně několikavteřinové záběry bez kulometného střihu je muj skoro smutno. Nezbývá než doufat, že tato dementní möda zase brzy odezní. Jak se objeví chudák Bean jenom sem si říkal, že ten to musí koupit první nebo se sním něco stane, pač jeho životnost nebývá z nejvyšších :)

Vítězové a poražení (1999)

Al Pacino je král. Jak nejsem příliš fanda klipovité režie, musím uznat, že Stone to měl tentokrát hodně v oku. Scénáři by se dalo vytknout lecos (například evidentní schámatičnost a předvídatelnost), ale čert to vem - pro lásku k fotbalu, kterou s tímto filmem sdílim, jsem s tím neměl žádný problém. No a taky ten Moby, ikdyž vůbec hudba je komponována výborně. Už aby začala sezóna :)

Bourneův odkaz (2012)

Pomalejší rozjezd a protože si původní trilogii moc nepamatuju (a nejsem její velký fanoušek) trochu jsem se ztrácel (to se vlastně dělo celý film). Ale zas tak to nevadí protože to je pořád ta samá šablona, maník prostě zdrhá a je imba :) Ostatní si tam cosi melou co sem vypouštěl, ale stejně mě to bavilo, od druhé půlky do dostane docela spád, akce je sice zase divoce nastříhaná, ale čert to vem... tentokrát to vemu na milost a byl jsem docela spokojený. Renner fajn, Weisz taky, malinko slabší čtyři, ale fajn podívaná.

Nežít jen napůl (2012)

Film těží ze svého exotického prostředí, ale jinak nic extra nanabízí. Neobsahuje žádný sympatický charakterer, kterému by člověk mohl držet palce, ale hlavně klouže jenom po porvrchu. Asi je to trošku záměr, zbytečně si dramaturgickými berličkami nepomáhat a ukázat život, takový jaký je. Ale pořád je to film a osudy téhle party mě prostě nestrhly. Každopádně zajímavý film.

Jump street 21 (2012)

Pár vtipů je vysloveně hloupých, ale je to točený s takovým nadšením, že jim to člověk musí odpustit. Film je na takovou ptákovinu zbytečně dlouhý, ke konci trochu strácí dech, ikdyž závěrečná akce to trochu zlepšuje. Pitvoření hlavního dua je občas dost otravné, ale na place vládla evidentně dobrá pohoda a je to vidět. A Ice Cube si to docela dáva.

Diamanty jsou věčné (1971)

Hodne slabé, nakonec přimhouřím obě Bondovská očka a dám za tři, ale je to fakt o fous. Příběh o ničem, záporák už je otravný, bond girl hodně iritující, akce mizerná a ani Connery to nijak se svým šarmem nepřehání. Nemá to nápad, zajímavé lokace, nic co by vysloveně zaujalo.

Konečná (2013)

Škoda pomalejšího rozjezdu, film ke konci nabírá slušné obrátky. Finální přestřelka je fakt parádní a moc se mi líbila. Závěrečná bitka ... no roky nezastavíš, ale Arnold se snaží. A celkově si svoje uhraje se ctí. Samozřejmě je to tak trošku labutí píseň na rozloučenou, ale třeba ještě Arnie překvapí. Já ho ještě párkrát rád uvidím, ikdyž jsem si musel rychle lupnout Komando.

Prďoši (2002)

Mě je líto tomu dát odpad, je to samozřejmě strašný peklo, občas mě z toho bylo skoro fyzicky špatně a za tvůrce se styděl, ale protože jsem vysál nějaký to pivko a dobrá společnost, chvíly jsem se trochu smál (ikdyž to byl smích trochu ze zoufalství). Přesto jsem viděl už větší hrůzy, které nebyly prostě tak dementní, ale jenom neskutečně nudné, což je pro mě ten pravý odpad. Co tam ale děla např. Stephen Fry nebo Paul Giamatti je záhada.

Django (1966)

Nero dobrej, úvodní (závěrečný) vál skvělej, ale ten scénář je teda fakt hodně, hodně bolavej. No ale docela to odsejpá, rakev je taky docela cool, takže lepší tři.