Ochránce (2012)

Statham je klasa, přestože půlku času vypadá jako vágus. Naštěstí si toho na place všimli a ohákli ho pak do epesního sáčka a to je hned jiná. Malá Čínská holka je zato otravná po celý film. Jinak je to docela ok, ale chtělo by to víc akce, hlavně bitek. Rusáci nebo Číňani tu sice padaj po tuctech, ale ono té akce zase tolik není, je tam i hodně vaty a vůbec... Statham první půlhodku akorát dostává nahubu. Nicméně i tak to docela ujde.

Čas zabíjet (1996)

Průhledná ideologická agitka, shodou okolnostní luxusně obsazená. Kromě roztomilé Sandry, exceluje samolibý Spacey a i Jackson ujde. Průběh filmu je jasný, k tomu hromada klišé, "dojemná" závěrečná řeč a vůbec všechny standartní propriety, které si tak divák představí k soudnímu dramatu zabívající se rasismem. Průměr, nic než průměr a navíc s pekelně napálenou stopáží.

Muži v černém 3 (2012)

Neurážející, sterilní zábava. Výměna poněkud omšelého Jones za mladšího Brolina filmu jednoznačně prospěla. Tu a tam vtipná hláška nebo scéna, film docela odsejpá - upřímně mohlo to být o dost horší vezmeme-li v potaz dosti šílenou dvojku. Jednička je stále jednoznačně nej (pořád s láskou vzpomínám na scénu v pitevně s tou doktorkou). Konec je poněkud sladce oplzlý, stejně jako je mimo ten maník s těma realitama... přesto to mohlo být výrazně horší.

Sněhurka a lovec (2012)

Proč probůh někdo Kristen neřekl, že už netočí Twilight a nemusí se pořád ztrápeně koukat jak kdyby měla týden před krchovem. Nebo nevím, ta ženská mi přijde fakt marná. Chalize to je ovšem úplně jiná melodie - to děvče je fakt šik, ikdyž to s šíleným řevem občas přehání. A Hemsworth je sympaťák, škoda, že nedostal víc prostoru. Zbytek je solidní fantasy standard, žádný extra eso, ale ujde. Burcující proslov před bojem jsem ale musel posunout to bych vážně nedal. Závěrečná bitka o hrad docela ujde, zato combat sněhurka vs. čarodějka je teda fakt chabý.

Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel (2010)

Velmi zajímavý pohled na korupci a propojení všech složek státu v jednu obří chobotníci. Člověka trochu zamrazí, že se to liší od reálií nám víc než známých pouze množstvím viditelných mrtvol. Není to zdaleka tak nekompromisní jako jednička (tím už navíc znova překvapit nešlo), ale určitě k zamyšlení.

Srdce temnoty: režisérská apokalypsa (1991)

Zajímavý dokument o přetěžkém vzniku geniálního filmu a jeho dopadu na aktéry. Že filmařina taky nemusí být žádný med, když se do toho člověk ponoří...

Silent Hill (2006)

Chaotický, zdlouhavý pokus o atmosferický horor, který nemá děsivou atmosféru a nemá ani ty lekačky. Film pekelně natahovaný, finále totálně unylé, hromada pseudo filosofických (náboženských) žvástů a pro mě strašlivá nuda. Příběm sám o sobě nedává moc smysl (hru sem nehrál). Sám bych to snad ani nedokoukal. Ženská marná a policajtka super marná - jediné pozitivum je Sean, který je jako obvykle na scéně pět minut. Slabé dvě.

Hoří, má panenko (1967)

Forman byl mistr praštěných absurdit. Úžasné dialogy, parádní (ne)herci a vůbec strašně vtipnej jeden požární bál. Scéna s oslizlýma dědkama očumující mladé koc (no "koc") je prostě boží, stejně tak jako závěrná tombola.

Dech života (1987)

V rámci Bonda za plnej, protože moje spokojenost je velká. Dalton sice trošku nevýrazný, ale docela v pohodě, škoda že dostal šanci jenom ve dvou filmech (když navíc uvážíme, že šarm tohodle chlapa roste s věkem). S ženskýma se držel hodně na uzdě, ale zase to byla ženská dost solidní. Hromada fajnový osmdesátkový akce, přesně jak to mám rád. Konec už je sice trochu rozvleklej, ale zase tolik to neva, pač na výbuších se nešetřilo. Hlášky, akce, humor - tohle je Bond jak má být. Pro mě osobně velké překvapení ... asi to musely tím dalším dílem fakt hodně zazdít, pač tohle se určitě povedlo.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Po Prometheovi další lehčí zklamání, ikdyž tentokrát ne tak velké. Ale prostě to není ono. Některé scény jsou super (nástup Chucka), některé hlášky kouzelný (the woman is crazy but i'm really pumped up), ale celkově film obsahuje strašně vaty a dokonce nějaké moralizování a hru na city (ble). Hlášek navíc není zase tolik jak by být mělo a celá první půlka je taková chabší. Stejně tak jako závěrečné bitky jsou nic moc (nevyužitý Adkins) - no a kam se poděl hned po startu Li? A ty akční scény jsou fakt docela špatný, zvlášť na letišti - záběr na střilející dědky, záběr na padající komparz a tak furt dokola. Takto si vytuněnou akci teda nepředstavuju. Abych jenom nekecal herci si to evidentně užívají, na place určitě vládla těžká pohoda, ale tady šlo vytřískat víc .. mnohem víc. Jednička se mi líbila výrazně víc.