• Pohádka

Putování s pravěkými zvířaty (2001) (seriál)

Podobně jako Monstra a Dinosauři. Legenda, okénko do tehdejší doby, ač informace nelze brát tak vážně. Samozřejmostí jsou krásné animace a za další plus považuji neobvyklé téma života v třetihorách. Jen poslední díl mě tak nebavil.

Putování s pravěkými monstry (2005) (seriál)

Vynikající seriál o životě před dinosaury (první?), pro mě nejoblíbenější z trilogie Monstra; Dinosauři; Zvířata. Informace samozřejmě nevěrohodné, je to potřeba brát jen jako okénko do tehdejší doby, ale podobné legendární pořady nelze negativně hodnotit. :)

Putování s dinosaury (1999) (seriál)

Efekty slabší a některé informace pochybné, ale seriál spíše o tom, jak to v druhohorách vypadalo, dnes již legendární. Už před lety nastavil laťku svým zpracováním tak vysoko, že ji moc dokumentů nepřekonalo. A působivější zpracování vyhynutí dinosaurů jsem ještě neviděl.

Krtek a Panda (2016) (seriál) odpad!

Kung-fu Krtek, Panda, raketa, Velká čínská zeď, infantilní zvířátka a příběhy, co nemají s původní tvorbou nic společného. Co dodat.

Tajemný oceán (2004) (seriál)

Nejlepší seriál o podmořském životě, troufnu si říct, všech dob. Krásné záběry, zajímavé informace, parádní hudební podkres. Škoda, že už jej dlouho nedávají, pamatuji si ho před lety z ČT2.

Prehistoričtí lovci (2007) (seriál)

Kvalitní dokument, ve kterém se člověk pouze nedívá na prehistorické potvory, ale také se něco dozví, přičemž veškeré zjištěné informace nám zprostředkovávají vědci, kteří si navzájem i odporují, takže není předkládána 'hotová teorie'. Zamrzí však častý nešvar, a to opakování záběrů. Je tu také problém českého dabingu, kdy je třeba čeleď Amphicyonidae nazývána psy medvědovitými, což bude strojový překlad anglického Bear dog.

Planeta Dinosaurů (2011) (seriál)

Pravděpodobně jeden z nejlepších/nejlepší dinodoc. Kvituji to, že ke všemu, nač se díváme, se zobrazují vědecké teorie, zároveň však výpravu nepřetrhávají vědci. Úchvatné animace. *****

Pravda o dinosaurech (2011) (seriál)

K výtkám viz ostatní. Dokument mě nenadchnul, pseudopokusy o vtip (první let pterosaurů), podezřelé informace podtrhnuté zdrogovaným sauropodem. Také zdlouhavé a časem nudí.

Vyhynulí tvorové (2001) (seriál)

Hezky provedeno. Za nezvyklé, byť potřebné téma plná palba. Tvůrci zde ale trochu míchají jablka a hrušky, tedy živočichy vyhynulé novodobě rukou člověka a živočichy vyhynulé před tisíciletími. Škoda, že nepřibylo více řad, zvláště když je odkud brát. Potěšilo by rozšíření například o různé vyhynulé papoušky (z Maskarén, z Tahiti, papoušek překrásný a karolínský), holuba stěhovavého, korouna, tygra jávského, balijského a kaspického, šatovníky, laločníka atd. Nejlepší díl: Vakovlk