Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Možná jsem měkota, ale ke konci to už pro mě byly strašný jatka. Přílišná brutalita bez známky nadsázky. Ale musím uznat, že Stallone umí. Ví jak to natočit s pořádnou šťávou a silou. A i přes to, že jeho figura je značně podpořena steroidy, má ta image pořád něco do sebe.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Extra moderní, a extra cool. Snyder je expertem přes technickou stránku filmu, ale ta lidská mu moc neříká. tak nějak tomu prostě něco chybí. Film hraje na efekt, takže místy sklouzává až k hororové podívané. Jen škoda, že ač to vypadá jako přesný opak, není to nic jiného než Hollywoodský blockbuster. Mám však jednu otázku. Až jednou bude mít Snyder s Bayem dítě, jak jen ty filmy budou vypadat? :D Jen uvažte co máté radši, epileptika nebo zpomalovače?! P.S. Být to na mě, nechám točit adaptaci Prince of Persia právě Snydera. Ač by to nemělo další rozměr, všichni fanouškové akce by se určitě dočkali. No snad to ani s Newellem nedopadne tak špatně...

Veřejní nepřátelé (2009)

Nebylo to špatný, ale proč tam musela být tak kurevská kamera?? Je to snad nějakej dokument nebo co?! Klidně mě ušlapejte, ale stejně je ten Bale tak nějak sympatičtější. Po skvěle rozjetém začátku jsem doufal, že si film tempo udrží celou stopáž, bohužel se tak nestalo. Ale stejně ty 30. roky miluju.

Zack a Miri točí porno (2008)

Tohle byla vážně síla. Zack a Miri se dostávájí do žebříčku nejzvrhlejších filmů. Něco už trošku přes hranici vtipnosti, ale záchváty smíchu byli neskutečné. Seth Rogen hraje každou roli stejně, ale s těma jeho brejličkama, vousama a páčem je prostě k sežrání.

Transformers (2007)

Tak tohle byla pořádná pakárna. Bay je nejspíš úplnej magor, ale u některých scén se doopravdy zatajoval dech. I když ne úplně hlavní, ale určitě nejlepší roli a výkon zvládl Duhamel, to je prostě sympaťák. Pěkné bylo také malé cameo Bernieho Maca. Nevím jestli to nazvat krádeží, ale zdá se, že pro Michaela Baye je velkým vzorem jiný akční režisér a to James Cameron. Jak jinak si vysvětlit použití hlavního hudebního motivu z T2 (dokonce dvakrát) nebo krátkou scénu útoku robota na ženu v autě způsobem jakým to vždy dělá zárodek Vetřelce??

Spy Game (2001)

Téměř dokonalé. Kdo by to do klipaře Scotta řekl, že natočí takto syrové drama, kde většina věcí odehrává uvnitř. Občas to trošku šustí papírem, ale udržet dramatický oblouk pomocí flashbacků a celé to navzájem provázat umí jen málokdo. S dalším zhlédnutím film jen roste.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Ve 3D to vypadá vážně dobře, zvláště úvodní Sidova jízda. Ale nejvíc z celýho filmu mě dostal Rudla :D Tak bych se chtěl jmenovat! Soundtrack je také výborný i když z většiny instrumentální.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Výborný Bale a ještě lepší Crowe. Ač westerny moc nevyhledávám, tenhle se mi líbil. Ale i přesto na tom bylo něco, co to kazilo. Možná zvláštní chování Wadea, možná zvláštní konec...kdo ví.

Zmatená duše (2007)

Film působí obyčejně, bez myšlenky, bez výkonu, ale právě o to šlo. Obyčejnému divákovi tak přiblíží, jak se člověk může cítit. Jednoduchá myšlenka, ale o to silnější. Sice se zde objevuje pár veselých momentů, ale slovo, které by pocitům odpovídalo je s přivřením oka maximálně hořko-sladké. Pochválil bych pěknou hudbu a mého oblíbence Perryho i když tentokrát se ani nemusel moc snažit.