Návrat do budoucnosti (1985)

Řemeslně na jedničku. Scénář vede diváka krásně za ručičku a skvěle časuje sdělování informací. Parádně se buduje napětí. Scéna s chytaním blesku je napětím vyšperkovaná až do nebe. Retrofuture Auto nemá chybu! Zamotanost časových nástrah je dobře zvládnutá. Nic nepůsobí zmateně a nejednoznačně, příběh je detailně propracován a dávkován s usměvnou lehkostí, ač se jedná o nemyslitelně složitou vědu. Zkrátka přesná filmová práce, která měla dostatečnou přípravu a vsechny aspekty spolu hrajou stejnou píseň. Viděno v roce 2016 a ochuzen o moderní efekty jsem si nepřišel. ***** šlape to jak digitální hodinky v analogové době *****

Osm hrozných (2015)

*****Budování děje a postav. Široký záběr napětí. Chytrá zápletka. Styl anglického jazyka, poetičnost. Pohledy, gesta, rozhovory. Vyobrazená brutalita. Nespěchavost. Umělecké cítění*****

V zajetí démonů 2 (2016)

Scéna s obrazem jeptišky mě ještě pár nocí strašila. Kvalitně odvedené řemeslo se vším co od hororu očekávám, jak je u Pana Wana zvykem. Jediná věc co mi trochu vadila byla divná stylizace Cricketmana, ale nijak zásadně to můj hluboký požitek v kině neovlivnilo. *****napětí, strach, ale v malém měřítku i zamilované a hřejivé scény a pár hlubokých rozhovorů. Beru to jako příjemný bonus k výtečnému hororu*****

Temný případ (2014) (seriál)

První série: spousta silných momentů, hlášek a úvah. Opravdu true detective story. Každým coulem masterpeace.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Přeskočim všechny vychvalující superlativy a půjdu rovnou k samotný podstatě SP, která mě nikdy nepřestane udivovat,naplňovat a bavit a to je: vzít globální problém (senzaci) - zasadit ho do naprosto stupidních souvislostí - nafouknout ho jako balon stupidity a pomalu ufukovat reálný dopad problému - když je balon uplne vyfouknutý nasadit ho Kennymu na hlavu, nechat Kennyho udusit (you bastards), simulovat balon na hlavě jako kondom na penisu a omrdat prdel velikonočnímu zajíčku na velikonoční svátek - vše provést nejvíce vulgárním a kontroverzním stylem = I'm goin' down to South Park gonna have myself a time, (Kyle + Stan) Friendly faces everwhere humble folks without temptation, I'm goin' down to South Park gonna leave my woes behind, (Cartman) Ample Parking Day or Night, people spouting, "Howdy, Neighbor" I'm headin' down to South Park gonna see if I can't unwind, (Kenny) I like girls with big vagina, I like girls with big fat titties So come on down to South Park, and meet some friends of mine.

Spiderman (1994) (seriál)

Fox Kids a moje dětství!

John Wick (2014)

Bojová choreografie, stylovost, Keanu still badass Reeves.

Hellraiser (1987)

Oceňuji dobové efekty a atmosféru. Kromě tech trapných laserových efektů mi stáří filmu vůbec nevadilo. Přesně takhle si představuji napínavý horor. Škoda jen že potenciál jedničky už nebyl v pokračováních nikdy znovu využit. Napětí, hrůza, krev, masakr, dobře napsané postavy i scénář a jako třešnička mocný a děsivý pinhead. Kultovní záležitost.

Bucky Larson: Zrozen být hvězdou (2011)

Prča až jsem se několikrát válel smíchy v posteli. Nechápu ty nominace na maliny ani zdejší "hejty", pokuď se neumíte naladit na vybroušený humor nebo jste trapný konzervativci (a že jích je na csfd až moooc), tak si tento snímek ani nepouštějte a vyberte si z tisíce jiných filmu. Je zde pár hluchých míst a trapných gegů, nicméně to vyvažují některé opravdu zábavné až legendární scény a hlášky. Celý snímek doprovází dobrá nálada a pozitivní energie, která ve mě zůstala dlouho po shlédnutí a zpamatovávání se z této crazy jízdy. Dávam o hvězdu víc na protest zdejším neoprávněným hodnocením. Doufám že Sandler bude pokračovat v psaní podobných komedií, páč tohle je velmi ojedinělá podívaná. Všichni hateři stejně padnou temnotou stínu Dicka Shadowa.