Káronoš

okres Liberec
student/ Smithofil

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 14.9.2016  19:30

Řemeslně na jedničku. Scénář vede diváka krásně za ručičku a skvěle časuje sdělování informací. Parádně se buduje napětí. Scéna s chytaním blesku je napětím vyšperkovaná až do nebe. Retrofuture Auto nemá chybu! Zamotanost časových nástrah je dobře zvládnutá. Nic nepůsobí zmateně a nejednoznačně, příběh je detailně propracován a dávkován s usměvnou lehkostí, ač se jedná o nemyslitelně složitou vědu. Zkrátka přesná filmová práce, která měla dostatečnou přípravu a vsechny aspekty spolu hrajou stejnou píseň. Viděno v roce 2016 a ochuzen o moderní efekty jsem si nepřišel. ***** šlape to jak digitální hodinky v analogové době *****

• 12.9.2016  13:20

*****Budování děje a postav. Široký záběr napětí. Chytrá zápletka. Styl anglického jazyka, poetičnost. Pohledy, gesta, rozhovory. Vyobrazená brutalita. Nespěchavost. Umělecké cítění*****

• 12.9.2016  12:41

Scéna s obrazem jeptišky mě ještě pár nocí strašila. Kvalitně odvedené řemeslo se vším co od hororu očekávám, jak je u Pana Wana zvykem. Jediná věc co mi trochu vadila byla divná stylizace Cricketmana, ale nijak zásadně to můj hluboký požitek v kině neovlivnilo. *****napětí, strach, ale v malém měřítku i zamilované a hřejivé scény a pár hlubokých rozhovorů. Beru to jako příjemný bonus k výtečnému hororu*****

• 19.1.2016  11:49
    Temný případ (TV seriál) (2014)

První série: spousta silných momentů, hlášek a úvah. Opravdu true detective story. Každým coulem masterpeace.

• 22.7.2015  12:04

dojemné, strující, mrazivé, okouzlující

• 5.7.2015  15:42
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

Přeskočim všechny vychvalující superlativy a půjdu rovnou k samotný podstatě SP, která mě nikdy nepřestane udivovat,naplňovat a bavit a to je: vzít globální problém (senzaci) - zasadit ho do naprosto stupidních souvislostí - nafouknout ho jako balon stupidity a pomalu ufukovat reálný dopad problému - když je balon uplne vyfouknutý nasadit ho Kennymu na hlavu, nechat Kennyho udusit (you bastards), simulovat balon na hlavě jako kondom na penisu a omrdat prdel velikonočnímu zajíčku na velikonoční svátek - vše provést nejvíce vulgárním a kontroverzním stylem = I'm goin' down to South Park gonna have myself a time, (Kyle + Stan) Friendly faces everwhere humble folks without temptation, I'm goin' down to South Park gonna leave my woes behind, (Cartman) Ample Parking Day or Night, people spouting, "Howdy, Neighbor" I'm headin' down to South Park gonna see if I can't unwind, (Kenny) I like girls with big vagina, I like girls with big fat titties So come on down to South Park, and meet some friends of mine.

• 4.7.2015  20:24
    Spiderman (TV seriál) (1994)

Fox Kids a moje dětství!

• 3.7.2015  15:59
    John Wick (2014)

Bojová choreografie, stylovost, Keanu still badass Reeves.

• 2.6.2013  11:10
    Hellraiser (1987)

Oceňuji dobové efekty a atmosféru. Kromě tech trapných laserových efektů mi stáří filmu vůbec nevadilo. Přesně takhle si představuji napínavý horor. Škoda jen že potenciál jedničky už nebyl v pokračováních nikdy znovu využit. Napětí, hrůza, krev, masakr, dobře napsané postavy i scénář a jako třešnička mocný a děsivý pinhead. Kultovní záležitost.

• 8.5.2013  20:34

Prča až jsem se několikrát válel smíchy v posteli. Nechápu ty nominace na maliny ani zdejší "hejty", pokuď se neumíte naladit na vybroušený humor nebo jste trapný konzervativci (a že jích je na csfd až moooc), tak si tento snímek ani nepouštějte a vyberte si z tisíce jiných filmu. Je zde pár hluchých míst a trapných gegů, nicméně to vyvažují některé opravdu zábavné až legendární scény a hlášky. Celý snímek doprovází dobrá nálada a pozitivní energie, která ve mě zůstala dlouho po shlédnutí a zpamatovávání se z této crazy jízdy. Dávam o hvězdu víc na protest zdejším neoprávněným hodnocením. Doufám že Sandler bude pokračovat v psaní podobných komedií, páč tohle je velmi ojedinělá podívaná. Všichni hateři stejně padnou temnotou stínu Dicka Shadowa.

• 15.9.2012  18:46

konečně po těch video shitech přišli pravý prcičky! koláč od maminky jak má být :P

• 11.7.2011  18:11
    Avatar (2009)

Viděno v kině v 3D. Netřeba slov...dokonalý filmový zážitek, krása pohledět ;)

• 11.7.2011  16:36
    Antikrist (2009)

Silný, místy až dechberoucí psycho s velice dobrými hereckými výkony (chemie mezi manželským párem působila více než věrohodně po celou dobu). Mysteriozní atmosféra a čekání s čím má vlastně divák tu "čest" mě provázela celým snímkem (pořád máte pocit, že teď přijde dějové prozření skrze záhadu, až při závěrečném hvizdu rozhodčího si uvědomíte, že tvůrčí záměr byl ponechat vše zamlžené a neodkryté pro divákovu vlastní analýzu, pro povznesení se nad danou problematikou a pro zděšení, že mentální deviace (posedlost) může mít mnoho podob a variací a sama posedlost se nedá logicky vstřebat, pochopit). Důležité informace jsou tu úžasně dávkovány (zakódovány), čím více se dovídáme, tím více chaotické a záhadné se nám to zdá, což koresponduje s pocity "nemocné" paní a nastoluje tu onu důležitou atmosféru (možné spojení diváka s hrdinkou). Tento snímek je sonda do nitra, kde spatříme čisté "zlo" uvnitř psychicky narušeného člověka. Jsou zde drobet hluchá místa i přehnaně sadistické momentky, ale stejně se jedná o vydařený, hrůzostrašný kousek ;)

• 15.9.2010  12:36
    Kick-Ass (2010)

Skvělý "popcorňák", který si pustíte s přáteli a společně se pobavíte, dokonce občas až nečekaně brutální, nicméně stále velice optimistický a stylový snímek. Tento chytrý film má v sobě všechno, co dnešní divák od filmu očekává.

• 28.10.2009  00:32
    District 9 (2009)

Sci-fi nářez s pořádnou atmosférou, pestrým příběhem, slušnými triky (avšak při přihlédnutí k poměrně "malému" rozpočtu jsou triky více než slušné) a výbornou režií, doplněný bravůrným výkonem neznámého hl. herce. Druhá polovina se malinko "dusila" v ději, oproti pestré první polovině a sázelo se zde spíše na shoot 'em up , stejně ponechám max. hodnocení, přotoože se jedná o VELMI poutavý snímek se skvělým nápadem (což je u sci-fi velmi důležitý aspekt).

• 21.10.2009  00:22

Úžasná podívaná. Poměrně exoticky laděný příběh, jenž vyžadoval opravdu poctivé a náročné herectví (kterého jse mi také dostalo). Zajímavá náplň, stylizace a samozřejmě ta hlavní myšlenka snímku, bravo.

• 10.10.2009  21:52
    Tyson (2008)

Velice zajímavé, pro diváka nezasvěceného do Tysonova pestrého života dobrá příležitost k seznámení a pro znalce důstojný a kvalitní filmový počin. Nemám co bych vytknul, dobře odvedená přáce.

• 6.10.2009  00:19
    Gran Torino (2008)

nemám co bych dodal, snad jen "UUUFFFF"

• 6.10.2009  00:13

Smekám pane Hrušínský. Skvělá kamera, příběh a hlavně tíživá až morbidní atmosféra s ještě morbidnější hlavní postavou džentlmenkého psychopata. Chutný gothický bonbónek před spaním pro krásné a ničím nerušené sny=)

• 3.10.2009  11:58

Největším kladem této něžné korejské romance je velice příjemné a sympatické herecké obsazení. Ústřední páry si zde doslova zamilujete. Jediná záporně laděná myšlenka v mé hlavě směřuje k faktu, že film neměl o hodinu díl, tak jsem si hrdiny snímku zamiloval, že mě skutečnost konce nepříjemně ranila=)

• 21.9.2009  00:01
    Věc (1982)

6*!!!!!

• 30.7.2009  22:15

Není to sice čistě na výbornou, avšak i přes slabší konečnou půlhodinku filmu (hlavněposlední epizodě trochu docházele šťáva) jsem se nesčetněkrát z plných plic nasmál. Jedná se o jednu z mých prvních zkušeností s Italským filmem, proto možná lehce "zaujaté" hodnocení z mé strany.

• 25.7.2009  11:31

Velice depresivní podívaná...občas jsem měl pohnutky k ukončení nesnesitelného "mučení" (hlavně v první polovině filmu), ale zvědavost byla silnější.

• 14.7.2009  15:55

Velkolepé a naprosto famózní představení rockových titánů v plné, čarovné kráse. Hrůza vůbec pohledět na rychlost prsťíků neprůstřelného Jimmyho " narodil jsem se s kytarou v ruce" Page. Každý člen Zeppelinů je kouzelníkem ve svém oboru a spolu tvoří jednu z nejvlivnějších, nejnepochopitelnějších a vůbec nejlepších rockových skupin historie.

• 10.7.2009  01:35
    Sloní muž (1980)

Kdyby se přitažlivost a zkrášlený zevnějšek odvíjeli od velikosti srdce, John Merrick by byl nejpohlednější mládenec v celém Londýně. Příběh mladého nešťastného muže, který byl celý život trestán za svoji jedinečnost "zrůdami", až poznal, že i mezi zrůdami žijí laskaví a čestní lidé, v kterých může najít oporu, či dokonce přátelství... THE ELEPHANT MAN je ukázkovým příkladem pro filmovou harmonii a dokonalost, úžasný emotivní prožitek.

• 9.7.2009  19:23
    Taxikář (1976)

Travis je prostě sympaťák. Po shlédnutí jsem chtěl snímek ohodnotit 4-mi hvězdy, ale s chladnější hlavnou a po vážnějším rozmyšlení uděluji 5*.

• 6.7.2009  21:57
    The Doors (1991)

Velkolepé, odzbrojující, fascinující, avšak kontroverzní filmové zpracování hudební geniality a (z větší části hlavně) záhadného (nepochopeného) umělce, jenž bruslil na tenkém ledě až se šeredně probořil (no spíše uchlastal a ufetoval). Oliver odvedl výbornou práci, nicméně obdiv patří hlavně fenomenálnímu Kilmerovi, protože pochopil Jimovo skryté poselství a jeho ohromné kouzlo osobnosti znamenitě napodobil! Mystická hudba Doorsů, jenž diváka probouzí do vášnivého a divokého snu a dává mu maximum pozemské energie si nepochybně zaslouží za svůj filmový příběh plnou nádrž.

• 3.7.2009  17:11

Úžasný zážitek, dokonalá atmosféra, skupina v nejlepší formě, výběr z největších hitů kapely (většína písní je zremixovaná o pár chytlavějších riffů) a hlavně ohromná podpora s hlediště...spokojenost

• 1.7.2009  18:17
    Rolling Stones (koncert) (2008)

Stouni možná fyzicky stárnou, ale srdcem a hlavně svou osobitou prezentací na show jsou to pořád páni rockeři. Nezáleží kolik před vystoupením vyšňupou koksu, vyhulej jointů nebo vypijou brendy pro zahnání problémů postarších "mládenců", Rolling stones již skoro 50 let ukazují pravej Rock&roll a pořád jim to kurevsky jde.

• 27.6.2009  23:13

Yellow submarine je barevně vypointovaná psychodelická noční můra, jenž se prokousává do mozku a plní ho láskou. Tato LSD jízda snad vším a zároveň ničím spolu s geniálními písněmi od brouků, co více si přát? Ponorka není nic jinýho než koš plný houbiček ve filmové podobě.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12