Káronoš

okres Liberec
student/ Smithofil

• 5.5.2009  14:01
    Čas (2006)

Ufff, Kim natočil dosti silný snímek o lidských citech a extrémech lásky až nezdravé posedlosti. Film je značně syrový, krutý, smutný, frustrující a vyzuálně úchvatný. Možná se nejedná o nejlepší Kimův film, ale ani o nijak méněcenný. Hlavně poslední třetina příběhu mě dokonale odrovnala, velice silné sousto. 9/10.

• 30.4.2009  20:25

Realisticky a emotivně podaný příběh o dospívání nezkušeného chlapce Hyeon-su jenž experimentuje s láskou, přátelstvím, kontaktem s nekázní a nepřáteli. Otevírá si cestu životem na které ho čekají úspěchy i zklamání, velké rozhodnutí a uvážení nejduležitějších priorit. Sociální vztahy a morálka v poválečné době byla dosti extrémní a výbušná, respekt je to jediné, co žáci mají a čím se od sebe vzájemně liší. Budování tohoto "respektu" však spočívá v šíření bolesti a nenávisti kolem sebe, skrz vybraného spolužáka. Chování pedagogů nastolený režim jen utvrzuje a žádný ze studentů si netroufá studentskou anarchii jakkoli poškodit či narušit. Naštěstí Hyenon-su je (respektivě bude) "the man" a morálku hodlá překonstruovat podle svého... Hodnocení: 9/10.

• 30.4.2009  18:43
    Pupendo (2003)

Velice povedený snímek, avšak dobu, v které se příběh odehrávám, já spával pod hříbkama. Takže nějaké vystihnutí dobovým mravů a chování posuzovat nemohu, přesto mě Hřebejkův film nadchl a občas vkusně otevřel bránici. Hodnocení: 7/10.

• 30.4.2009  16:20
    Samotáři (2000)

Dokonalost, už dlouho mě český snímek takhle nezaujal. Zajímavé pojetí životního účelu a smyslu, které nutí diváka zamyslet se (když už ne nad postavami, tak nad sebou samotným). Hodně vydařené herecké výkony jen podtrhují sílu tohoto snímku. Macháček, jenž svoji úlovu famózně zahrál a vystihl, si zaslouží pořádný aplaus a nejenom on. Hodnocení: 10/10.

• 27.4.2009  12:14
    Pouta války (2004)

Dost realistický až naturalistický pohled na korejskou válku s velkou procítěností a technickou precizností. Všechna svinstva a sračky, které jsou (bohužel) součástí každé války jsou zde maximálně přiblíženy divákovi a opravdu se nešetří na otřesných záběrech, což vede k velkému vtáhnutí do silného příběhu a soucítění s postavami. Retrospektivní styl upevňuje už tak dost napjatou atmosféru a zvyšuje hloubku poselství mezi bratry. Autenticky natočené akční sekvence a emoce jenž je doprovázejí jen podtrhávají pouto, které jsem si k postižené rodině vybudoval. Nemám co bych vytknul, provaz, jenž se mi na začátku filmu omotal kolem hlavy se neustále utahoval a nedopřál mi ani sekundu nadechnutí, u závěrečné scény se sám sebe ptám "jsem v nebi?". Hodnocení: 10/10.

• 25.4.2009  15:56
    Babo (2008)

Velice smutné melodrama s romantickými vsuvky a příjemným optimistickým nádechem. Příběh přitroublého prodavače toustů s obrovským srdcem, jenž dělá vše proto, aby se jeho mladší sestra měla dobře. Procítěný malý film s kouzelnou atmosférou, který zaplavý oční ďůlky a pohladí u srdce. Ke konci již "trochu" citově vydírá, ale už za ohromný výkon Cha Tae-hyeona a příjemnou krásku Ha Ji-won nemohu nedat plnou nádrž. Až se dnes v noci podívám na nebe, doufám, že Sung-ryong ozáří celou oblohu třpitivým leskem=) Hodnocení: 9/10.

• 25.4.2009  13:30

Naprosto úžasný a těžce emotivní snímek, jenž odhaluje "zakázanou lásku" v drsných časech j.korejské revoluce. Kladně nabitá roztomilá romantika neustále přidává na razanci a s časem stoupá i napětí, které vyústí ve velice dusivé drama. Představitelé ústředního páru doslova žili své role a spolu s krásným prostředím venkova, příjemnou hudbou a uvěřitelným příběhem se zrodilo další fascinující dílo. Hodnocení: 10/10.

• 21.4.2009  20:56
    Rockeři (1994)

dudes, you rock very fucking loud. Absence Bruce Willise byla znát (D-:) a Jack Black by jim asi vypráskal prdel, ale proč ne? Je to vtipný, praštěný, trefný, svěží a cool (všechno co se týká rock&rollu je posvátný), takže nevidím důvod nespokojenosti, těchto filmů není nikdy dost=) Hodnocení: 7/10.

• 20.4.2009  18:55

Nejeden promarněný večer jsem strávil úsilím nalézt tento snímek na torrentech, takže mi nezbylo nic jiného, než mou zvědavost a očekávání ukojit rozmázlím ripem s hrubými, německými titulkami. Už od upoutávky bylo jasné, že pestrá ("lítající") kamera, rychlý střih a úžasné efekty za doprovodu poutavé hudby budou jistou zárukou snímku. Ji-un Kim byl po technické stránce patřičně razantní a přesný, přehlednost bojových scén a "bum, prásk" sekvence poutali divkákovi oči k obrazovce. Zástupci hlavních rolích zářili, avšak svým bezcitným jednáním a přístupem (co se dá čekat od banditů, že jo) jsem si je nemohl zařadit a oblíbit, tak jak bych chtěl. Což mělo za následek menší lhostejnost při konečné přestřelce (to už doufám nebyl účel jejich rolí) a předlouhá honička po poušti už ke konci také strácela šmrnc (či má ospalost si již poroučela). Největší atrakcí snad byl neskutečně cool Byeong-heon "emo" Lee, který svým nekompromisem a povíšením vzbuzoval pořádný respekt (využil potenciál své postavy AŽ na hranici přehrávání). No, budu potřebovat pořádný rip a čistou hlavu na další projekci tohoto popkorňáku, zatím moje nadšení nesahá na poslední hvězdu, ale o žádné sklamání se nejednalo. Hodnocení: 8.5/10

• 19.4.2009  15:00
    Yes Man (2008)

Carrey již vyšel z prodloužené "puberty" a umírnil svůj osobitý projev na minimum (avšak mě šílenější a extrémnější Jim voněl více). Nápad byl dobrý, ale realizace pokulhávala monotóností, chybělo nějaké odskočení od horizontu, nějaká vypointovaná křivka, jenž by nasytila diváka. Snímek byl spontální a živý avšak v mezích a pravidlech (popsal bych to jako nevyužitý potenciál, což mi k Carreymu moc nesedí). Zasmál jsem se (někdy i od srdce), ale zeď rozdělující nadprůměrné filmy od průměrných byla tentokrát pro yesmana příliš vysoká. Hodnocení: 5.5/10

• 18.4.2009  22:26
    Valkýra (2008)

Valkýra překonala všechny vidiny a iluze, jenž jsem si při cestě do kina vysnil. Hlavní pointa mi byla kdysy při hodině dějepisu dostatečně vylíčena, z čehož důvodu jsem se bál slabšího vcítění z mé strany, což se nakonec ukázalo jako zvytečnost, protože Singer počítal s divákovou znalostí a dokázal snímek o to více napínavě prezentovat. "Pár" opravdu silných momentů a famózních dialogů udržovalo mrazivou s tíživou atmosféru. Útok na Hitlera byl tak opravdový, tak autentický, že mé emoce létali jako na kolotoči. Cruise byl peckovej, avšak účast Billa "upířího kovboje" Nighyho mě nechávala chladným (nějak sem si ho tam nedokázal zařadit). Singer dokázal vymačkat z ovoce všechnu šťávu a půl litru navíc, aniž by znehodnotit slubku. Hodnocení: 9/10.

• 18.4.2009  10:31
    Psycho (1960)

Famózní thriller s výborně mrazivou atmosférou. Scéna ve sprše nemá chybu a vrah též, výborné vizuální zpracování a ještě lepší hudební, prostě bezchybný Hitchcock v nejlepším světle.

• 8.3.2009  23:02

WOW, nemám slov. Another Brick In The Wall, neskutečně emotivní a děsivě symbolické hudební orgie v podvědomí rockového Hitlera? Opravdu dosti ledová sprcha, jestli najdete na koberci mou čelist, pošlete mi ji poštou i s účtem za cvokaře ():-)

• 5.3.2009  17:00
    Kvaska (2007)

Kvaska je pohodový i trochu naivní muzikál se sympatickým obsazením a příjemnou hudební stopáží. Určitě se nejedná o vyšperkovanou senzaci, ale ani si na ni nehraje, malý "velký" snímek na který se příjemně kouká. Křičící a vstekající se pan "bojte se mě" režisér a pan senzace "hovno" Landa občas slušně zahráli (nevím proč zde čtu tolik negativních názorů), s přizavřeným okem je to slušná podívaná. Hodnocení: 7/10.

• 24.2.2009  10:32
    Iron Maiden: Rock in Rio (koncert) (2002)

Iron Maiden s operním ďáblem Dickinsonem v čele a statisícová nenažraná stáda brazilců prahnoucích po NWOBHM!!! Na co jsem zapomněl?

• 10.2.2009  23:36

Poutavé a hlavně silné drama o lidské krutosti a odlišnosti, jenž v mnoha případech vede k nepochopení a odporu. Už si ani nepamatuji kdy jsem naposled takhle od srdce fandil hl. postavě a přál jí štěstí. Příběh a vyvrbení děje snad nešlo neemotivně prožívat, dokonce jsem při krutých scénách v koupelně a při znásilnění hmatal na přehrávači po stopce, jelikož to mírně přesahovalo mou toleranci (prostě jsem se na to nedokázal dívat). Fakt, že se jedná o pravdivý příběh jen potvrzuje lidskou "nelidskost", styďme se všichni. O výkonu Hilary není třeba hovořit, smekám. Hodnocení: 9/10.

• 7.2.2009  22:09

Let us fuck. Kevin strike back, však kapánek vyzrálejší a sladší, inu romantika místy dosti převyšovala nad vulgaritou (je to špatně?), ale v jádru věci se stále jedná o typ. příběh ze všedního života, plný pravd, optimismu, vzájemné konverzace a nadměrného přísunu vulgárního humoru (prostě šálek dobré kávy pro všechny smithofily). Sladká náplň a předem očekávané vyústění mě vůbec nevadily, rulezzz gegů bylo zase požehnaně, občasné narážky (typu ztraceni) vypalovali bránici a nevšední situace přímo odzbrojovali, výsledek(?) = i přes absenci Jaye a silent Boba (bohužel) se jedná o královskou jízdu. Hodnocení: 9/10 (za bludného holanďana prostě musím dát plný počet, Jason Mewes je borec a jeho koule trčicí s podprdele taky).

• 14.1.2009  18:19
    Divoké vlny (2007)

Jeden z nej animáků tohoto roku, ta příjemná atmosféra plná svěžěsti snad musí vonět každému. Podáno tou nejroztomilejší formou, "toulavá" kamera dosti zábavná a nezapomenutelný kuře Joe šéfuje celé zábavě. Hodnocení: 8/10 BTW - dokonalost vizuálního zpracování mě nepřestane nikdy udivovat.

• 11.1.2009  00:08
    Důkaz (2005)

Skvělé drama s velice zamýšlejícím nábojem a úžasnými hereckými výkony. Génius nemá k bláznovi daleko, stejně tak jako (v tomto případě) dcera ke svému nemocného otci. Proof určitě nepatří mezi divoké koně svého žánru, ale je to minimálně velice důstojné drama, které neurazí a zaslouží si 95min vaší pozornosti (jestli né více). Konečná recitace "bláznových" poznámek a otřesné zjištění, které nadcházelo mě netlumeně posadilo na zadek a konec alá "domyslete si to sami" mi také dosti seděl, inu opravdu jsem se bavil a odešel od obrazovky nasycen a spokojen, vřele doporučuji. Hodnocení: 8/10. BTW: Gwyneth svou roli zahrála úchvatně, skrává v sobě obrovský talent.

• 4.1.2009  13:41
    Identita (2003)

Snímek mi byl z druhé ruky detailně převypráven, takže sem žádný "moment překvapení" nezaznamenal, což určitě ovlivnilo mé hodnocení (aniž bych si to přál). IDENTITA má svoji hloubku (atmosféra několikrát opravdu graduje, až by se dala krájet), originální a vypointovaný scénář udržuje diváka v šachu a skvělé herecké výkony zvišují už tak dost silnou úroveň thrilleru. Vše je nalajnované tak, aby vás překvapivý konec naprosto odboural, což mě moc nesedlo a ať se tvůrci snažili o sebevětší senzaci, snažit se za každou cenu přechytračit diváka se nemusí vždy vyplatit a závěrečné rozzuzlení připomínalo dosti trapné B-čko(ikdyž to mělo své opodstatnění).

• 4.1.2009  01:25
    Kokain (2001)

Příběh o člověku, který chtěl vše a skončil s ničím. Když pominu současné odpikávání trestu i fakt, že přišel o lásku své dcery, život Georgeho byl velice pestrý a barvitý, prožil a poznal toho víc než většina "volných" lidí a stereotypní, nudný život (který se mu vždy protivil), rozhodně nezažil, však musel toho obětovat mnoho a zůstal sám, nikým nemilován. Při sledování Georgova příběhu jsem si mnohokrát přál býti na jeho místě a užívat si do skonání duše, ale silně emotivní "dopad" Georgových skutků mě donutil přehodnotit jeho situaci a pochopil jsem, že nezdílí žádné štěstí a zůstal na vše sám, což je snad to nejhorší lidské neštěstí. Kazetová zpráva otci a konečná halucinogenní scéna vyšvihla bio-snímek do velice dobrých kvalit a já slavím spokojení. Ze zahraných rolí stojí nejvíce za zmínku bravůrní Ray Liotta a již tradičně dokonalý Depp. Hodnocení: 7.5/10.

• 30.12.2008  02:03
    Babylon A.D. (2008)

Babylon A.D. je neuvěřitelně bezpointový Sci-Fi guláš, tvářící se strašně duležitě, originálně a atypicky, avšak otřesně "přestřihaná" poslední třetina naprosto ničí vše kladné na tomto snímku a zůstává pouze horoucí paskvil se vždy děsně cool Vinem. První polovina, respektive vše před přestřelkou na New Yorské ulici se dalo brát jako VELICE slušná postapokalyptická vize dobrého akčňáku, ale následující "půlhoďka" zhatila vše pěkné, až ve mně zůstalo pouze nutkání přerušit utrpení a ukončit přehrávání, "dokod to ještě jde". Zvědavost však byla silnější a dostalo se mi naprostého "madlajsu" a scénáristického úletu. Neshody Kassovitze s výše povolanými stála snímek logiku a slibně vypadající projekt skončil ve filmových troskách. Nejvíce mě to mrzí kvůli charismatickému Vinovi, protože mám jeho B-čka rád a od jeho "restartu" po delší filmové pauze jsem očekával více (návrat do Hollywoodské první ligy mu Babylon zdřejmě nevynese). Stalo se co se stalo, chybami se člověk učí (producenti snad též!?) Hodnocení: 2/10 BTW: vyhoťte střihaře!

• 29.12.2008  12:32

filmová lahůdka plná optimizmu a krásy (dokonalosti) každého člověka. Vše začíná hrozně příjemně a pohodově, však tempo neustále roste a tajemství se pomalu osvětluje - dochází k velice procítěné dramatické části a snímek doslova mutuje k nepoznání od první "volnější a uvítací" části (což možný důvod většiny slabších hodnocení - někomu to nesedlo). Skvělý příběh dirigoval Softley naprosto famózně, protože natočit film zavýslý pouze na vzájemných konverzacích mezi "doktorem a pacientem", s absencí jakékoly nudy a naopak velkou dávkou "šťávy", která nutí diváka přemýšlet a zamýšlet se spolu z doktorem o záhadném tajemství, není vůbec lehké a já před režisérem smekám. Nejvěčí poklonu si samozřejmě zaslouží neuvěřitelný Spacey, to jak pojal "návštěvníka z jiné planety" a jeho chování vůči vnějšímu prostředí bylo dokonalé. Proměny, které ve filmech podstupoval skvěle prezentoval a scéna z banénem - na to jen tak nezaomenu;=) Jeff Bridges byl výtečným "soupeřem" a vůbec kouzlo tohoto snímku tkví hlavně v té lidskosti(v příběhu o mimozenšťanovi, trochu zarážející né?), toho pocitu naděje jenž (nejenom) pacienti prožívaly...K-PAX je důkaz, že k výbornému Sci-Fi nepotřebujete žádné speciální efekty. Hodnocení: 9/10.

• 28.12.2008  01:49
    Komplic (2007)

Lookout nevyužil možného potenciálu, postižení, jenž hrdina utrpěl nebylo podáno ani tak zdaleka efektivně a "chytře", jak by mohlo být (viz famózní memento). Čekal jsem více zvratů, napětí, klišé, vůbec více mysteriózních vsuvek, ale dostalo se mi průměrného dramatu s mírně napínavou konečnou "rozhodni se" situací a slušnými hereckými výkony. Daniels i Levitt zahráli opravdu slušně a solidní příběh drželi v určitém stupňujícím tempu, Fisherová vše svým krásným úsměvem zpříjemňovala a i pár hlášek celkem ušlo, však o žádné převratné dílo se nejedná a "Lookout" stéká do průměrných (možná lechce nadprůměrných) filmových řek. Jednoduše řečeno: nic pamětihodného a originálního se neudálo, radši si stokrát pustím memento, přičemž si vychutnám to náromnou a maximálně využitou stylizaci zůčastněných postav, což zde drobánek pokulhávalo. Hodnocení: 6/10. BTW: že "peníze jsou moc" je sice pravda, ale jak by řekl Alexander Supertramp "peníze a moc nutí lidi k lžím a přetvářce, to kvůli penězům, jsou lidé opatrní.." -to je však z trochu jiného soudku=)

• 26.12.2008  22:53
    Disaster Movie (2008)

Disaster Movie je další zoufalý tah na divákovu peněženku a kazí vše, co "film" (obecně) dělá zajímavým a veleváženým druhem umění. "Příběh" a nějaké strukturální opodstatnění zde nenajdete, jedná se pouze o rádoby zábavné a víceméně nesouvislé scény (úryvky), dosazené do rozpolceně kýčovité zápletky, což samo o sobě snímek vede k fatálnímu neúspěchu. Disaster movie je drobný zubní kaz na obstojném chrupu filmového umění a dokud budou tvůrci typu: Jason Friedberg a Aaron Seltzer stále točit, filmový chrup nebude nikdy čistý. Ovšem pokud berete škrábání nehtama po tabuli za příjemnou věc, tuto "katastrofu" si třeba i užijete (nebo k ní budete míti blíže nežli já). Vtipné momenty: Justin "měl jsem hodně prdelek" Timberlake, jsem jumper (aneb "to je chlapík, co zničil Hvězdné války") a chipmunkové v "evil" verzy = není to na 90min. ku*evsky málo? Hodnocení: 0/10.

• 21.12.2008  22:45

Naprosto tupá pohádka, které nebudu zvedat hodnocení za úžasné vizuální zpracování (dnes to u animovaného celovečeráku beru jako standart), když vše ostatní stojí za starou bačkoru a každým divákovým rokem, klesá o stupínek úroveň zábavy. Pár sucharů stálo za slabý úsměv (narážka na Davida Bowieho vskutku ušla a hybridní screamující postavička s obrovskou "kebulí" budila větší zájem), ale tak sprostě (ne)využitých 80 min naprosto omletým a jednoduše přímočarým příběhem se slyzkým krutovládcem a vybuchující sopkou - to je i na pohádku dost bídné. Možná bych dal i 2 hvězdy, ale nějak nevidím důvod, přoč tak učinit, nebo se pletu? Hodnocení: 2/10.

• 14.12.2008  23:31
    Boj (2007)

Jet Li vs. Jason Statham = přepointovaná rádoby cool shitka s absolutně nevyužitým potencionálem, jenž snímek pevnějším scénářem mohl mít. Vše je moc postavené na hlavu, žádná chemie mezi postavamy neprobíhá, ani kamera není stabilní a "koukatelná" v závanu akčních přestřelek. Sice jsem zažil horší pokusy o kvalitní akčňák, ale mé očekávání na "war" bylo tak vysoké, že tuhle slátaninu nemohu ocenit "dobrým" hodnocením. Z nadějně vypadajícího projektu se vyklubala další tuctová vyvražďovačka s absencí dobré filmařiny. Hodnocení: 4.5/10.

• 14.12.2008  21:15
    Kickboxer (1989)

Typická a stokrát ohranná zápletka, však s náramně kouzelnou atmosférou (která tkví v efektivně laděném tréningu). Van Damme je v nejlepší formě a jeho osobité charisma snad nikdy nebylo větší. Ikdyž má více k bojovníkovi než k herci (co si budem nalhávat, jeho herecké kvality jsou nulové), když začne mávat nohama do všech směrů a výšek, stojí to za to. Velmi kvalitní B-čko s dobrým záporákem a filmové dílo patřící k tomu lepšímu ve Van Dammově herecké kariéře. Hodnocení: 6.5/10.

• 12.12.2008  16:33

Nevím na čem Seth Rogen při psaní scénáře ujížděj, ale měl by přestal hulit, alespoň při tvoření příběhu k filmu (nebo že by neměl?). Není to vůbec špatné, rozhovory a způsob jak se mezi sebou dealer a zákazník baví je dokonalý, vůbec většina dialogů je skvěle promyšlena a napsána. Snímek však pluje mezi mnoha žánry a druhá polovina ztrácí šťávu (akční vsuvky se mi moc nezamlouvaly). Přesto pár hluchých míst a nedostatečné prostříhání filmu nenarušilo tu pohodu s tripjointem v puse, při vyznání lásky přes telefon (a reakci na navrhlou svatbu druhé polovičky), při oboustranné signalizaci "nenápadným" zakuckáním (ta etikecké přinastavení ruky Saula mě dostalo), či při závěrečné rekapitulaci svěžího dobrodružství (včetně sčítání počtu zabitých). Když si to tak připomenu, byla to praštěná jízda ve všech směrech, ale nebylo to vůbec špatné. Hodnocení: 6/10 (snímek patří k těm lepších komediím se "zelenou" tématikou).

• 12.12.2008  13:27
    Faktótum (2005)

Další variace Henryho Chinaski, tentokrát však v podání Matta Dillona. Rourke mi na básnického ožralu seděl trochu více, hlavně tedy fyzicky, ale Matt tu vizy "spokojeného" a povalečského ožraly s žádnými nároky na život vystihl trefně (a po svém). Je to i celkem ponaučné, hlavně životními pravdami a tou onou ironií osudu či krutou nadsáskou. Celé lehké drama doprovází opravdu suchý,černý humor a zajímavá autentická vidina světa očima "vždy spokojeného" Hanryho. Jo to celé takové nesmírně sympatické a realistické, svojí "hloubkou" názorů to musí každého stát minimálně zamyšlení nad nenáročným životem hlavního hrdiny. Všechny postavy jsou samozřejmě skvěle stylizovány a o tom to vlastně celé je - o postavách, takže spokojenost. Hodnocení: 7/10.