Zkurvená noc (2003)

Forma skvělá, obsah průměrný, shocking scény opravdu šokující a konečný "bod zlomu" chvalitebný. V žánru vypointovaných skládaček nikterak zásadní, však zábavný, chytrý a "akorát dlouhý" snímeček, jenž překvapí i vyděsí. Hodnocení: 6/10. (BTW: nikdy, opakuji NIKDY nebudu močit za jízdy s okínka)

Pravidla moštárny (1999)

Pohled na dětské oči plné radosti a spokojenosti...pro mě (jakožto diváka) vrcholný pocit sebeuspokojení a naplnění emotivních orgií... nemám slov. Hodnocení: 10/10.

Sex Drive (2008)

Looser se stává mužem...co s tím pořád mají? (jinak další naprosto ulítlá komedie, nic víc). Hodnocení: 5/5.

Ten Největší (2007)

Slabší komedie s vkusnými i méně vkusnými vtipy. Charaktericky se jedná o naprosto typickou a všední americkou komidii, která v sobě nenese žádný věrohodný odkaz či vypointovanou zápletku. Hodnocení : 4/10.

Seznamte se s Davem (2008)

Vskutku zábavná a příjemná komedie, vhodna pro každý věk (však s lety klesá hodnocení i úžas). Eddie zase jednou chytl povedenou roli, v které mohl předvést své komické vlohy a bezduché obličeje. Lepší část filmu "poznávání" i moralizující a pozitivně laděný konec plný vzájemné tolerance a lásky si zaslouží alespoň průměrné hodnocení, ale věřím, že u mladšího publika bude Eddie slavit úspěch. Hodnocení: 5/10.

Čistá duše (2001)

Co dodat? Emotivně podané autentické drama o bludách a fantaziích matematického génia, jeho neúprosném boji s omámenou myslí a zaslouženém uznání. Samotná realizace snímku včetně hereckých výkonů a způsobu přiblížení Johnova imaginárního světa divákovi si zaslouží hlasitý aplaus. Hodnocení: 10/10.

Proč? (1987)

Vkusně natočené, šokující a bohužel pořád se dějící fanouškovské vandalství. Ta myšlenka zdělit divákovi všechny podměty včetně zaujatých i nezaujatých rozhovorů a nechat rozhodnutí o pravosti "viny" na něm, se mi moc líbila

Keurosing (2008)

Crossing je pozlacená vařečka s pružnou rukojetí, jenž oplácává divákovo srce až do emotivního výbuchu, plného smutku, lítosti, soucítěnosti a nářku. Příběh je krutý a žádnou pozitivní linku za účelem radosti či optimismu zde nenajdete, což napomáhá uvěřitelnosti a diváckému udivení s bezohlednoti drsné komunistické doby a aktů v ní prováděné (páchané).Inu Kim Tae-gyun prostě dokáže člověka dojmout, ikdyž tomu občas napomáhá či spíše přinucuje kýčovitostí retrospektivních záběrů a nelítosnou kamerou (je to snad špatně?). Prostě další citová vyděračka na korejský způsob, ale určitě ne tuctová, naopak jedna z nejlepších a nejsmutnějších. Hodnocení: 10/10.

Chingoo (2001)

Co je to přátelství a jaký má vlastně význam?...

Princezna Mononoke (1997)

Dalších 130 min v Miyazakiovém světe, spíše ve sladké a příjemné fantazii plné pohádkových bytostí a chrabných hrdinů, jenž touží po míru mezi přírodou a lidskou paličatostí. Skvělý příběh a postavy, úžasná animace (hlavně tedy okolí, které bere dech), dobrá prvotní myšlenka a úžasná atmosféra. Přišlo mi to trochu slabší nežli "cesta do fantazie", ale pořád stejně geniální. Hodnocení: 9/10