Lhář, lhář (1997)

Ne, přál jsem si brusle :D Jim Carrey je nezastavitná mašina na zábavu a mistr (mírně i tvrdě) oplzlého humoru a svým potenciálem vytáhne každý všední příběh do velice svěží a příjemné komedie (LHÁŘ, LHÁŘ je přímý důkaz). Zde mi jeho humor přišel dobře vyvážení i přes velké (účelné) přehrávání jsem se jím nepřesytil. Nápad s pravdomluvností nebyl vůbec špatný, pořád se něco dělo a Jim měl dosti prosturu ke svým šaškarnám. Avšak typická "Hollywoodská" (moralizující) poslední třetina potopila snímek do průměrných vod, s výjimkou Jimiho zde nenajdete nic převratného, ale "právník, který nesmí jeden den lhát?", to si nechám líbit.. Hodnocení: 7/10 (BTW: scéna s obdařenou slečnou ve výtahu je famózní).

Divoké kočky (2000)

Na snímku Coyote Ugly není sice vůbec nic nového, nepředvídatelného či přelomového, co by vás na typické Hollywoodské "shit" romanci oslovilo, ale minimálně filmovou společností krásných žen, by vás snímek mohl trochu oslovit. Talentovaná a chudá kráska se sama topý v nelýtostném velkoměstě. Potká na své cestě milého prince a splní si svůj celoživotní sen stát se písničkářkou? ...Jasně, zku*veně originální že? Musíte, ale omluvit slabí scénář, slabou stylizici postav i celkovou nesmyslnost snímku a soustředit se jen a pouze na divoké kočky tančící (teda sexy tančící) za barem u hnusnýho kojota. Pokud tak provedete, zpříjemníte si tech nudných 100 minut a třeba se k mokrým tričkám někdy i vrátíte (haha). Řekl jsem už, že je film zbytečný jako chcaní na el. dráty? Hodnocení: 4/10.

Sněženky a machři (1982)

Realistický a zábavný náhled na školní lyžařský výcvik, který snad každému připomene svou mladistvou nerozvážnost. „Vydrž prďka vydrž! " - bez tohoto díla, by byla naše (teen)zábavná kinematografie dosti v poklesu (rádoby díla typu Snowboar'dáci, Rafťáci míjím velikým obloukem). Nezapomenutelné postavy, kultovní hlášky a kouzelný příběh s dosti realistickým podtextem. Jsem celkem zvědav na plánované pokračování, přecijenom měli sněženky a machři své skryté kouzlo. Hodnocení: 7/10.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Zastav a nepřežiješ je 87min. akčního nářezu, který nemá slabé místo. Na začátku, když se Statham dozví že mu pichly jed, film nabere maximum otáček a až do konce nezpomalý a to jak děj tak i samotný Jason, který si o5 zahrál drsňáka v kvádru co zabije všechno co mu příjde do cesty. Snímek mě až do konce upoutal do sedačky a zvedal sem se až po titulkách. Jestli máte chuť na trochu Stathamova charisma + adrenalinové show, není lepšího výběru. Hodnocení:10/10 BTW: Koukal jsem na tento film od 1h. ráno a po skončení jsem byl tak v tranzu(z toho obrovského filmového potenciálu), že jsem až do rána neusnul. ___ Po druhém shlédnutí nejsem tak spokojen, už ve mě film nic nevyvolal, ale přesto ponechám maximální hodnocení, z úžasu při první projekci.

Rocky Balboa (2006)

The last thing to age in somebody is the heart. Rocky se i přes svůj postarší věk stále tvrdě rve do posledních sil, jenže protivníkem se mu stal holí život, který úťíká moc rychle a nejde zastavit. Ikdyž mu život nadělil pár ostrých knock-outů a tvrdých háků, italský hřebec bojuje a po nepěkných pádech se prostě oklepe a nastavý krutému životu okamžitě druhou tvář, protože jeho veliké a vstřícné srdce zná pouze odhodlání a neohroženost. Starý pán Balboa však nebojuje pro čest ani pro peníze, chce pouze ukojit svého bojovného ducha, jenž dřímá ve starém těle a touží staré rány nahradit novýma, chce naposledy stát v ringu a odhodlaně bojovat proti všem nástrahám a překáždám, které mu skříží cestu. Toto je dokonalá nostalgická jízda pro všechny fanošky nejváženější a nejlepší filmové - boxerské série a poslední rozloučení "největšího" bojovníka Rockyho "říkám suché vtipy" Balboy (důstojnější rozloučení si snad ani nemohl přát). Jsem naprosto dojat, děkuji za vše Sylvestere :-) Hodnocení: 10/10.

Blade: Trinity (2004)

Přidávám hvězdu za one man show zábavného Reynoldse.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Zihuatanejo je sice přenádherná píseň od anglické Rock / Progressive / Metalové formace Fightstar, ale hlavně to je Mexické městečko u tichého oceánu, u kterého dva postarší mládenci z úsměvem na tváři opravují svoji starou rybářskou loď poblíž skromného hotelu a vzpomínají na staré časy... The Shawshank Redemption je jeden z největších skvostů filmového průmyslu a mrzí mě, že jsem si to uvědomil až po druhé projekci. Darabont má snímky z vězení očividně v malíčku (nemám sním žádnou špatnou zkušenost) a čuch na správný filmový štáb i s hereckým obsazením má zřejmě taktéž. Robbins, Freeman doslova žili svoje role, i Whitmore se předvedl v tom nejlepším světle (role Brookse mě naprosto uchvátila). Nepopsatelně emotivně silný scénář a krásná hudba dělají z vězeňského dramatu one of the most beautiful movies in the world. Vše nakonec vyvrcholí v závěrečných cca 20 min. kdy snímek odhalí svou skrytou krásu a naprosto očaruje snad každého filmového diváka. U "šťastného setkání" nezůstaly mé oči suché a já si uvědomil jak mimořádný filmový zážitek jsem prožil...Pokud bych se však měl rozhodnout, kdo má stát na nejvyšší příčce ČSFD žebříčku nejlepších filmů, bez rozmyšlení bych volil Forresta. Hodnocení: 10/10.

Transformers (2007)

Mega Film. Takhle má vypadat souhra Baye a Spielberga? Jo přesně takhle si to představuju! Bay ví jak se dělá pořádnej akčnák plnej výbuchů a drahejch aut. Teď si akorát přizval gigantický roboty, podle mě nejlepšího, mladého herce součastnosti Shiu a doplňil kráskou Megan Fox. Film nadupanej akcí a hromadou várkou vtipů, absolutně mě nic na tomto filmu nechybělo. Zajel jsem si na něj do Prahy do kina a nelitoval jsem. Posledních 20 min. závěrečné bitvy o kostku bylo strhujících. Hodnocení: 10/10.