Rocky V (1990)

Nostalgické a komorní pokračování skvělého boxera, ale i otce, manžela a muže - rockyho (na což se v tomto díle snažil poukázat). Rocky se vrací zpátky na ulici (kde podle mého zářil nejvíce) a povolání profesionálního boxera věší na hřebík. Začíná pěkně od podlahy a připomene si svůj život, než se dostal na špici (což mi přišlo skvělé), netrvá to dlouho a italský hřebec se vydá na dráhu managera s outsiderem Tommym, který mu připomíná sebe před 20 lety. Nesouhlasím se zdejší kritikou typu: „odpad, vůbec se to nemělo točit", protože tento díl má něco do sebe, je to pořád ten Rocky, akorát o pár let starší. Už to však nemá ostrý říz jako předešlé díly, ale on se ani tak netváří (snímek si nehraje na nějaký velký comeback), jedná se o hodně komorní "ukončení" a dojezd starého, zlámaného boxera. Konečný streetfight je velice slušný, ale ve srovnání se všemi předešlími zápasy je to "nic". Solidní příběh, ale jinak žádná sláva (hudba je taková více z ulice, ale to mi taky nějak nesedělo). Hodnocení: 6/10.

Discopříběh (1987)

Michal David nepatří do mé hudební vášně, přesto dokáži ocenit tento komediální muzikál s jeho písněmi a věřím, že v 80. letech byl David největší diskoborec=) Výsledné zhodnocení hodně táhne nahoru Ladislav Potměšil, který zahrál přísného (přesto starostlivého) otce na výbornou. Dokonce se z Hrušínským směle doplňovali a tvořili věrohodné rodinné duo. Diskopříběh prostě patří k české kinematografii a ač se nejedná o žádné přelomové dílo, určitě o něj ještě párkrát zakopnu při nudných večerech. Hodnocení: 6/10

Soudný den (2008)

Marshall skloubil své "kuchařské" umění a přímo z rozpáleného grillu servíroval ďábelskou všehochuť, ač vše trochu přesolil a připálil. Prostřídal všechna různá koření ze středověku (přidal gladiátorský souboj), ze dob masochystické anarchie, vzdálené bodoucnosti "vystřelovacích umělích očí", z nenapsaných dějin pádu skotské říše smrtící epidemií a do toho všeho strčí překrásnou "bojovnici" s ještě překrásnějším pozadím (alespoň na to se dalo koukat), která si to v lidské jungli pálí bentleyem. Marshall prostě vykradl tucet různožánrových receptů a doufal, že pomocí velice důkladných záběrům brutality docílí dokonalého souznění, což mu i občas vycházelo. Určité momenty a záběry ve filmu stojí za zapamatování (hlavně ty zvrácené) , však celkový dojem je poměrně neuspokojivý. Jestli čekáte POUZE bezstarostnou jízdu se "splatter" vsuvkami, výbornou atmosférou a dokonalou řežbou v čele s nádhernou Rhonou, budete příjemně nasyceni. Neile přestaň vykrádat a vrať se k hororům, ty ti snad půjdou lépe, však pád do tmy nebyla vůbec rána do prázna. Hodnocení: 6/10.

Street Kings (2008)

Od Street Kings jsem čekal opravdu hodně, dokonce jsem se naladil režisérovou prvotinkou (Harsh Times), abych se plně položil do světa korupce a lží v L.A. a výsledek? Bohužel zklamání a to i přes široký seznam hereckých hvězd. Má největší výhrada spočívá v tom, že Ayer spoléhal více na obal filmu, všechno muselo působit cool a stylově, namísto kvalitního scénáře sem se maximálně nabažil máséra Reevese, který se ze zlího hošana, pomalu měnil ve spravedlivého ochránce zákona. Skvěle efektivní, naplňující drsná akce, pár výborných dialogů, ostře násilnické scény i kompozice barev fungovala dokonale záhadně, ale to zdaleka ke kvalitnímu filmovému zážitku nestačilo, dostalo se mi POUZE stylového, moderního krimi nářezu pro nezaujatého divíka. Snímek funguje jako efektivní jednohubka a od Davida Ayera prostě čekám víc než lehký, filmový nadprůměr. Minimálně se však jedná o užitečný přírustek do krimi žánru a zajímavý pohled do nitra policejní "práce". Hodnocení: 6,5/10.

Janghwa, hongryeon (2003)

A Tale of Two Sisters je žánrový mix mezi mysteriózním hororem a mrazivým dramatem o rodinném neštěstí, přičemž zkušená a obstojná režie záživně žánry kombinuje a nedává divákovi čas na vydechnutí. Hororové prvky jsou sice velice jednoduché, ohranné, triviální a předpovídatelné, ale požadovaný záměr plní skvěle a děsivá (strašidelná) atmosféra se snímku v žádném případě nedá upřít. Z čehož vyplívá, že Janghwa, Hongryeon sklízí ovoce spíše za svoji dramatickou stránku a já nemůžu jinak, než směle souhlasit. Stylizase všech postav je úžasná, výprava a scénář též, deprimující prostředí záhadného domu nahíní hrůzu a herecká výkony (jak je již pravidlem u korejského filmu) nemají chybu. Má oblíbenkyně Su-jeong Im hraje báječně a "neposkvrněný" svět jenž se odehrává v její hlavě, mě dodnes straší ve spánku. Nezbývá než pochválit neposednou kameru či dobrý střih a Příběh dvou sester všem doporučit. Hodnocení: 9/10.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

V první řadě, je novodobý Hulk přehlídkou akčních triků a monstrózních obrazových efektů, které nemají sebemenší chybičku (filmové triky už jsou v takovém stádiu vývoje, že snad ani být špatné nemůžou a když vezmete v potaz hodně tučný rozpočet, jaký zelená stvůra dostala, je akční koncert a gigantická mela v centru města bez jakéhokoli omezení v rámci očekávaná a předpovídatelná). Leterrier tedy lekci z dobré akce nepotřebuje, avšak hlubší stránka filmu a nějaké citové jiskření tu náležitě chybělo. Norton a Tyler jsou nadmíru skušení herci a o jejich kvalitách snad není sporu, ale alchymie lásky jim zde vyšuměla hned v prvním společném záběru. Přišlo mi to celé takové "otupělé" a bez jiskry či špetky citu. Věci, které na mě měli emotivně zapůsobit, naprosto selhali a já se POUZE kochal drahými akčními sekvencemi, což je (nezlobte se na mě) dost málo od nesmírně očekávaného komiksového blockbusteru. Nicméně Ang Leeho katastrofa byla napravena a nová verze je zdaleka vyspělejší a povedenější. Nemůžu si pomoci, musím srovnat našeho "zelenáčem" z letošním hodně porovnávaným soupeřem -Iron Manem: Robert Downey Jr. se svým egem a Jonem Favreauem za zády připravil mnohem lepší "popcorňák", záživněji představil člena týmovky The Avengers a hlavně spnil všechna moje očekávání, v čemž Hulk výrazně pokulhával. The Incredible Hulk je "obrovský" filmový počin odpovídající všem nárokům zaujatého diváka na dobrý film, ale chybí mu filmová duše, což je dost podstatný prvek a snímek bez něj nemůže na poli dnešních blockbusterů s 9-ti cifernými rozpočty dostatečně fungovat. Hodnocení: 6.5/10.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Hellboy má jako postava velkou hloubu, charisma a je děsně cool, avšak v druhém pokračování strácí svoje originální alterego a místo něho nám servíruje nemastný, nezáživný předkrm falešně hrající na city s překrásnou oblohou (myslena vizuální stránka filmu), který nefunguje jak by měl a ničím nepřekvapí. Za tu stylizaci prostředí a ÚŽASNÉ MASKY, bych byl schopen udělit vyšší hodnocení, ale fakt, že po shlédnutí několika trailerů a ukázek z natáčení, mě film VŮBEC v ničem nepřekvapil, přímočaře a unuděně hlavní hrdina procházel krásným světem a seznamoval se ze zbytečnýma postavama, které pouze budovali atmosféru a nechali za sebou ve slaném scénáři černou díru, který nebyla vyplňěna. Nadupaný trailer s ostrým rockovým nádechem v pozadí, mě oslovil uspokojivěji nežli celý zbytečný film. Přesto však věřím, že Guillermova fantazie a smysl pro pohádkou atmosféru "ukočíruje" Hobbita a on nám ho bude prezentovat v nejjasnějším světle. Hodnocení: 6/10.

Krásná země (1977)

Bláznivá, ulítlá a praštěná italská komedie, která ani na chvilku nezpomalí. Cynický Villaggio útočí svými hlášky na divákovi bránice a neomaleným (místy až přehnaným) humorem minimálně na pár desítek minut zaujme. Vtip však postupně strácí na intenzivitě a začíná nudit a vléct se. Snímek by potřeboval trochu prostříhat, protože zdlouhavé a opakované gegy už tolik zábavné nejsou a člověk se začne dívat na hodiny kolik minut zbývá do konce. Přesto jsem měl z filmu dobrý pocit a pár situací bylo více než zdařilých. Pravá italská komedie, která neurazí. Hodnocení: 6/10.

The Long and Short of It (2003)

Chápu, že si prostě "vyvolení" z dvou věží chtěli oddechnout od tajemného prstenu a šli si lepit plakáty k autobusové zastávce. Nic velkého a převratného jsem od Seana Astina nečekal a ani se nedočkal. "Malý" film s ještě menší herečkou a zpestření určitě vypjatého natáčení pána prstenů. Na režisérské sedačce to Peterovi sluší více nežli na té v autobuse, takže budem doufat, že si své dosavadní povolání ponechá a nebude vozit hobiti do práce (:-D). Hodnocení: 5/10.

Ice Egg (2002)

Dobré, ale hrozně jednoduché (což by tak nevydilo= v jednoduchosti může být uchována i velká krása), ale za to naprosto bezsmyslné a triviální. Zasmál jsem se, ale rozhodně neuspokojil. Hodnocení: 5/10.