Batman a Robin (1997) odpad!

MASTERSHIT! „Ahoj, Freezi. Jsem Batman" - jestli si takhle Schumacher představuje moderní vizi Gothamského rytíře - Batmana, tak to ať si radši na sebe vezme triviálně stupidní bat-kostým se umělými bradavkami, strčí si do p*dele bat-bombu a zaplatí jí GothCard s neomezenou platností, bez které jeho Batmanská fraška nedá ani ránu. Jó a nesmím zapomenout, že si pak může jít se svým kostýmem klidně zahrát hokej, když už mu přiinstalovat do bot brusle. Akiva Goldsman, který tuto bezúčelovou hovadinu napsal, se může k hokeji přidat a na oplátku vzít kostým debila v červených dupačkách (pardon - Robina) a založit s Schumacherem tým s podtitulem: „ Zmrazili jsme Terminátora, nasadili mu kostým sériového vraha - mimozemšťana z 50. let a nechali ho spolu z Gothamem zmrazit (se stylem) dalšího komiksového hrdinu a naprosto zničit dokonalý svět, který Burton vytvořil." S tímhle podtextem by v hokeji určitě zamrazili minimálně jednu telefonní budku (nejlepší film Schumachera) s snad alespoň někde uspěli... Ještě, že o pár let později vytáhne Nolan (s pomocí jeho bratra) Batmana zpátky z hrobu a dá mu úplně novou "příchuť", kterou spraví jeho reputaci a vystihne úplně přesně jeho složitou osobnost dvou tváří. Hodnocení: 0/10.

Batman navždy (1995)

Burton nastavil Batmanovi vysokou laťku a Schumacher pohořel ve všech směrech. Ta temná, Gothamská atmosféra, introvertní Wayne, který se vypořádával nejen z padouchy, ale i se sebou samotným. Boj o pravou identitu, kdo je maska: Batman nebo Wayne a nesnaží se druhou tváří potlačit svoje problémi či zranitelnost, je maskovaný hrdina pouze symbol spravedlnosti nebo muž bez tváře?...To bylo Timovo dílo, které naprosto vystihlo temného rytíře. Batman Forever je pouze prachobyčejná nahrážka, která proměnila legendu v lacinou ikonu toho co má podle předlohy představovat. Gotham city se proměnilo v nablýskanou, "cukrem posypanou" maškarádu, kazící původní dojem a hloubku. Co se týče hereckého obsazení, tak to víceméně pohořelo: "moderní" a usměvavý Batman alias Kilmer mě vůbec neseděl a hlavní záporáci (Tommy Lee Jones, Jim Carrey) svoje role přehrávali a dodali už tak veselé (veselé= příšerné slovo na tuto komiksovou adaptaci, přímo ostudné) atmosféře "zaslouženou" trapnost. Hádankář byl občas vtipný a na moment zabavil, ale to komiksovou potopu nezachránilo (ani v nejmenším). Uděluji 1* za (pro mě) nejlepší komiksový charakter = BATMAN (který Schumacher trochu pošpinil, ale jsem přecijenom fanoušek Batmana tělem i duší =) Hodnocení: 2/10.

Batman začíná (2005)

Zatím nejtemnější a nejsilnější příběh o "přízraku spravedlnosti". Všechny aspekty filmu byly skvěle naladěny a dohromady tovořily obstojný celek. Hřích, Bolest, utrepí, pomsta, zkorumpovanost, naděje, hledání smyslu života, vyhubení, strach, bezpráví, panika, spravedlnost a jeden stín z nebez, symbol zákona a spasitel Gotham City. Samo o sobě chytlavé a velkolepé. Batman je obstojný konkurent filmogarii 21. století. Nejcharismatičtější hrdina a nejkomplikovanější osobnost komiksového světa. Hodnocení: 10/10. BTW: Jestli Nolan bude v Temném Rytíři pokračovat ve stejném tempu a vloží do něj minimálně stejné úsilý a "kus srdce", máme se opravdu na co těšit.

Beethoven 4 (2001)

Na tento film se opět podívám možná se svým dítětem...čím déle jsem se na to koukal tím více jsem si připadal hloupý.

Bez kalhot (2012)

Kromě několika tanečních čísel (hlavně Tatuma), falešných policajtů a hezkejch koziček to bylo o ničem.

Big Lebowski (1998)

Čekal jsem víc, po přečtení zdejších komentářů. Zápletka působivá, postavy zajímavé a dialogy velice zábavné. Několikrát jsem se z plna hrdla zasmál. Ovšem něco mi ke genialitě chybělo... BTW: Postava Dude byl trapnej, srabáckej povaleč

Bílé peklo (2001)

Dokad se brodil nehostinou sibiří v úžasu jsem hleděl do obrazovky.

Blade: Trinity (2004)

Přidávám hvězdu za one man show zábavného Reynoldse.