Mladí muži za pultem (1994)

Jedním slovem=geniální. Kevin Smith patří k mým velkým oblíbencům a jeho filmy s malou dávkou provokativně drsnéhoa originálního humoru jsou až úchylně zábavné a to žádný jiný režisér nesvede. V tomto průkopnickém dílu Kevina nás příběh zatáhne do obchodu ke dvoum nejlepším kamarádům. Způsob jakým natočil režisér tento film a jak vystihl život chlápků, který si utahujou ze svojí práce a snaží se zpříjemnit si den byl sice odvážný, ale velmy zajímavý a měl co do sebe. Dva obchodníci probírají samí úchylárny, kritizujou filmy a dělají si legraci ze zákazníků. Na první pohled to vypadá že to bude naprosto nudný snímek, ale zdání klame, příběh má co nabídnout celých 90 min. a ani chvilku sem se nenudil. Hodnocení:8/10_____ Po druhém shlédnutí jsem se bavil minimálně stejně jako po prvé a snímek si vychutnal i s poučným nádechem. Opravdová klasika, která vyprávý každodení stereotyp dvou nectižádostivejch chlápků. Hodnocení: 9/10 (přidávám zaslouženou hvězdu za celkové uspokojení a hlavně dobrý a svěží pocit, kterým mě snímekl "nakopl" do života a zodpověděl pár důležitých osobních otázek.)

Záhada Blair Witch (1999)

Bože, tohle bylo hustý. Záhada Blair Witch je nezapomenutelný horor, který vás zavede spolu s třemi kamarády, který točí dokument o čarodejnici do temného lesa ze kterého není návratu. Příběh je strhující, já nemám co bych filmu vytknul. Takle si představuji napínavý horor, díky originálnímu natáčení sem si připadal jako bych ve filmu byl a taky sem to tak prožíval. Možná jeden z nejlepších hororů vůbec. Jestli se chcete bát, ale myslím opravdu bát, tak tohle je to pravý ořechový. Nejvíc mě fascinovalo, že ve filmu není ani jeden záběr na vraha, na toho kdo je tam straší a také pomalu žádná krev a přesto sem měl strach jaký sem už dlouho nepocítil. To dovedlo tento projekt k dokonalosti. Hodnocení:10/10

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Před tímto hodnocením sem si oba díly Ace Ventury pustil po sobě abych si vychutnal Jimův originální, přesto zvláštní druh humoru. Musím konstatovat že v druhém díle zvířecího detektiva mě ke konci filmu už jeho humor přišel přeplácaný a až zbytečně přehnaný, místy dokonce trapný. To však přebije Venturova osobnost, která je sama o sobě skvostná. Jako celek byl film příjemně svižný a samozřejmě zábavný. Hodnocení:6/10

Superbad (2007)

Ale tak jo, musím uznat že to špatný nebylo. Parkrat sem se u týhle sprostý komedie ukrutně vysmál. Klasickej příběh o zoufalsvtví ze sexu a touže pro něj udělat cokoli. V případě Superbad jsou to dva looserové Jonah Hill a Michael Cera který chtějí nakoupit alkohol na párty, aby u holek bodovali. Film je podle mého gusta až moc zdlouhavý, ale jako teen movie mě vskutku zaujal. Pokud se chcete pobavit dvouma zoufalci a jejich hláškám, doporučuju. Hodnocení:6/10

Velká ryba (2003)

Krásný film s ještě krásnějším a pohádkovým příběhem (jak už to tak chodí u Burtona, který dokáže dát do filmu to určité kouzlo a to ve Velké rybě určitě najdete a né jenom to. Příběh o VELKÉM člověku, který toho v životě chce hodně dokázat a nechtěl být tou velkou rybou v malé rybníku a tak jde do světa kde pozná mnoho zajímavých postav a taky pozná jak to v životě ve velkém městě chodí. Podle mého názoru nejlepší Burtonův filmový počin. BRAVO a jen tak dál Time. Hodnocení:10/10

Requiem za sen (2000)

Tak tenhle film je dost silný kafe. Jedno z nejlepších dramat co sem kdy viděl, příběh je úžasný, kamera, efekty a střich jedinečný a čtyři hlavní postavy jsou prostě bezchybné (hlavně paní Burstynová, která dostala nominaci na oskara určitě právem). Snímek začíná nevině a postupně sledujeme co může způsobit droga a projdeme příběhem feťáka od začátku do konce a to hned 4krát. Konec filmu je tak drsný že slabší povahy to nemusí utáhnout, mě film donutil k slzám a u závěrečných tutulek jsem polkl a celou noc přemýšlel nad strhujícím koncem tohoto děsivého filmu. Pokud chcete začínat s drogou tak si puste Rekviem za sen a ono vás to pustí. Moje hodnocení je nekompromisně 10/10. BTW: doporučuji poslechnout soundtrack je děsivý stejně jako film.

Juno (2007)

Jednoznačně vkusný, nápaditý, zajímavý a skvěle zahraný (hlavně výkon Ellen mě zaujal) film o dospívání a důležitém rozhodnutí mladé a "jiné" dívce Juno, která nechtěně otěhotní. Já osobně se příjemně a cíleně bavil, film měl určitou jiskru, která mě vtáhla do příběhu. Dívek ve stejné situaci jako byla Juno je na světě mnoho a bylo zajímavé sledovat jak se stím vypořádá. S přísnějším hodnocení díky oskarovým nominacím dávám 7.5/10. BTW: Po Thank You for Smoking mě znovu Jason Reitman svou příběhovou barvitostí velice zaujal.

Americká krása (1999)

Sam Mendes, který s tímto filmem debutoval natočil perfektní film o vstazích a rozepři, na oko zcela obyčejné a vskutku štastné americké rodiny. Ale pod povrchem vás příběh dostane do komediálních a netradičních situací, které se klidně můžou přihodit kterékoli rodině. Herci odvádí ve filmu skvělé herecké výkony, obzvlášť Kevin Spacey, který zářil v celém filmu a jeho ironické pohledy a netradiční chování sem hltal a v křečích se válel na zemi. Hodnocení:8.5/10

Monstrum (2008)

Tento film Matta Reevese, kterého jsem dosud neznal byl podat netradičním pohledem, který se k tomuto filmu hodil. Připadal jsem si jako kdybych ve filmu byl, příběh mě doslova pohltil a až do konce filmu jsem se hrůzostrašně bavil. Film byl vybaven skvělými efekty a až velice silnými scénamy. Sci-Fi podle mého gusta. Hodnocení:10/10=nemám co bych vytknul.

Hitman (2007)

Na toto filmové zpracování známé,stejnojmené hry jsem se velice těšil, po shlédnutí v kině jsem se vracel domů s pocitem dobře utracených peněz. Nájemný vrah v podání Timothyho Olyphanta, který se mi moc nezdál na roli plešatého zabijáka, ale nakonec mě příjemně překvapil a byl jsem z jeho výkonem spokojen. Režisér Gens dal do filmu hodně emocí a akce a celkový dojem byl chvalitebný. Hodnocení:7/10 Po druhém shlédnutí zůstává dojem stejný, příjemný film, ač ničím zvláště výjmečný