Rocky IV (1985)

Mistra skálu už nebavý třískat Afroameričany a také chce na chvíli vypanout na čerství horský vzduch. Když už tam bude, tak rovnou může ztlouct blonďatýho dinosaura v červených trenkách s manželkou horší než tyfus... Nový Rocky (stejnš jako předešlí) postrádá kouzlo osobnosti, místo toho znázorňuje Kena v boxerkách (působil uměle) . Skvělou klasickou hudbu nahradil jakýsi "hard rock", který ze Slyho dělal jestě větší primadonu (trochu mi připomínal loutky z filmu "team america"). Přesto tréning (alias příroda vs. moderní technika) bezcitný Drago a samotný boj neměli chubu! Hodnocení: 7/10 (btw: ten konečnej monolog alá "bůh žehnej americe" si mohl odpustit).

Forrest Gump (1994)

"Život je jako bonboniéra". Film lze popsat jedním slovem= NEJLEPŠÍ. Krásnější příběh jsem dosud nevidel, film sem viděl 100krát a pokaždé když o něj "klopítnu" mám chuť pustit si ho znovu a znovu... Nic nemohu vitknout, životní dílo Zemeckise a zářící kometa na filmovém nebi. Hodnocení:10/10.

Let's Dance (2006)

step up je teen movie pro širokou veřejnost. Je to taková ta hollywoodská vidělávka. Fanoušci moderních tanců (hlavně tedy hip-hopu), si určitě najdou svoje. Já k ním taky patřím, hip hopu moc fandím, to je možná důvod mého nadprůměrného hodnocení, které si tento film asi ani nezaslouží. Typická zápletka, ničím vás příběh nepřekvapí, je nalajnován hrozně okatě. Přesto se mě líbil a mám k němu velkou slabost. Projekci jsem viděl tolikrát, že jsem si zapamatoval už i text na zpaměti. Tyler (Channing Tatum) měl obrovské charisma a to sem si na něm oblíbil, jeden z nejsympatičtějších představitelů. BTW: Jenna Dewan je pěkná, ale Drew Sidora nádherná! Hodnocení: 7/10.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Jime ty seš borec. Tohle byl herecký koncetr mistra komiků, to jak dokáže zahrát zvířecího detektiva Ace, to klobouk dolů.Carey se pro tuto roli narodil, dal pro mě žánru komedie nový význam. Skvělá show, 86 min sem se bavil a ty jeho psí kousky sou nesmrtelné. Hodnocení:8/10

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Jako obdivovatel zplašeného až uhozeného humoru Jima Carreyho jsem si tuto vizuální "bombu" dosytosti užil. Kouzelně jednoduchá zápletka, skvělé herecké výkony všech zůčastněných, krásně poučná (výchovná) moudra a nezaměnitelná zábavná výprava. Ta nepopsatelná stylizace prostředí s přenádhernou Tatrou v záběru mi vyčarovala úsměv na tváři. Na chytré monology a úšklebky zlochtivého strýčka "zákeřného prehistorického dinosaura" Olafa budu ještě dlouho směle vzpomínat. Jednoduše dobrodružná pohádka nejen pro děti, plná filmové krásy. Hodnocení: 9/10. BTW: vsadím se, že Carrey opičím jazykem umí, jen to nechtěl prozrazovat do kamery =)

Predátor (1987)

Arnold, slizkej záporák, ohromná džungle a krutej masakr! Může být v životě něco zajímavějšího než rvačka predátora s mr.Olimpia?

Velká sýrová loupež (1986)

Pohádková klasika mého dětství. Propracovaná stylizace postav a chytrá zápletka dovedla tuto jednoduchou českou animaci k vytříběným dílům naší kinematografie. Jako malý jsem vždy snil, že budu jedna z myší - kuchař labužník a ve zlatém hrnci budu vařiti náramné, sýrové pochoutky. (:-D) - Ach, ta bezstarostná léta=)

Sin City - město hříchu (2005)

Úžasně zpracované vizuální orgie s nádechem bezcitné brutality? Jo, tak to je přesně pro mě. Sin city je krutovláda sama, korupce, vraždy, strach, nespravedlnost, vysoká kriminalita, znásilnění, láska, chlast, šlapky a mnoho dalších hříchů, dělajících ze sin city město činu (pokud něco z výše zmíněných slov ve filmu vyžadujete či vyhledáváte a máte rádi krvavý steak v rytmu alá Tarantino, určitě si delikatesně pochutnáte a pomlaskáte). Každá procítěná povídka je zabalena do kameného obalu a posypána krví z minimální odchylkou, což dobře připravenému a naladěnému divákovi přijde na chuť. Ikdyž je občas obsah zasťíněn dokonalou formou, má toho sin city pořád co nabídnout a jako rozjetý rychlík zastaví až na konečné zastávce, přičemž s vámi pohoupe v pár ostrých zatáčkách a párkrát vyjede z kolejnice na špičatém útesu. Když bude jízda někomu vybočovat z jeho vkusu, měl si přečíst varování a vlaku plného hříchů se předem vyhnout a pamatujte: sadistickým povahám jsou přední dveře neustále otevřené. Hodnocení: 9/10.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Velkolepé dílo podle skvělého komiksu Franka Millera. Na filmu 300 se mě osobně hrozně líbila vizuální stránka, potažmo skvělé zpracování barev které se ztotožnilo s původním komiksem. Příběh,vlastenectví,zrada,láska,válka a hromada krve to všechno a mnohem víc dotáhl Snyder k dokonalosti(nesmím zapomenout na efekty, které určitě přispěly k "velikosti" filmu a k mému kladnému hodnocení). Pro mě jeden z nejlepších filmů roku. Maximální spokojenost. Hodnocení:10/10